Олександрія першою в Україні розробила Стратегію Сталого розвитку до 2030 року

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 899

Олександрія – перше місто в Україні, де розроблено стратегію розвитку міста в контексті Цілей Сталого Розвитку ООН до 2030 року. Міська рада захистила проект стратегії перед експертами ООН, які назвали її однією з кращих серед інших, що є в країнах ЄС.
Авторами розробленої програми розвитку міста є фахівці Академії публічно-приватного партнерства та міська рада Олександрії. Стратегія базується на принципах і підходах Глобальної Стратегії Сталого Розвитку ООН, з орієнтацією на досягнення Цілей Стійкого Розвитку до 2030 року.

Метою Стратегії є створення сучасного європейського міста, привабливого для проживання та ведення бізнесу, базуючись на ефективному використанні наявних ресурсів, існуючих конкурентних перевагах міста, збереженні навколишнього середовища та розвитку людського капіталу, а також запровадженні інновацій й кращих світових практик управління сталим розвитком.

«Ми захистили цю програму перед міжнародними експертами. Вони почули нас і побачили, порадили, що нам треба змінити в проекті. Цим шляхом треба йти. У результаті реалізації цієї стратегії Олександрія зможе отримати доступ до європейських інвесторів по різним програмам ООН, які будуть курувати нас», - розповів «Гречці» міський голова Олександрії Степан Цапюк.

Після представлення проекту міжнародним експертам, серед яких виконавчий директор Міжнародного Центру Компетенції Європейської Економічної Комісії ООН «Публічно-приватне партнерство для міст» Єва Буфі (м.Барселона, Іспанія), директор з міського розвитку Віктор Мартінез (м.Сан-Кугат, Іспанія), експерт з телекомунікацій та побудови розумних міст Марсело Гарсія – (м.Женева, Швейцарія), Ірина Запатріна – професор, доктор економічних наук, президент Академії публічно-приватного партнерства, ті запропонували на базі Олександрії створити асоціацію «Сталі та розумні міста України». Як пояснила Ірина Запатріна, на прикладі Олександрії можна буде відпрацювати методологію побудови сталих та розумних міст в умовах, що склалися в Україні, та розповсюдити набутий досвід для інших міст як нашої держави, так і різних країн світу.

Як повідомляється на офіційному сайті  розробників стратегії розвитку міста, розробленим документом чітко визначені індикатори, що характеризуватимуть побудову сучасного європейського і привабливого міста, яким має стати Олександрія, розраховані показники, які мають бути досягнуті за цими індикаторами у 2020 році та у 2030 році. За визначеними індикаторами буде оцінюватися досягнення поставленої мети, успішність реалізації Стратегії і керівництвом міста, і громадою. Для визначення стартової позиції міста розробниками стратегії була зроблена рейтингова оцінка міста з використанням статистики соціально-економічного розвитку, а також оцінка за результатами експертного опитування представників публічної влади, бізнесу та громадського суспільства. У результаті було обрано три пріоритетні проблеми міста, які потребують вирішення: «Достойна робота для всіх», «Комфортні умови проживання», «Раціональне господарювання». Стратегією також передбачено вирішення проблем міської інфраструктури та інвестиційних проектів.
Першочерговим заходом у реалізації стратегії створення у місті Центру Стратегічного Розвитку. Як розповів Степан Цапюк, це буде окремий структурний підрозділ, до складу якого входитимуть фахівці з глибоким знанням іноземних мов, який займатиметься розробкою і реалізацією інфраструктурних планів, вивчатиме етапи їх виконання. Працівників такого центру обиратимуть на конкурсній основі, розповів Цапюк, а в подальшому вони проходитимуть навчання не лише в Україні, а й за кордоном. Також в Олександрійській міській раді займуться розробкою довгострокового Міського Інфраструктурного Плану.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити