Кіровоградщина перейматиме досвід гемодіалізного лікування у сусідів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 420

10 жовтня, постійна комісія Кіровоградської обласної ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики разом із керівниками низки медичних закладів Кіровоградщини провела виїзне засідання на Черкащині.

 

 

Першочерговою метою поїздки депутатської комісії стало ознайомлення зі станом надання медичної допомоги хворим із хронічною нирковою недостатністю в Черкаській області, повідомляють на сайті облради.

У рамках виїзного засідання депутати та медики зустрілися з колегами з Черкаської обласної ради, налагодили контакти з керівництвом Черкаської обласної лікарні, де відвідали відділення нефрології та діалізу, побували в Золотоніській філії нефрології та діалізу Черкаської обласної лікарні (м. Золотоноша) та зустрілися з представниками ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна" - обласного діалізного медичного центру.

Як поінформував головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник, у лікарні існує відділення нефрології на діалізу. Це - 3 гемодіалізні зали й 18 апаратів штучної нирки. Крім того, філії нефрології та діалізу обласної лікарні працюють у таких містах як Умань, Звенигородка та Золотоноша. Загалом хворим на ниркову недостатність надається допомога на 43 апаратах штучної нирки.

Як зазначив Олександр Дудник, у Черкаській області налічується 256 хворих на хронічну ниркову недостатність, з яких 87 лікується в приватній клініці "Фрезеніус". Решта - пацієнти обласної лікарні, які отримують допомогу безпосередньо в обласній лікарні та трьох її філіях.

- Ці філії - це частина відділення нефрології та діалізу обласної лікарні. - розповів очільник обласної лікарні - Відповідно, централізовано поставляються всі витратні матеріали та здійснюється керівництво філіями.

Єдиний мінус, за словами Дудника, - логістика. Для роботи з філіями необхідно чітко опрацювати логістику постачання витратних матеріалів до філій.

- У нас все постачається на обласну лікарню, а потім доводиться розвозити. У тому числі, і на Умань, а це - близько 200 кілометрів, - повідомив гостям головлікар. - До 3венигородки - 110, 30 кілометрів - до Золотоноші. Мабуть, з наступного року ми будемо працювати над тим, щоб витратні матеріали одразу надходили до місця призначення, однак зробити це не так легко, адже у філіях немає місця для зберігання такого обсягу матеріалів.

Існують певні питання й щодо кадрового забезпечення філій відділення нефрології та діалізу в регіоні. Усі працівники вважаються співробітниками обласної лікарні, проте висококваліфікованих спеціалістів-нефрологів катастрофічно не вистачає для роботи в районах.

- Кадри - це проблема. - зазначає головний лікар. - В Умані у нас немає нефролога, тому доводиться направляти своїх працівників туди у відрядження, а знайти поки що професійного нефролога на місці ми не можемо.

Зазначимо, що діаліз - досить дороговартісна процедура, яка вимагає постійного повторення. Одному хворому протягом року потрібно пройти 156 годин гемодіалізу. На базі обласної лікарні за рік проводиться близько 24 тисяч таких процедур. На це виділяється майже 55 мільйонів гривень з обласного бюджету, хоча цих коштів обллікарні практично не вистачає, адже до розрахунку вартості процедури не входить зарплатня працівникам, витрати на утримання приміщення тощо.

Не дивлячись на всі труднощі, відділення нефрології та діалізу Черкаської обласної лікарні успішно працюють і надають таку необхідну допомогу багатьом людям.

Завдяки соціально відповідальному підходові до бізнесу компанії "Фрезеніус", відкрито та успішно функціонує відділення на 9 апаратів штучної нирки.

У приватній клініці "Фрезеніус", що працює на території Черкаської міської лікарні майже 8 років, гостей ознайомили з особливостями лікування хворих на хронічну ниркову недостатність, відповідно до європейських стандартів, адже дана клініка - одна з двох в Україні і одна з кількох тисяч, що діють під брендом "Фрезеніус" в усьому світі. Тут не приховують, що чекають реформування медичної галузі, де обіцяють "прив'язку" до кожного конкретного пацієнта та вільний ринок медичних послуг.

- Коли пацієнт зможе обирати сам, де йому надаватимуть ту чи іншу послугу, ситуація зміниться в кращу сторону. - переконані в клініці.

Тут, до речі, також працюють за бюджетний кошт - у "Фрезеніусі" лікують хворих містян. Потрапити на процедуру діалізу можна через відповідне рішення Черкаської міської ради.

- Поки що система така, - зазначають в клініці. – Черкаська міська рада ухвалює відповідне рішення і з міського бюджету оплачує лікування в нашій клініці хворого на хронічну ниркову недостатність.

У клініці пишаються високою якістю надання послуг та відсутністю випадків зараження хворих на гепатит, що, на жаль, за статистикою, доволі часто трапляється під час застосування процедури діалізу.

Організація лікування та функціонування самої клініки зацікавили профільних спеціалістів, що разом із комісією прибули до Черкас на ознайомлення з досвідом лікування хворих на ниркову недостатність.

Цікавив гостей і аспект рентабельності компанії та можливості її функціонування на Кіровоградщині. У клініці не приховують зацікавленості роботою на Кіровоградщині, проте зазначають, що можливість існування подібних закладів у нашому регіоні залежить від багатьох факторів - кількості хворих, вартості утримання приміщення та персоналу, і, звісно ж, законодавства, яке, на жаль, часто не дозволяє приватним інвесторам будувати довгострокові плани в нинішніх умовах.

Як підсумок своєї роботи, депутати вирішили рекомендувати Кіровоградській обласній державній адміністрації вивчити досвід організації надання медичної допомоги хворим із хронічною нирковою недостатністю на території Черкаської області для запровадження його в Кіровоградської області.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити