Обласна НСЖУ підтримала звернення про тиск міського голови Олександрії на журналістів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 388

Правління Кіровоградського обласного осередку НСЖУ підтримало звернення Олександрійського осередку стосовно тиску на журналістів міського голови.

 

Таку реакцію викликали заяви міського голови Олександрії Цапюка щодо бажання перевірити доходи журналістів через податкову службу та пенсійний фонд.

Така ознаки багатьох злочинів – від самоуправства до порушення недоторконності приватного життя і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Такі висновки робить відомий медіаюрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Бурмагін на сайті НСЖУ.

Як пояснює у коментарі Бурмагін, міський голова вийшов за межі наданих йому законодавством повноважень. Адже, ні в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" ні в Законі України "Про службу в органах місцевого самоврядування", ні в інших нормативно-правових актах, які визначають коло повноважень міського голови, немає положень щодо можливості такого посадовця ініцювати або перевіряти статки, доходи приватних осіб. Державна фіскальна служба та Пенсійний фонд з їх регіональними підрозділами не підпорядковані по жодному напрямку діяльності міському голові. Більше того, їх профільне законодавство, в переважній більшості випадків, забороняє їм надавати інформацію про платників третім особам, крім як на вимогу суду або слідчих органів. Таку інформацію стосовно приватних осіб, також, захищають Закон України "Про захист персональних даних", рішення Конституційного Суду України від 20 січня 2012 р. по справі № 1-9/2012 та від 30 жовтня 1997 р. по справі Устименка К.Г.

– В подібному розпорядженні/вказівці міського голови є ознаки багатьох злочинів (замахів), від самоуправства до порушення недоторконності приватного життя і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Проте, звісно повну і точну кваліфікацію, встановити чи ні наявність всіх елементів і якого злочину – можуть лише слідчі органи після грунтовної перевірки всіх обставин і мотивів таких дій міського голови. Кожен з журналістів окремо, або всі бажаючи разом, перевірити яких розпорядився міський голова, можуть звернутись до поліції із заявами про вчинення кримінального правопорушення щодо них або підготовки до вчинення такого правопорушення. З проханням перевірити викладені факти і у випадку наявності підстав притягнути відповідну особу до відповідальності. Ну, і звісно, якщо хоча б когось з журналістів спробує почати рухати ДФС чи пенсійний фонд – відразу оскаржувати таки дії до адміністративного суду, і в суді вимагати обгрунтування з їх боку підстав для таких перевірок. Паралельно, такі вимоги щодо перевірки можна спрямовувати до правоохоронних органів, як доказ настання негативних наслідків від протиправної вказівки/розпорядження міського голови. Загалом, будь-яке озвучення з боку міської влади інформації про статки місцевих журналістів буде доказом завершення протиправних дій, в яких крім посадовців , – зазначає юрист.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити