Суспільство

Олександрія першою в Україні розробила Стратегію Сталого розвитку до 2030 року

. 2997

Олександрія – перше місто в Україні, де розроблено стратегію розвитку міста в контексті Цілей Сталого Розвитку ООН до 2030 року. Міська рада захистила проект стратегії перед експертами ООН, які назвали її однією з кращих серед інших, що є в країнах ЄС.
Авторами розробленої програми розвитку міста є фахівці Академії публічно-приватного партнерства та міська рада Олександрії. Стратегія базується на принципах і підходах Глобальної Стратегії Сталого Розвитку ООН, з орієнтацією на досягнення Цілей Стійкого Розвитку до 2030 року.

Метою Стратегії є створення сучасного європейського міста, привабливого для проживання та ведення бізнесу, базуючись на ефективному використанні наявних ресурсів, існуючих конкурентних перевагах міста, збереженні навколишнього середовища та розвитку людського капіталу, а також запровадженні інновацій й кращих світових практик управління сталим розвитком.

«Ми захистили цю програму перед міжнародними експертами. Вони почули нас і побачили, порадили, що нам треба змінити в проекті. Цим шляхом треба йти. У результаті реалізації цієї стратегії Олександрія зможе отримати доступ до європейських інвесторів по різним програмам ООН, які будуть курувати нас», - розповів «Гречці» міський голова Олександрії Степан Цапюк.

Після представлення проекту міжнародним експертам, серед яких виконавчий директор Міжнародного Центру Компетенції Європейської Економічної Комісії ООН «Публічно-приватне партнерство для міст» Єва Буфі (м.Барселона, Іспанія), директор з міського розвитку Віктор Мартінез (м.Сан-Кугат, Іспанія), експерт з телекомунікацій та побудови розумних міст Марсело Гарсія – (м.Женева, Швейцарія), Ірина Запатріна – професор, доктор економічних наук, президент Академії публічно-приватного партнерства, ті запропонували на базі Олександрії створити асоціацію «Сталі та розумні міста України». Як пояснила Ірина Запатріна, на прикладі Олександрії можна буде відпрацювати методологію побудови сталих та розумних міст в умовах, що склалися в Україні, та розповсюдити набутий досвід для інших міст як нашої держави, так і різних країн світу.

Як повідомляється на офіційному сайті  розробників стратегії розвитку міста, розробленим документом чітко визначені індикатори, що характеризуватимуть побудову сучасного європейського і привабливого міста, яким має стати Олександрія, розраховані показники, які мають бути досягнуті за цими індикаторами у 2020 році та у 2030 році. За визначеними індикаторами буде оцінюватися досягнення поставленої мети, успішність реалізації Стратегії і керівництвом міста, і громадою. Для визначення стартової позиції міста розробниками стратегії була зроблена рейтингова оцінка міста з використанням статистики соціально-економічного розвитку, а також оцінка за результатами експертного опитування представників публічної влади, бізнесу та громадського суспільства. У результаті було обрано три пріоритетні проблеми міста, які потребують вирішення: «Достойна робота для всіх», «Комфортні умови проживання», «Раціональне господарювання». Стратегією також передбачено вирішення проблем міської інфраструктури та інвестиційних проектів.
Першочерговим заходом у реалізації стратегії створення у місті Центру Стратегічного Розвитку. Як розповів Степан Цапюк, це буде окремий структурний підрозділ, до складу якого входитимуть фахівці з глибоким знанням іноземних мов, який займатиметься розробкою і реалізацією інфраструктурних планів, вивчатиме етапи їх виконання. Працівників такого центру обиратимуть на конкурсній основі, розповів Цапюк, а в подальшому вони проходитимуть навчання не лише в Україні, а й за кордоном. Також в Олександрійській міській раді займуться розробкою довгострокового Міського Інфраструктурного Плану.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама