Що робити мешканцям Кропивницького, коли рубають дерева?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 511

Екоактивісти розробили інструкцію, як діяти містянам, коли вони стали свідками незаконного випилювання дерев.

 

Якщо ви бачите, що на міській території рубають дерева, і є підозра, що ці дії незаконні ─ дотримуйтеся таких вказівок.

1. ̲П̲о̲п̲р̲о̲с̲і̲т̲ь̲ ̲у̲ ̲р̲о̲б̲о̲ч̲и̲х̲ ̲д̲о̲з̲в̲і̲л̲ ̲н̲а̲ ̲з̲н̲е̲с̲е̲н̲н̲я̲.̲ Знесення дерев на міській території робиться за рахунок наших з вами податків, тому ми маємо законне право побачити необхідну документацію. Наявність дозволу є обов'язковою згідно із постановою КМУ №1045 від 01.08.06. Будьте готові, що вас спробують обдурити, будуть наїжджати, звинувачувати в некомпетентності ─ не приймати близько до серця і дотримуйтеся закону.

Переконайтеся, що вам дали копію дозволу, а не якийсь сторонній папір.

Перевірте наступне:

- Формулювання і назва документа (акт обстеження, ордер або рішення про будівництво);

- Дата, зазначена в документі;

- Назва вулиці, на якій проводяться роботи;

- Вид і кількість дерев, над якими проводяться роботи;

- Наявність печаток і підписів. Якщо підстава для вирубки, які вказані в дозвільному документі, вам не здаються достовірними (наприклад: зазначено, що дозволяється вирубка сухостійних дерев, а рубають зелені і квітучі), то питання про незаконний дозвіл потрібно ставити міській раді. Якщо робітники почнуть говорити, що здійснюють не знесення, а омолодження дерев ─ відразу ж викликайте поліцію, в будь-яку пору року, крім весни, ці дії є незаконними.

2. ̲Ф̲о̲т̲о̲г̲р̲а̲ф̲у̲й̲т̲е̲ ̲і̲ ̲з̲н̲і̲м̲а̲й̲т̲е̲ ̲н̲а̲ ̲в̲і̲д̲е̲о̲.̲ Це допоможе проаналізувати ситуацію потім і зрозуміти, до кого звертатися з питаннями. Що знімати: - документи; - номери робочих машин; - самі дерева.

3. В̲и̲к̲л̲и̲к̲а̲й̲т̲е̲ ̲п̲о̲л̲і̲ц̲і̲ю̲,̲ ̲я̲к̲щ̲о̲ ̲р̲о̲б̲і̲т̲н̲и̲к̲и̲ ̲в̲і̲д̲м̲о̲в̲и̲л̲и̲с̲я̲ ̲н̲а̲д̲а̲в̲а̲т̲и̲ ̲д̲о̲з̲в̲і̲л̲.̲

- Дочекайтеся приїзду поліції.

- Поки не приїхала поліція, відволікайте робітників і блокуйте вирубку. Зберіть якомога більше жителів найближчих будинків і всі разом вимагайте показати дозвіл.

- Дізнайтеся ПІБ, посаду і місце роботи осіб, які чинять шкоду зеленим насадженням (просіть надати документи, що засвідчують особу, інакше обдурять).

4. ̲П̲р̲о̲к̲о̲н̲т̲р̲о̲л̲ю̲й̲т̲е̲ ̲д̲і̲ї̲ ̲п̲о̲л̲і̲ц̲і̲ї̲

* Дочекайтеся поки вона зафіксує факт злочину (напише протокол). Переконайтеся, що там все правильно зафіксовано ─ хто є правопорушником (яке підприємство).

* Залучіть по можливості якомога більше людей в якості свідків ─ чим більше, тим краще.

* Якщо наряд поліції, який приїхав, не діє ─ викликайте ще один! Це нормальна практика.

5. Якщо дозволу на знесення немає, ̲н̲е̲г̲а̲й̲н̲о̲ ̲в̲и̲к̲л̲и̲к̲а̲й̲т̲е̲ ̲н̲а̲ ̲м̲і̲с̲ц̲е̲ ̲з̲л̲о̲ч̲и̲н̲у̲ ̲е̲к̲о̲л̲о̲г̲і̲ч̲н̲у̲ ̲і̲н̲с̲п̲е̲к̲ц̲і̲ю̲.

тел. Екоінспекції в Кропивницькому: (0522) 22-85-86 (з 9.00 до 18.00).

Інспектори екоінспекції одразу на місці скадуть протокол про розмір завданих місту збитків.

6. Так само в разі відсутності дозволу ̲в̲и̲к̲л̲и̲к̲а̲й̲т̲е̲ ̲н̲е̲г̲а̲й̲н̲о̲ ̲с̲п̲е̲ц̲і̲а̲л̲і̲з̲о̲в̲а̲н̲у̲ ̲і̲н̲с̲п̲е̲к̲ц̲і̲ю̲, яка складе протокол про адміністративне правопорушення.

Тел. Спецінспекції в Кропивницькому: (0522) 55-34-17 (0522) 55-54-16

7. ̲З̲в̲е̲р̲н̲і̲т̲ь̲с̲я̲ ̲д̲о̲ ̲м̲і̲с̲ь̲к̲о̲ї̲ ̲р̲а̲д̲и̲ ̲п̲і̲с̲л̲я̲ ̲т̲о̲г̲о̲,̲ ̲щ̲о̲ ̲с̲т̲а̲л̲о̲с̲я̲.̲ Якщо вам відмовляться надати дозвільні документи або скажуть, що таких немає, то зверніться з офіційним запитом на публічну інформацію, на який вам повинні будуть надати письмову відповідь.

Сформулювати запит можна так: «Прошу надати дозвільні документи на роботу із зеленими насадженнями, яка відбулася * ДАТА * за адресою * ... *»

8. ̲Д̲і̲з̲н̲а̲й̲т̲е̲с̲я̲ ̲с̲т̲а̲т̲у̲с̲ ̲п̲р̲о̲т̲о̲к̲о̲л̲у̲ ̲в̲ ̲п̲о̲л̲і̲ц̲і̲ї̲ Добийтеся, щоб порушників було покарано, якщо правопорушення дійсно мало місце.

Будь ласка, повідомте про подію в групу Озеленення Кропивницький (Кіровоград)

Е-мейл: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Розробники інструкції: Екологічна організація Экоднепр а також: Анна Каниболоцька.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити