Суспільство

Не викручуйте руки українській мові!

. 6564

www.gre4ka.com.ua Як відомо, існує пропозиція присвоїти вулиці Леніна назву „Дворцова”. Інакше як викручуванням рук українській мові подібну ініціативу не назвеш. Адже такого слова немає ні в російській, ні в українській мовах! Російською правильно писати „Дворцовая” (від рос. „дворец”), українською правильно буде — „Палацова”, але ні в якому разі не "Двірцева", бо це слово означає „вокзальна”. А от „Дворцова” — це якийсь незрозумілий серединний варіант, позначений суржиком.

Панове добродії, що голосують за цю назву, керуються - виправдовуються історичним критерієм, мовляв, так вона називалася колись, то й тепер так мусить називатися. Але вони забувають, що історія не стоїть на місці, історія — це процес постійного розвитку й оновлення. Коли цю назву сюди принесли царі Російської імперії, то вони не забули подбати, щоб тут не існувало ніякого „малоросійського нарєчія”. Накази про заборону вживати українську мову в офіційних службових документах, у друкованому чи усному вигляді видавалися справно й регулярно чи не кожним „самодєржцем всєя Русі”. Тому й не дивно, що тоді за вулицями закріплялися чужомовні назви. Тож чи можна вважати відновленням історичної справедливості повернення в ті часи, коли українці були безправними на своїй землі?

www.gre4ka.info

Дивує те, що це намагаються зробити тепер, коли вже є незалежна держава Україна з офіційною державною мовою — українською. То вже інша справа, як її викручують нинішні „самодєржци” у своїх усних промовах. Щодня з радіо й телеефірів доводиться чути такі ляпи, що вуха в'януть. Тому почути від когось із них замість „палац” — слово „дворец” було б не так уже й дивно. Але ж навіщо ці мовні викрутаси, позначені суржиком і безграмотністю, легалізовувати, а також увіковічнювати в назві вулиці. На стінах і так багато дурниць пишуть, а від табличок із написом „Дворцова” невігластва на них побільшає!

 

www.gre4ka.info

У нашому місті на цій вулиці у 1882 році відбулася визначна історико-культурна подія країни — тут було засновано ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ТЕАТР, театр корифеїв, якому в ХІХ столітті не було рівних, і який у наступному році відзначатиме своє 130-річчя! Тож було б гарним подарунком до ювілею театру, крім відбудованого приміщення, назвати ще й вулицю на честь цієї визначної події. Скажімо, вулиця Корифеїв театру або Театральна.

www.gre4ka.info

Олександр Ратушняк

Поширюйте

Коментуйте


Реклама