Геннадій Москаль не вірить "статистиці від Раїси Богатирьової"

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1037

Державна служба статистики України опублікувала звіт щорічного вибіркового опитування домогосподарств, проведеного у жовтні 2012 року. У документі наведено дані щодо тютюнокуріння серед населення у віці 12 років і старшому.


У 2012 році загальна поширеність куріння зменшилася до 21,8% у порівнянні з 22,3% у 2011 році. Зменшення переважно відбулося серед молодих осіб: у 2011 році курило 23,0% людей у віці 14-29 років, а у 2012 році - лише 20,4%.

 

Загалом у 2008-2012 роках кількість курців в Україні, за даними Державної служби статистики, скоротилася з 10,07 млн осіб до 8,35 млн осіб або на 17% за чотири роки. Це скорочення вже дає конкретні результати для здоров'я населення. За даними того ж опитування Державної служби статистики частка опитаних, які повідомили, що мають хронічний бронхіт або емфізему легенів, зменшилася з 8,9% 2008 року до 6,7% 2012 року або на 25% за 4 роки. Продовжує скорочуватися смертність від хвороб органів дихання: у 2012 році від цих хвороб померло майже на 1000 менше людей, ніж у 2011 року.

Міністерство охорони здоров'я України вважає, що скорочення поширеності куріння стало результатом цілеспрямованих заходів, які вживалися в Україні протягом останніх років, і очікує, що закони про звільнення громадських та робочих місць від тютюнового диму та про заборону тютюнової реклами, які набули чинності наприкінці 2012 року, сприятимуть подальшому зменшенню поширеності тютюнокуріння, що дозволить покращити стан здоров'я людей у нашій державі.

Ось як прокоментував «Гречці» наведене прес-службою МОЗ України «зведення з фронту боротьби за здоровий спосіб життя» депутат Верховної Ради Геннадій Москаль:

-    Це – повна профанація, популізм і бажання показати хоч якесь «досягнення» влади. Державна служба статистики рахує по кількості офіційно куплених цигарок, однак абсолютно не враховує контрабандний товар, який ніде не обліковується і завозиться в Україну з Молдови та Придністров’я. І чомусь усі забувають, що за цей же період кількість контрабанди виросла в рази! До речі, контрабандні цигарки осідають не тільки в Україні, але і в Європі – їх туди везуть через Чернівецьку і Закарпатську області, де кожен п’ятий (включаючи митників і працівників інших правоохоронних структур) задіяний в цьому бізнесі. Така от статистика і така боротьба з палінням.

Перебуваючи у службових справах в Житомирі, кореспондент «Гречки» учора спостерігав за додержанням Законодавства, зокрема, на тамтешньому залізничному вокзалі. Мені здалося, що у міліціонерів з транспортної міліції роботи побільшало. Хлопці весь час перебувають у русі, прагнуть несподівано «вирости з-під землі» біля співгромадянина, ледь той дістав із кишені пачку з куривом. Місце ж для куріння у глибині перону ніколи порожнім не буває. Причому, як це не прикро, кількість відносно молодих жінок із цигарками явно переважає представників сильної статі. Добре, хоч паньонки віддають перевагу коштовним символам «красивого життя». А не самосаду.

Житомир – Київ        

Олег БАЗАК                                                                                 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити