У Кропивницькому урочисто відкрили приватну бібліотеку відомого громадського діяча (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 882

Сьогодні, 12 вересня, у науковій бібліотеці КДПУ ім. В. Винниченка відбулось урочисте відкриття Приватної бібліотеки пана Бернгарда Штільфріда.

bibl1

На відкриття бібліотеки завітали Надзвичайний та Уповноважений посол Республіки Австрія в Україні Герміне Поппелер, Надзвичайний та Уповноважений посол Республіки Австрія в Єгипті Георг Штільфрід (син пана Бернгарда Штільфріда), професор-доктор Міхаель Діппельрайтер, близький співробітник Штільфріда, а також ректор університету, представники влади, бібліотекарі та студенти.
Після урочистої зустрічі уповноважених гостей провели корпусами наукової бібліотеки, а потім запросили до філологічного залу, де й розміщений книжковий фонд приватної бібліотеки.

bibl5

"Бібліотека - це ворота знання та мови. Ми зараз знаходимося в бібліотеці, де зосереджений надзвичайно важливий внесок у розвиток австрійської культури. З усіх країн Штільфріду була найближча Україна,тому ми й зараз хочемо поглиблювати ці відносини з вами. Наша співпраця розпочалася зі стипендії пана Білоуса. Тому я дякую всім за організацію", - звернулася з вітальним словом пані Герміне Поппелер.

Після звучали вітальні слова від заступника голови ОДА Сергія Коваленка, пана Георга Штільфріда, професора Олександра Білоуса.

"Перший крок на шляху до відкриття Австрійської бібліотеки в Кіровограді зробив саме доктор Бернгард Штільфрід, передавши факультету іноземних мов від імені «Кооперації Австрія» ще за свого життя близько тисячі примірників навчально-методичної та художньо-публіцистичної літератури. Його приватна бібліотека з понад 2600 томами стала другим вагомим кроком на цьому шляху", - розповів декан факультету іноземних мов Олександр Білоус.

Тому зараз на дверях філологічного залу розміщена таблиця про те, що у залі є бібліотека Бернгарда Штільфріда (Австрія).

bibl3

bibl2

bibl4

bibl

Довідково

Доктор Бернгард Штільфрід (1925-2011) – це відомий політичний та громадський діяч, історик і етнограф, учений і дипломат.Він докладав великих зусиль, щоб подолати протиріччя в європейському просторі, бо глибоко усвідомлював, що освіта, наука й культура є основним підґрунтям міжнародного співжиття.

За короткий період часу за ініціативи доктора Штільфріда було засновано 4 австрійські бібліотеки: у Львові, Чернівцях, Києві та Харкові; між Федеральним Міністерством освіти і культури Республіки Австрії та Міністерствами культури і мистецтв та освіти і науки України у 1997 році підписано Меморандум про співробітництво. За ініціативи доктора Штільфріда у Львівському національному університеті імені Івана Франка відкрито «Австрійське бюро кооперації з питань науки, освіти і культури», завдяки чому було реалізовано численні проекти, які, через особисту підтримку пана Штільфріда, знайшли своє широке втілення й на факультеті іноземних мов КДПУ ім. В.Винниченка.

Перше особисте знайомство представників нашого університету із Бернгардом Штільфрідом відбулося у 1999 році за підтримки Австрійського бюро у Львові, коли пан Штільфрід запросив до Відня декана факультету іноземних мов КДПУ, проф. О.М.Білоуса та посприяв налагодженню зв’язків з вузами Австрії, а саме з Інститутом Усного та Письмового перекладу Віденського університету, керівником якого була в ті роки проф. д-р. Мері Снелл-Горнбі, та з Інститутом теоретичного та прикладного перекладознавства Грацького університету імені Карла Франценса, очолюваного в ті часи проф, д-ром Еріхом Прунчем. Знайомство з доктором Штільфрідом і керівниками Австрійських вишів переросло з роками у тісну особисту дружбу й тісне наукове співробітництво між факультетом іноземних мов КДПУ і вишами Австрії та суттєво посприяло розбудові спеціальностей «Переклад» та «Прикладна лінгвістика» у КДПУ.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити