У Кропивницькому створили загальноміську Батьківську раду

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2525


У Кібернетико-технічному коледжі у Кропивницькому відбулися установчі збори зі створення Батьківської ради.

 На установчі збори з'явились батьки дітей, які ходять до садочків та шкіл міста. Всього до участі в зборах зареєструвались 101 особа. Учасники одноголосно підтримали ідею створення Батьківської ради.

Під час зборів обрали голову ради та його заступника. Ними стали активні учасники ініціативної групи зі створення ради. Терміном на 2 роки 90 голосами головою обрано журналіста, маму двох дітей Олену Бринзу. Її заступником і секретарем стала Катерина Єрошкіна.

"Головне завдання перед собою бачу наразі - задати ритм роботи на ці наступні 2 роки. Щоб ми перейшли до конкретних дій", - відзначла Олена Бринза.

Дискусійним питанням під час зборів стало те, що посадовці управління освіти, які мають дітей, які ходять до дитсадків чи шкіл, не можуть бути членами Батьківської ради. Згідно положення, що формували на основі існуючих положень у Харкові, Сумах, посадовці, беручи участь у Батьківській раді, матимуть конфлікт інтересів при прийнятті рішень. Однак, зауважила Олена Бринза, посадовці міськради можуть бути учасниками зборів ради.

В установчих зборах взяла участь також начальник управління освіти міськради Лариса Костенко. Саме з нею, як з начальником управління, протягом тижня буде підписаний договір про співпрацю.

"Батьківська рада й управління освіти мають стати партнерами у вирішенні пррблем в освіті. Той договір, що ми підпишемо протягом тижня, і та співпраця, про яку ми домовимось, підуть на користь нашим дітям", - відзначила під час зборів Лариса Костенко.

Згідно положення про Батьківську раду, що було затверджене на сьогоднішній зустрічі, метою діяльності Батьківської ради є сприяння забезпеченню умов для якісної дошкільної та шкільної освіти і виховання високодуховних особистостей, з урахуванням особливостей кожної дитини.

Членом Батьківської ради можуть стати батьки дітей, що навчаються в загальноосвітніх закладах, або відвідують дошкільні навчальні заклади міста Кропивницький, або в інший спосіб реалізують своє право на освіту.

Головні завдання, що ставлять перед собою члени Батьківської ради, є максимальне залучення батьків до реалізації та розвитку міської політики щодо освіти, контроль за ефективним та справедливим використанням бюджетних коштів, формування рекомендацій органам місцевого самоврядування міста Кропивницький щодо визначення пріоритетних напрямків розвитку освіти.

Рішення Батьківської ради мають рекомендаційний характер і є обов’язковими для розгляду управлінням освіти Кропивницької міської ради та надання ним аргументованої відповіді щодо врахування або неврахування поданих рекомендацій.

Перше засідання Батьківської ради запланували провести за тиждень. Найактуальнішу інформацію про роботу Батьківської ради, положення ради та її рішення можна прочитати в офіційній спільноті ради у Фейсбуці.

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити