Суспільство

У Кіровському районному суді з’явились вакансії

. 4498

З 19 суддів Кіровського районного суду міста Кропивницького правосуддя здійснюють лише 10, інші ж не мають такої змоги з різних причин. Про це «Гречці» розповів голова суду Роман Петров.

VAKANSIYa1

За словами Петрова, двоє суддів Кіровського районного суду Юрій Солопов та Андрій Бойчук пішли у відставку, останній перевівся до Приморського суду міста Одеси. Наразі є дві вакансії на посаду суддів. Суддя Дмитро Самойленко ще рік тому мобілізований та бере участь в АТО. Троє суддів: Володимир Поступайло, Ірина Антипова, Наталія Варакіна перебувають без повноважень, оскільки призначались на 5 років і їх повноваження закінчилися. За місяць до них приєднається суддя Людмила Кулінька, саме тоді добігають кінця і її повноваження. Є судді, які перебувають на тривалому лікуванні.

«Верховна Рада України до 30 вересня мала вирішувати питання про обрання суддів безстроково, але не вирішила його з політичних міркувань. Після 30 вересня, коли набрав чинності Закон «Про судоустрій і статус суддів» в редакції від 30 вересня визначено, що матеріали щодо обрання суддів направлені до Верховної Ради України, передаються нею до Вищої ради правосуддя для вирішення питання про призначення або відмову призначення цих суддів. Оскільки Вища рада правосуддя(ВРП) не створена, відповідного закону Верховною Радою не ухвалено, Вища рада юстиції(ВРЮ) звернулась до Верховної Ради України з вимогою передати матеріали, які лежать в Верховній Раді до Вищої ради юстиції для подальшого вирішення цих питань. Наразі ці матеріали ВРЮ не передані. Чи буде розглядати їх Вища рада юстиції чи розглядатиме Вища рада правосуддя невідомо, але стан справ залишається всім зрозумілий…»,- говорить голова Кіровського районного суду.

Відповідно лише 10 суддів беруть участь в авторозподілі і розглядають справи, що мали б розподілятися рівномірно між 19 суддями.

«В зв’язку з таким станом речей виникає низка проблем,- говорить Петров. - Коли починаєш гнатися за кількістю – втрачаєш в якості. Тому на оперативній нараді суддів я довів всім суддям, що ми повинні перш за все слідкувати за якістю розгляду справ і не гнатись за кількістю. Суддя має призначати на день стільки справ, скільки він спроможний розглянути».

За словами керівника суду, судді – цивілісти розглядають до 20 справ на день. А за 9 місяців 2016 року судді розглядали по 600-700 справ.

«Якщо в цивілізованому світі суддя слухає три, а то і дві справи на день, для того щоб розібратись, наш суддя в нашій державі вимушений слухати таку кількість справ, від якої він валиться з ніг», - говорить Петров.

Незадовільна ситуація з наповненістю суддів склалась і в області. Існують суди в яких неможливо утворити склад суду, через те, що працює один суддя. Такий стан справ впливає на роботу Кіровського та Ленінського судів міста Кропивницького.

«Всі справи після зміни підсудності з Гайворона, Голованівська, Знам’янки в більшості потрапляють до інших судів. Є справи, які розглядаємо ми в Кіровському районному суді. Уявіть собі, яка якість розгляду такої справи, якщо свідки живуть в Гайвороні за 250 кілометрів, і обвинувачений вимагає їх безпосереднього допиту. А люди не можуть звідти приїхати. І оці справи, які ми розглядаємо колегіально: вбивства, зґвалтування, ми вимушені в таких обставинах слухати», - розповідає керівник Кіровського районного суду.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама