У Кропивницькому стартувала Всеукраїнська олімпіада з програмування (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1462


Сьогодні, 16 вересня, у Кропивницькому  на фізико-математичному факультеті КДПУ ім. Винниченка відбулося урочисте відкриття та  пробний тур ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади.

 Вище зазначений університет визначено базовим вишем у Центральному регіоні, до якого віднесено Кіровоградську, Дніпропетровську, Полтавську та Черкаську області.

У семиповерховому корпусі КДПУ зібралися команди програмістів з вищих навчальних закладів цих областей.

OL3

В урочистостях взяли участь ректор КДПУ ім. В. Винниченка Олег Семенюк, секретар міськради Кропивницького Сергій Бойко та декан фізико-математичного факультету Ренат Ріжняк.

OL2

Після цього відбулося жеребкування команд перед пробним туром.

OL1

Мета пробного туру - ознайомлення із апаратним та програмним забезпеченням олімпіади та із системою e-judge.

Деталі проведення олімпіади "Гречці" розповів   декан фізико-математичного факультету Ренат Ріжняк.

"Ця олімпіада є складовою частиною міжнародної олімпіади і фактично після ІІ туру буде визначено дві ліги. Команди першої ліги будуть боротися за вихід у фінал і безпосередньо стануть учасниками міжнародної олімпіади. А в другій лізі будуть визначати переможця між собою. У нашого вишу вже є досвід проведення подібних олімпіад в такому форматі, в тому числі і обласних", - розповів Ренат Ярославович.

За словами декана, у даному етапі братимуть участь 40 команд із 4 областей, в тому числі 4 команди із Кропивницького, 3 з яких складаються із студентів фізико-математичного факультету.

"На переможців очікують призи, які підготували спонсори, що допомагали в організації проведення олімпіади у Кропивницькому. А також, один із спонсорів підготував особистий приз для команди із Кропивницького, яку ця фірма вважатиме достойною, не зважаючи на оцінку журі", - додав науковець.

Крім того, декан зазначив, що підготовкою займався фізико-математичний факультет за підтримки ректорату та фірм і постійних партнерів у проведенні подібних заходів.

Безпосередньо, за його словами,  активну участь у підготовці брала найбільша ІТ компанія Кропивницького, яка підтримує виш як в освітніх проектах, так і впитаннях практичної підготовки майбутніх програмістів, компанія "Онікс-Системз" яка займається розробкою та підтримкою веб-сайтів та створенням додатків для Android та iOS Дмитро Дурач виконавчий директор (СОО). Також, Аутсорсингова компанія КінектПРО, яка розробляє іноваційні рішення в сфері медицини, страхування та відео стримінга. Долучилися до організації олімпіади і DigitalWill - міжнародне маркетингове агентство, що спеціалізується в сфері готельного бізнесу та туризму, займаючись розробкою систем та сервисів для бронювання.(Директор - Колесник Ліана Леонідівна). Також декан зазначив, що дуже вдячні Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті, як одній із найбільших бізнес асоціацій в Україні, що ефективно підтримує бізнес, в особі президента Саєнко Ірини Анатоліївни за організаційну та матеріальнупідтримку даного проекту. Взяли активну участь в організації і серетар Кіровоградської міської ради Бойко Сергій, а також школа програмування Ш++ та Креативний ІТ-простір KOWO ( колектив ентузіастів, які всіма силами намагаються розвивати ІТ-спільноту, проводять конференції, зустрічі, вчать бажаючих програмувати).Спонсорами виступили також дизайн -агентство "БандаПіксельс", яке створює унікальні рішення в сфері веб та поліграфічного дизайну, та її керівник Образчиков Максим та  тренінг- центр "Памп", який займається підготовкою студентів старших курсів до роботи в реальних проектах.

Про шанси команд із Кропивницького стати переможцями Ренат Ярославович зазначив так:

"Я думаю, що дуже хороші шанси. В нас дуже сильний четвертий курс інформатики, студенти якого є членами команд. Це студенти, які в минулому році виграли всі змагання та брейн-ринги, де приймали участь"

Довідково

Кращі команди Цента отримують право участі у ІІI етапі Олімпіади у першій (1/2 фіналу першості світу ACM ICPC) або у другій лізі.

Регламент олімпіади визначається регламентом студентської першості світу з програмування (http://icpc.baylor.edu/):

- Команда складається з трьох студентів.
- Кожній команді надається один комп’ютер.
- Командам запропоновано 10-15 задач різної складності, викладених українською та англійською мовами,

Тривалість змагань – 5 годин без перерви.

Користування допоміжними джерелами інформації, словниками та електронними пристроями не дозволяється.
Мовами програмування на ІI етапі олімпіади є: С, С++, Java.

Перевірка розв'язків здійснюється автоматично, через Інтернет, з використанням он-лайн системи проведення олімпіад e-judge

Студентська командна олімпіада з програмування веде свою історію ще з 70-х років минулого століття, коли вона була започаткована у США, але згодом керівництво олімпіадою взяла на себе АСМ (асоціація обчислювальної техніки), до змагань залучилися університети з інших країн, нарешті, спонсорами олімпіади виступили провідні ІТ компанії (з 1997 року генеральним спонсором є компанія ІВМ).

Кількість команд та університетів, залучених до змагань, щороку зростає. Так, у 2009 році в ній взяло участь понад 7000 команд з 1931 університету з 88 країн. 100 найкращих команд зійшлися у фінальному турі у китайському місті Харбін. Золотим призером олімпіади стала тоді і команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка, показавши четвертий абсолютний результат.

У травні 2016 року у Пхукеті (Таіланд) відбувся 40-й фінал міжнародної студентської олімпіади. У ньому взяли участь 128 команд. У відбіркових змаганнях, які тривали протягом року, взяли участь 40266 осіб, які представляли 2736 університетів зі 102 країн світу (серед них і 6 команд нашого університету). Бронзову медаль (одинадцятий абсолютний результат) здобула команда Львівського національного університету.
Про результати І етапу 2016 року у Центральному регіоні та про перебіг ІІ етапу читайте на сторінці «Олімпіада ACM ICPC 2016».

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити