Де переселенцям знайти роботу на Кіровоградщині

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 768

За період з 01 жовтня 2014 року по 31 грудня 2015 року до центрів зайнятості Кіровоградської області звернулось 1036 внутрішньо переміщених осіб. З них: 715 було надано статус безробітного, 550 отримували допомогу по безробіттю, 278 були працевлаштовані, 76 - проходили професійне навчання, 156 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Всім переселенцям були надані профорієнтаційні послуги. Про це «Гречці» повідомили в прес-службі Кіровградського обласного центру зайнятості.

 У поточному році триває робота щодо сприяння зайнятості зазначеної категорії громадян. У січні-червні 2016 року отримували послуги державної служби зайнятості 295 переселенців. З них: 206 особам було надано статус безробітного, 181 особа отримувала допомогу по безробіттю, 43 переселенці були працевлаштовані, 15 проходили професійне навчання, 23 брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Одним із дієвих механізмів сприяння зайнятості переселенців є надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці переміщених осіб при їх працевлаштуванні на умовах строкових трудових договорів. В поточному році така компенсація надана при працевлаштуванні 14 осіб. Компенсація надається тривалістю не більше 6 місяців. Тривалість компенсації може бути продовжена до 12 місяців за рішенням обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення при прийомі на роботу громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. В червні вказаним комітетом було прийнято перше в області рішення щодо продовження тривалості компенсації відносно одного із підприємців міста Олександрії.

Гарантованому працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб сприяє також прийняття Верховною Радою України Закону України від 17.05.2016 № 1367-VIII “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо випробування при прийнятті на роботу”. Змінами, внесеними Законом до статті 26 Кодексу встановлено, що випробування не встановлюється при прийнятті на роботу внутрішньо переміщених осіб.

Детальну інформацію з питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб можна отримати в центрах зайнятості області, Інформаційно-консультаційному центрі, що діє на базі обласного центру зайнятості, а також на веб-сторінці.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити