Олександр Бригинець: "Смерть Януковича залежить не від багатьох із нас"(ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3072

На завтра в Києві оголошено Великий Збір. На 10 годину. Біля головного корпусу Верховної Ради, що на вулиці Грушевського.

"Якщо вам дорогий Київ, його парки, в яких прийшло ваше дитинство, Золоті Ворота і Софія, Андріївський узвіз і музей Булгакова, старовинна унікальна архітектура й неповторні київські вулиці, що щезають під натиском прийшлих варварів, - прийдіть 2 квітня. Це -поза політикою, це питання людської гідності. Всі мої друзі і знайомі будуть на цьому мітингу. Не заради перемоги когось із політиків, - заради своєї власної перемоги. Над приниженням, над страхом, над малозначущістю думки людини для влади.

 

Якщо порахуєте для себе необхідним і потрібним, - приходьте й ви.

Приходьте - і тоді біля парламенту буде більше іще на одну людину, і ми станемо іще сильнішими.
Головне - не бути байдужим, а життя виведе і до правди, і до свободи". Такий запис на своїй сторінці у Facebook зробила народний депутат України Олександра Володимирівна Кужель.

Напередодні знакової масової протестної акції кореспондент "Гречки" взяв участь у засіданні "круглого столу", що якраз і присвячувалося початку чергового пленарного тижня нашого парламенту. Ось які думки лунали від учасників заходу.

"У РАЗІ ВИБОРІВ ВЛАДА НЕ МАТИМЕ ЖОДНОГО ШАНСУ!"
brygНародний депутат України Олександр Бригинець:
- Якщо вибори президента не відбудуться або не будуть призначені, то Президент правитиме до моменту обрання нового президента…хотілося сказати «вічного», але підходить слово «…до смерті Януковича». Таким чином цей механізм продовження повноважень Київради на 8 років – для того аби Янукович правив до смерті (а це вже залежить не від багатьох з нас…).

Я не думаю, що опозиція – це щось на кшталт скелі, де думають абсолютно однаково. Так само і у владі є різні підходи. Безумовно, є люди, які б не хотіли проводити вибори в Києві. Але не має значення, що думає з цього приводу влада. Більше того, - не має значення, що думає з цього приводу опозиція. Є ми, кияни, є Конституція, є Закон. Вони передбачають, щоб ці вибори відбулися в червні цього року. Абсолютно впевнений: незалежно від того, яку позицію займає хтось із політиків, кияни повинні зробити все, аби ці вибори відбулися. 
Сьогодні ситуація складається дуже й дуже на користь киян. Те, як показала себе влада у боротьбі зі снігом – серйозний аргумент навіть для тих, хто хоч якось підтримував Попова. Якби вибори відбулися минулої неділі, то за Олександра Попова не голосували навіть його родичі і друзі.

З іншого боку, це є й негативним моментом. Бо у влади як ніколи є додаткові аргументи боятися цих виборів. Очевидно, що в разі виборів у них немає жодного шансу.

Не є таємницею, що вся техніка, що могла очистити Київ, була задіяна для очищення доріг і всього іншого, що було пов’язане з поверненням Президента та його команди з Варшави. І оскільки Попов і інші не відповідають перед киянами, а відповідають перед Президентом, вони вчиняють дії, скеровані на їхнє утримання біля влади на догоду Президентові. Поки ми не оберемо в Києві реальну, справжню, незалежну від центральної влади київську владу, до того часу у столиці буде те, що відбувається сьогодні.

ОЛЕКСАНДР ПОПОВ ПОМИЛЯЄТЬСЯ, ЯКЩО ДУМАЄ, НІБИ ВІН ГАРНИЙ "ГОСПІДАР" КИЄВА

Народний депутат України Юрій Стець:
- Опозиція – це не тільки партії чи фракції, що знаходяться у парламенті. Бо немає такого карт-бланшу, що опозиція – це конкретний депутат або політик. Я не був у парламенті до 2007 року, але у 2004 році, будучи продюсером 5 каналу, вважав, що я є в опозиції до діючої тоді влади Л. Кучми. Зараз теж вважаю, що будь-яка людина, не згодна з рішеннями влади, - є в опозиції. Позафракційні депутати так само є опозиційними; навряд чи хтось скаже, ніби Олесь Доній є провладний депутат. Відповідно, всі мають об'єднатися навколо питання зміни влади не тільки в Києві, а й загалом в Україні.

Опозиція має вирішити й питання щодо єдиного кандидата; це стосується не тільки виборів в Києві, а й будь-яких, що відбуватимуться в Україні, включно з президентськими. Тимошенко у в’язниці, Луценко у в’язниці, тож будь-які власні амбіції здатні привести…самі знаєте до чого. Якщо Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок цього не хочуть, вони мають усвідомити: тільки єдиним фронтом, декларуючи публічно реальними діями, ми зможемо поміняти цю владу.

За ці дні ми зрозуміли, що є як мінімум три факти, що не викликають жодних заперечень. По-перше, - що Попов вправний «госПідар» у місті Києві (натяк на «українську» вимову прем'єр-міністра Миколи Азарова та міністра соціальної політики Наталії Королевської - авт.). По-друге, - команда Попова так само є …такими ж людьми (себто «госпідарами» - авт.). По-третє, думаю, що Бригинець помиляється, стверджуючи, ніби навіть родичі Попова не проголосували за нього. Попов й сам би не голосував, бо його цікавлять поїздки з Януковичем, футбол і взагалі те, що допоможе залишитись на посаді.

Мене, менше з тим, це абсолютно не хвилює. Як і тих людей, з якими ми відкопували машини, трудячись поруч і допомагаючи людям (коли по 10 хвилин, коли по 30 – на кожну машину). Одного разу навіть разом з ними розпилювали металеве огородження, аби вирватись із того полону. Нам це вдалося. А десь о 7.30 ми побачили першого працівника ДАІ. Після того як той інспектор побачив першого водія, який вийшов з монтировкою, жодного працівника ДАІ ми більше не бачили.

Так от, вимагатиму від себе особисто і від кожного депутата, що належить до моєї фракції, вийти 2 квітня до киян і спробувати довести (в першу чергу собі), що кияни можуть бути в опозиції до влади не тільки в день виборів і не тільки тоді, коли в нас якась стихія, що може об’єднати.

Очевидно, що команда Попова була неспроможна вирішити це питання. Ясно, що не треба було пускати до міста вантажівки, що треба було метро зробити доступним і вночі, що вночі треба було виводити волонтерів, які б допомагали усім чим можна, наприклад, поїли гарячим чаєм, виштовхували машини, що треба було мобілізовувати внутрішні війська, курсантів і інших.

Лише через 5 днів Попов із співробітниками свого апарату зрозумів, що час обмежити рух вантажівок Києвом, аби затори були меншими.

Що мене тішить, - то наявність у людей, з якими ми чистили вулиці, бажання кардинально змінити Київ на користь самих киян, не догоджаючи якимось політикам.

І ЗНОВУ ПРО "ФЕНОМЕН ЛЕОНІДА ЧЕРНОВЕЦЬКОГО"

Директор Центру прикладних політичних досліджень Володимир Фесенко:

- По-перше, я підтримую думку учасників «круглого столу» про те, що вибори в Києві мають відбутися. Непроведення виборів, навіть з обмеженням термінів повноважень нового місцевого самоврядування в Києві було б дуже небезпечним прецедентом. 

На темі столичних виборів ми побачимо зіткнення двох стратегій. З одного боку, квазі-правова стратегія влади, коли питання по Києву, а потім, можливо, й по президентських виборах, може вирішуватись у такій квазі-правовій площині, із рішенням Конституційного суду, а там, де треба й Вищого адміністративного суду. З другого боку, інструментарій стратегії опозиції обмежений. Засоби є, достатньо ефективні. Інша річ, як їх застосувати. Йдеться і про масові акції опозиції (зокрема, про заклик провести одну з них вже 2 квітня), і про раніше вже застосовувані акції на кшталт блокування ВР, можливо, Київради.

Та в мене питання щодо 2 квітня: а де організаційні дії до цієї акції?

Якщо ви думаєте, що сам по собі сніг із фактами тих заторів виведе людей під Верховну Раду, - ви серйозно помиляєтесь! Автоматично нічого не відбудеться. 2 квітня, найперше, буде перевіркою опозиції на організаційно-політичну здатність. Якщо буде серйозна інформаційна кампанія (куди людям приходити, з якими гаслами, чого вимагати), тоді якийсь ефект може бути. Дійсно, коли парламентська більшість побачить перед ВР декілька десятків тисяч людей, вона рахуватиметься з цим фактом, відповідно, призначення виборів на 2 червня поточного року дійсно може стати фактом.

Якщо ж прийде декілька тисяч партійних активістів, - нічого не буде. 
Скажу тим, хто вважає, ніби шансів у Попова нема: настрій киян змінюється. Тобто влітку може бути зовсім інша ситуація.

В грудні теж казали, мовляв, ніяких шансів у Попова нема; однак опитування, що пройшли наприкінці лютого-на початку березня, засвідчили: у Олександра Павловича є 20 відсотків рейтингу.

Давайте згадаємо й Леоніда Черновецького. Теж вважали, що шансів нема; а що сталось?..

Тому я б застеріг вас від «шапкозакидательських» настроїв – як щодо самого факту, що перемога над Поповим на київських виборах відбудеться (в разі їх проведення), і що будь-який кандидат переможе Попова. Ні. Будь-який не переможе! Має бути людина, яка здатна буде перемогти. Якщо це не Кличко (бо ми бачимо настрої всередині опозиції, небажання Віталія Володимировича брати участь), - тоді хто? Відповідь треба дати якомога скоріше.

Проста заміна Попова на когось іншого у КМДА виправити ситуацію не здатна. Є купа величезних проблем, - ресурсних, фінансових. Дехто навіть каже, ніби Київ на межі дефолту. Якщо до влади у столиці прийде опозиція, вона почне політичне протистояння з Адміністрацією Президента та всією верхівкою української влади. Це теж може дискредитувати опозицію.

Ті, хто «піде на Київ», мають спиратися на чіткий план дій та на взаємодію із громадськістю. Інакше це буде поразка. Якщо не на виборах, то напевне після виборів.


Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Подрядчик 02.04.2013, 16:23
Говорят, что в Украине нет власти. Власть то у нас есть, но не всех устраивает. А вот оппозиции нет то уж точно. Живут по принципу: "Нас невозможно сбить с пути, нам "пофигу" куда идти"...
Цитата
 
 
0 # Киевлянин 01.04.2013, 19:01
"Це -поза політикою, це питання людської гідності. Всі мої друзі і знайомі будуть на цьому мітингу. Не заради перемоги когось із політиків, - заради своєї власної перемоги."
Блин, так ЗАЧЕМ приходить-то? Чтоб чистить ливнестоки, убирать снег...? Нет! Просто на очередную туссовку имени оппозиции, притом во время всеобщего бедствия:) Очень конструктивно.
ПС. Только призыв политиков ради политики, притом своей, я в этой дурне и вижу:(
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити