Позашкільна освіта Кіровоградщини чи не найкраща в Україні?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1044

2013 рік на Кіровоградщині розпорядженням голови облдержадміністрації оголошений роком дитячої творчості. Цьоготижневу апаратну нараду присвятили темі охоплення дітей позашкільною освітою.
Наш регіон, повідомила директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Ельза Лещенко, займає друге місце після Сумської області  по Україні за показником охоплення учнів позашкільною освітою: на Кіровоградщині він становить 54 % порівняно із всеукраїнським 40 % та Сумським показником 61 %. Втім поряд із немалими даними в області все ж таки панують як регіональні, так і загальнодержавні проблеми.

Наявність проблем у першу чергу пов’язана із недостатнім фінансуванням позашкільної освіти, до якої належить навчання у художніх, музичних школах, ДЮЦах, спортивних секціях. За словами Ельзи Лещенко, на сьогодні 98 % фінансування позашкільної освіти – це бюджетні асигнування, яких на усі потреби не вистачає. Зокрема, на 1 вихованця загальноосвітніх закладів  відводиться більше 7 тис. грн., а на 1 вихованця закладу позашкільної освіти – лише 924 грн. До того ж кошти виділяються скоріше на заробітні плати вчителям, втім приміщення, через недостатнє фінансування, або ж відсутні у деяких районах, або ж знаходяться в аварійному стані. Деякі райони, зокрема Кіровоградський, Олександрійський, Добровеличківський, Голованівський не маючи своїх приміщень, орендують їх, що також не завжди задовольняє усі потреби.  Наприклад, розповіла директор освітнього департаменту, в Олександрії в одному із закладів, призначених для розвитку дітей, вже не один рік протікає дах (споруда ХІХ ст.!), у Бобринці – приміщення не може навіть вмістити усіх бажаючих вихованців, а у Вільшанському та Ульянівському районах у позашкільних закладах відсутні внутрішні туалети. Саме через відсутність умов, а не бажаючих навчатися, у деяких районах охоплення дітей мінімальне, що потребує виправлення. Найменший показник охоплення  Бобринецький, Вільшанський, Добровеличківський, Олександрівський, Устинівський, Ульянівський, міста Світловодськ, Знамянка та Олександрія.

Натомість спостерігаються позитивні тенденції в інтелектуальному розвитку дітей. Зокрема за кількістю учасників та призерів Малої академії наук (МАН) Кіровоградщина посідала 23-25 місце по Україні, зараз область вже піднялася до середніх 10-11 позицій. Ельза Лещенко зауважила, що підняття відбулося за рахунок заохочення не лише юних науковців, які ставали призерами олімпіад та конкурсів, а й науковців, викладачів та учителів, які брали безпосередню участь в організації наукової діяльності вихованців. Зараз, за словами чиновника, Кіровоградщина прагне потрапити до п’ятірки кращих. Також планують відкривати нові гуртків, що залучать більшу кількість дітей. Це допоможе знизити рівень злочинності в області, адже діти, замість того, щоб тинятися або ж залишатися один на один з комп’ютером вдома, будуть залучені до творчого розвитку.

Іще одним моментом, завдяки якому відбуватиметься покращення умов позашкільної освіти, департамент освіти вважає залучення ще і місцевих соціальних програм фінансування, адже наразі позашкільне навчання фінансується лише за рахунок програм державного та обласного рівнів.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити