В Державному архіві Кіровоградщини давали «Уроки української революції» (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 834

У пріміщенні Державного архіву Кіровоградської області відбулось засідання круглого столу «Уроки української революції 1917-1920 рр.».

arx1 

Доповідачі ознайомили присутніх із хронологією подій під час визвольної боротьби, навели приклади самовідданості учасників українських визвольних змагань. Кандидат історичних наук В.Колєчкін зазначив, що під час визвольних змагань було допущено чимало помилок керівництвом УНР, зокрема, в часи військових походів на Київ, і якби їх вдалося уникнути, можливо, не було би в Україні тривалої епохи «червоного терору».

Як зазначив, директор Держархіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України О.Бабенко, проголошення 07 листопада 1917 р ІІІ Універсалу Української Центральної Ради - створення Української Народної Республіки, до складу якої увійшло 9 українських губерній мало велике значення для становлення держави.

Заступник директора – головний зберігач фондів Держархіву області Л. Маренець проінформувала, що у документах довідково-інформаційного фонду Держархіву області представлено публікації про діяльність різних владних структур, що функціонували на теренах України бурхливого ХХ століття: Української Центральної ради Української Народної Республіки (березень 1917 – квітень 1918); Української Держави гетьмана П.Скоропадського (квітень – листопад 1918); Директорії Української Народної Республіки (листопад – листопад 1920); УСРР – УРСР (1917–1991), а також висловила своє бачення перспектив наукових досліджень феномену Української Центральної Ради.

Кандидат наук з соціальних комунікацій Р.Базака розповів про українську пресу 1917-1920 рр., яка донесла до нашого часу правдиву інформацію про революційні події та добу УНР.

arx2

Підбиваючи підсумки роботи засідання круглого столу О.Бабенко. наголосив, що Українська держава, яка існувала в 1917-1919 рр., була наслідком споконвічної української національної мрії, яка реалізувалася через сформульовану українську національну ідею. Без спроб втілення цієї ідеї у період української національної революції початку ХХ ст. ми б не мали сьогодні незалежної України.

У рамках проведення засідання круглого столу відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «Літопис подій УНР», присвяченої подіям Української революції 1917-1920 рр., серед яких ІІІ Універсал Центральної Ради, виступ Голови Директорії В.Винниченка на засіданні Трудового конгресу у Києві, список членів єлисаветградського товариства «Вільне козацтво» тощо.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити