Кіровоградська міська рада задовольнила подання прокурора

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1533

28 березня Кіровоградська міська рада на другому засіданні двадцять четвертої сесії задовольнила подання прокурора міста Кіровограда, яким визнано звільнення від орендної плати ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” за використання цілісного майнового комплексу державного комунального підприємства теплових мереж “Кіровоградтеплоенерго” незаконним.

Як відзначила начальник управління власності та приватизації комунального майна міської ради Ольга Щербина, з метою запобігання збільшенню розміру тарифів на надання послуг для населення з централізованого опалення, Кіровоградською міською радою, щорічно, починаючи з 2009 року, ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" надавалась пільга у вигляді звільнення від орендної плати за договором оренди від 18.10.2004 року цілісного майнового комплексу державного підприємства теплових мереж "Кіровоградтеплоенерго".

Аналогічне рішення, звернула увагу Ольга Щербина, було прийняте Кіровоградською міською радою і в 2012 році (рішення Кіровоградської міської ради від 11.12.2012 року № 2100). На виконання зазначеного рішення було укладено Додаткову угоду про звільнення від орендної плати орендаря на період з 16 квітня 2012 року по 31 грудня 2012 року.

Враховуючи подання прокуратури та те що оренда плата взагалі не була врахована у розрахунку при затвердженні тарифів на теплопостачання в НКРЕ з орендарем були проведені перемови, щодо можливості сплати вищезазначеної орендної плати за 2012 рік. За підсумками перемовин ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА” досягнута домоленість щодо укладання додаткової угоди по сплаті орендної плати за 2012 рік в розмірі 0,5% від вартості ЦМК. Зазначена сума орієнтовно складає 330 тис. грн. за попередній рік. Тобто, на засіданні Кіровоградської міської ради 28 березня 2013 року розглядалась можливість додаткового поповнення бюджету замість повного звільнення від орендної плати, яке було прийнято попереднім рішенням сесії.

Ольга Щербина також відзначила, що договір оренди з ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" згідно з рішенням Кіровоградської міської ради укладений на період з 2004 року по 2029 рік. Відповідно до договору річна орендна плата складає 6% від вартості ЦМК Починаючи з 2008 року наявний борг за договором оренди у розмірі 12,5 млн. грн. було реструктуризовано строком на 10 років ( рішення МВК від 27.01.2009 р.). На даний момент поточна заборгованість ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" за договором реструктуризації у розмірі 5,4 млн. грн. погашена повністю. Зокрема з початку року від орендаря отримано біля 1,3 млн. грн. Залишок заборгованості у розмірі 7,1 млн. грн. згідно графіку погашення має бути сплачений до кінця 2018 року.

Згідно з чинним законодавством України, наголосила Ольга Щербина, підставою для дострокового розірвання договору оренди може бути лише невиконання сторонами істотних умов договору, в даному випадку — несплата орендної плати, порушення строків початку опалювального сезону тощо. У той же час, підкреслила Ольга Щербина, питання звільнення від орендної на 2013 рік на розгляд сесії 28 березня 2013 року не виносилось.

Прес-служба Кіровоградської міської ради

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити