Жителька Кропивницького не може повернути близько 1,5 млн грн, що вклала до банку в Криму

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1213

Близько 1,5 млн грн депозитного вкладу на різні рахунки «Приватбанку» зробила Вероніка Лозовська у 2013-2014 роках, живучи в кримській Ялті. Після закінчення договорів жінка звернулась до банку з проханням не продовжувати строк їх дії і повернути їй усі вкладення з урахуванням відсотків. Минуло два роки, однак вкладниця досі не отримала своїх грошей.
У жовтні 2013 року Вероніка Лозовська зробила два вклади на суму по 200 тис грн на кожному під 16-17 % річних. До кінця року кожен із вкладів зріс на 250 тис грн. У січні 2014 року вкладниця поклала до банку ще 300 тис грн. під 18 % річних . По закінченню дії договорів Вероніка Лозовська звернулась до банку з проханням повернути суми вкладів із нарахованими відсотками. Проте банк відмовив у задоволенні і кошти не були виплачені. Нині Вероніка Лозовська проживає у Кропивницькому і судиться з банком.

«Банк відмовлявся повертати ні саму суму, ні відсотки. Звернулись до суду з вимогою стягнути кошти. Суд задовольнив всі позовні вимоги, «Приватбанк» не заперечував проти сум, але заперечував те, що має виконувати ці зобов’язання, оскільки всі договори укладались в м. Ялта. Ці кошти - особисте майно вкладниці, тому вимога має виконуватись і як договірне зобов’язання, і як судове рішення, тож ми не зобов’язані по копійці в примусовому порядку стягувати свої кошти», - розповідає адвокат вкладниці Ірина Березовська.

Вкладниця пройшла три судові інстанції, включно до касаційного перегляду, з вимогою до Приватбанку повернути гроші на суму 1 млн 402 тис 254 грн. Суди стали на сторону вкладниці, Ленінським ВДВС Кіровоградського міського управління юстиції було відкрито виконавче провадження, згідно якого «Приватбанк» мав добровільно повернути гроші. Адвокат розповідає, за примусовим стягненням банк виплатив близько 100 тис грн., однак решти суми Вероніка Лозовська чекає досі. Саме ж виконавче провадження було закінчене 1 квітня цього року невмотивовано, вважає Ірина Березовська.

Під час розгляду справи у Вищому спеціалізованому суді представник ПАТ КБ «Приватбанк» зазначав, що повернути кошти, що вимагає вкладниця, неможливо, через те, що депозитні договори були укладені у відділенні, що наразі перебуває на окупованій території. У таких умовах неможливо здійснювати банківське регулювання та нагляд, тому було прийнято постанову про припинення діяльності українських банківських установ та їх підрозділів на вказаній території.

В офіційному коментарі «Гречці» щодо спору з Веронікою Лозовською, прес-служба кропивницького відділення Приватбанку повідомила, що «у зв'язку із захватом Криму російський уряд та окупаційна влада півострова прийняли протиправне рішення про націоналізацію всіх активів та пасивів ПриватБанку, через що банк не мав доступу до свого майна, не мав доступу до договорів з клієнтами, були арештовані також права за зобов'язаннями банку, у тому числі і права вимоги, і борги за всіма зобов'язаннями».

У відповіді на наш запит, банк зауважив, що діяльність відокремлених структурних підрозділів ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” на території Республіки Крим і на території міста федерального значення Севастополя була припинена рішенням Центрального банку Російської Федерації (Банк Росії) № РН-33/I від 21.04.2014 року, відтак це унеможливило подальшу роботу підрозділів українського банку на півострові навіть не зважаючи на те, що за законодавством України чинність на окупованій території Автономної Республіки Крим нормативних актів Російської Федерації не визнається. Також відповідно до Постанов ДР Республіки Крим № 2085-6/14 від 30.04.2014 року, № 2474-6/14 від 03.09.2014 року, було визначено перелік майна, яке підлягає націоналізації, та обліковується як власність Республіки Крим, до якого було віднесено також майно ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”, що знаходиться на території АРК.

Після видачі низки федеральних законів, повідомляється у запиті, здійснювати компенсаційні виплати у тому числі клієнтам Філії “Кримське РУ ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” було надано автономній некомерційній організації “Фонд захисту вкладників”. На сайті цієї організації було розміщено номер рахунку АНО “ФЗВ”, на який пропонувалось здійснювати зарахування заборгованості та чергових платежів за кредитним договорами, що укладалися Кримською філією банку.

«Відповідно до ч.6 ст.5 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації державі Україна, юридичним особам, громадським об'єднанням, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, у повному обсязі покладається на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію. Таким чином, Законом України встановлено, на кого саме покладається відповідальність за відшкодування шкоди у результаті окупації», -йдеться у відповіді.

Також у прес-службі повідомили, що з метою захисту своїх клієнтів ПриватБанк звернувся з позовом до Міжнародного арбітражного суду Стокгольма по втраченим активам, в зв’язку з анексією Криму. Місцем проведення арбітражного розгляду обрана Гаага (Нідерланди). Арбітражний суд сформований і буде здійснювати розгляд відповідно до Арбітражного регламенту Комісії Організації Об'єднаних Націй по праву міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ)».

Нині вкладниця оскаржує у Ленінському районному суді м. Кропивницького постанову про закінчення виконавчого провадження, а також направила скаргу до Національного банку України.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити