Якість харчування у навчальних закладах Гайворонського району перевірили

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 549

У загальноосвітніх закладах Гайворонського району понад 90% учнів 1-11 класів забезпечені усіма видами харчування. Безкоштовним гарячим харчуванням, за рахунок субвенцій та виділених коштів з районного бюджету, охоплені 100% учнів початкових класів та діти пільгових категорій 5-11 класів. Для учнів початкових класів харчування є обов’язковим.

Гайворонським районним лабораторним відділенням Новоархангельського міжрайонного відділу систематично проводиться моніторинг факторів навколишнього середовища у навчальних закладах району, зокрема, за питною водою та якістю харчування.

За 9 місяців поточного року у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району відібрано та досліджено 32 проби питної води по фізико-хімічнх та 97 – по мікробіологічних показниках. Не відповідали санітарним вимогам по хімічних показниках, переважно за вмістом нітратів та жорсткості – 8 проб, по бактеріологічних – 7 проб. Також досліджено 10 страв на бакзабруднення та 11 страв на якість термічної обробки, не відповідав нормативам – 1. Досліджено 60 страв на калорійність харчування, у 11 випадках калорійність обідів була занижена та не відповідала фізіологічній потребі дитини загалом через занижений вміст сухих речовин. Відхилення калорійності у бік заниження виявлено у загальноосвітніх закладах с.Таужне, с.Долинівка, с.Покровське, с.Соломія, с.Могильне, смт.Салькове, НВК «Гайворонська гімназія-загальноосвітня школа №5», а також у дитячих дошкільних закладах с.Хащувате, с.Солгутове, Гайворонському ДНЗ №4 та у Гайворонському ДНЗ №5.

На адресу керівників навчальних закладів, де виявлялись потенційні ризики впливу навколишнього середовища на стан здоров’я дітей, направлялись рекомендації щодо покращення умов їхнього навчання та перебування в установах.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити