Газовики завершили ремонтно-відновлювальні роботи на Балашівці

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 405

ВАТ «Кіровоградгаз» починаючи з 3 жовтня проводило роботи з відновлення газопостачання мікрорайону Балашівка у м. Кропивницький. Роботи виконувались цілодобово працівниками інженерно-експлуатаційного департаменту та аварійно-диспетчерської служби ВАТ «Кіровоградгаз».

 ggggggggПісля виконання аварійно-відновлювальних робіт, достроково, 5.10.2016р. ( по плану з 8:00 6.10.2016р.), ВАТ «Кіровоградгаз» було розпочато роботи з відновлення газопостачання багатоповерхових житлових будинків по вул. Кременчуцькій у м. Кропивницькому. Під час відновлювальних робіт з газопостачання житлових будинків виконувалась контрольне опресовування (випробування на щільність) газових розподільчих мереж мікрорайону.

При виконанні вищезазначених робіт спостерігалося значне падіння тиску в мережах по вул. Київській та І Залізничній, що перевищувало допустимі норми, тому виконання пуску газу було затримано.

Тоді близько 50 жителів Балашівки вийшли на акцію протесту та на 3 години перекрили автомобільну дорогу в районі залізничного переїзду.

Основною причиною падіння тиску стало те, що не всі власники домоволодінь надали доступ працівникам ВАТ «Кіровоградгаз» для проведення технічного обслуговування систем газопостачання житлових будинків.

Основними причинами не надання доступу працівникам ВАТ «Кіровоградгаз» до своїх помешкань стала експлуатація газового обладнання з грубими порушеннями Правил безпеки систем газопостачання (далі Правила безпеки), а саме:
• самовільно встановлене або замінене газове обладнання;
• порушення в роботі системи димовідведення та вентиляції;
• до газопроводів відсутній доступ для обслуговування;
• газове обладнання експлуатується в несправному стані.

При допущенні вищеперерахованих порушень, виникає загроза життю мешканців будинків від отруєння чадним газом, удушення або вибухи від допущених витоків газу.

Таке нехтування Правилами безпеки під час експлуатації газового обладнання може призвести до нещасних випадків з можливими жертвами та до руйнування помешкань громадян.Траплялися окремі випадки, коли громадяни помилково, не розуміючи необхідності, не допускали працівників ВАТ «Кіровоградгаз» до проведення планового технічного обслуговування (ПТО) газового обладнання (на даний час виконується безкоштовно).

Протягом 7-го та 8-го жовтня неодноразово проводилися контрольні опресовування розподільчих мереж, результати яких не давали змоги почати роботи з відновлення газопостачання мешканцям мікрорайону Балашівка. Паралельно проводилася робота з громадою, роз’яснювалася необхідність проведення регламентних робіт на газорозподільчих мережах та обстеження газового обладнання.

І тільки 9.10.2016р. о 9:00, після чергового проведення контрольного опресовування розподільчих мереж газопостачання (виконувалося о 07:20 год.), яке показало задовільні результати, почато роботи з відновлення газопостачання житлових будинків мкр. Балашівка у м. Кропивницькому.

Ще однією причиною не допуску є те, що мешканці тимчасово не проживають (знаходяться в лікарні, відрядженні тощо). За такими адресами проводилась ретельна робота як з їх сусідами, так і з головами квартальних комітетів, які поставилися з розумінням до цієї проблеми.

Окремі слова вдячності висловлюємо головам квартальних комітетів – Френтовій Л.П. та Головко О.М., та громаді мікрорайону. Завдяки їх активній позиції, небайдужості, та організованості мешканців мікрорайону Балашівка, працівникам ВАТ «Кіровоградгаз» було надано доступ до більшості домоволодінь для виконання регламентних робіт. В період з 9:00 год. 9.10.2016р. по 8:00 год. 10.10.2016р. проведено відновлення газопостачання 1 139 помешкань, ще в 217 виконуються роботи з пуску газу згідно вимог нормативних документів.

В ході виконання відновлювальних робіт були непоодинокі випадки виявлення витоків газу як на внутрішніх, так і на зовнішніх газопроводах домоволодінь.

За матеріалами офіційного сайту ВАТ "Кіровоградгаз"

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити