В серпні на Кіровоградщині розпочнеться сезон полювання на пернату дичину

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1180

На території Кіровоградської області полювання на пернату дичину відкривається о 18 годині 06 серпня 2016 року. В більшості мисливських господарств області полювання на пернатих буде тривати до 04 грудня 2016 року включно, днями полювання встановлено суботу, неділю та середу.

Особливу увагу мисливців сайт "Екологія" звертає на можливість внесення змін до термінів полювання, видів пернатої дичини та умов полювання в окремих господарствах. Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» користувач мисливських угідь може вносити обмеження у використанні мисливської фауни на підконтрольній території, вносити зміни до термінів полювання (в межах визначених законодавством в сторону зменшення кількості виходів) та заборонити полювання на окремий вид об’єкту полювання.

Основними видами пернатої дичини дозволеної до полювання є: качки, лиски, кулики, голуби, перепілки, окрім птахів занесених до Червоної книги України та тих, що знаходяться під особливою охороною, а саме:
гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої;

Галагаз Крохаль Нерозень Чернь червонодзьоба

кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста,поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого;

Кулик-сорока Галстучник Баранець великий Лежень

голуба-синяка; Голуб синяк гуски малої (гуски білої малої). Гуска біла мала

Кожен мисливець зобов’язаний мати при собі документи на право полювання, а саме: посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку та дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

Перед початком полювання користувач мисливських угідь забезпечує реєстрацію мисливців та проводить інструктаж мисливців з питань техніки безпеки при поводження зі зброєю та здійсненні полювання. При добуванні пернатої дичини мисливець повинен робити відповідний запис у зазначених картках.

Відповідно до додатку до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 05.04.2016 № 144 встановлено:

Полювання проводиться згідно вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Проведення полювання на пернату дичину в лісових угіддях без присутності егерської служби забороняється.

За порушення правил полювання передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити