Кіровоградщина: вже за три роки можуть запровадити страхову медицину

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 788

Вже за три роки в Україні загалом та на Кіровоградщині зокрема можуть запровадити страхову медицину, а сімейні лікарі будуть отримувати зарплату до 50 тисячі гривень на місяць. При цьому пацієнти самі обиратимуть собі сімейного лікаря. Такі плани нової хвилі медичної реформи в Україні озвучили минулого четверга в кабміні.

22 вересня в Кабінеті міністрів України відбулося робоча нарада за участі керівника уряду, на якій розглядали проекти реформування медичної галузі України. Участь в нараді взяла начальник міського Управління охорони здоров`я Оксана Макарук. Планами уряду Макарук поділилась і з кропивницькими журналістами.

Згідно проекту рішення кабміну, вже з 2017 року можуть відбутися перші зміни, зокрема в системи фінансування первинної медицини , яку впроваджуватимуть з 2017-го по 2019-го роки.

За словами Оксани Макарук, проектом реформування медичної галузі передбачено, що пацієнт сам обиратиме собі лікаря, мова йде передусім про ланку первинної медицини. Відповідно сімейний лікар матиме певну кількість пацієнтів і саме від неї залежатиме його зарплата. Передбачається, що сімейний лікар отримуватиме 1000 гривень за одну родину з двома дітьми на рік. А в місяць лікар сімейної медицини зможе заробити від 19 до 50 тисяч гривень. Окрім того, заплановано скасування принципу територіального обслуговування населення, тож, приміром, на Кіровоградщині зможуть лікуватися хворі з інших областей України.

Фінансування заробітної плати сімейних лікарів відбуватиметься коштом держбюджету, але паралельно працюватиме Національна агенції з фінансування галузі охорони здоров'я. Лікувальні заклади і надалі утримуватимуться коштом місцевих бюджетів, звідти ж оплачуватимуть комунальні послуги.

Проектом реформування медичної галузі передбачено оптимізацію мережі стаціонарів, яка не передбачатиме закриття лікувальних закладів, а зміна їх профілю. Перепрофілювання має відбуватися в напрямку створення реабілітаційних центрів, хоспісних відділень тощо.

Вторинну та третинну ланки також планують реформувати протягом трьох років, зазначила Макарук. Зокрема планують ввести страхову медицину, створити госпітальні округи та надати медичним закладам більше автономії, для того щоб ті могли самостійно вирішувати, як ефективно та раціонально використовувати кошти, і в той же час надавати якісні послуги.

Окрім цього на нараді в кабміні розповіли про ще два проекти постанов, які планують також запровадити з 2017 року: референтне ціноутворення, що має вплинути на стабілізацію цін на лікарські препарати, та реімбурсацію (часткове відшкодування вартості ліків для населення). В уряді планують повністю або частково відшкодовувати коштом держбюджету ліки для хворих на певні захворювання. Серед них цукровий діабет та серцево-судинні захворювання.

За словами Макарук, буде визначено чіткий перелік лікарських засобів, зокрема вітчизняних, якім і надаватимуть перевагу.

Всі ці реформи, на думку авторів постанов, мають покращити якість медичного обслуговування населення та умови роботи медичних працівників. Наразі ж всі ці новації в медичній сфері кабміном ще не затверджені.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити