У Кіровограді борються з гепатитом, вживанням наркотиків і СНІДом (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 977

У Кіровограді катастрофічно високий показник інфікування гепатитом групи «С» - більше 60 % людей віком до 29 років з групи ризику. Такі результати експрес-тестування озвучив сьогодні керівник обласного благодійного фонду «Повернення до життя» Олександр Остапов під час круглого столу з партнерами.

Ця цифра вражає, оскільки за тими ж даними показник інфікування ВІЛ/СНІД серед тієї ж категорії населення становить лише 4 %. До головних проблем, що виявив Фонд під час своєї роботи за минулий рік, є також викривлене розуміння вищевказаних хвороб, незнання способів захисту від інфекцій та їх профілактики, необізнаність молоді у подальших діях при перших ознаках хвороб і, що чи не найстрашніше, дедалі частіше вживання «нестандартних» наркотиків, виготовлених із абсолютно доступних в аптеках лікарських препаратів.
Для запобігання виникненню подібних проблем у нашому суспільстві у чотирьох містах України (Чернівці, Харків, Полтава і Кіровоград) діє проект «Заповнюючи прогалини», ініціаторами та інвесторами якого є міжнародний благодійний СНІД- фонд «Схід-Захід» та Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні. Реалізацією цього проекту у Кіровограді займається фонд «Повернення до життя». Олександр Остапов говорить, що основною категорією населення, з якою проводиться тренінгові робота і залучення до проекту є учні ПТУ, серед яких і знаходяться представників соціально уразливої групи. Протягом першого року дії проекту (взагалі він розрахований на 4 роки – 2012-2015 рр.) благодійному фону вдалося охопити 1086 людей, що належать до групи ризику, налагодити активну співпрацю із кіровоградськими ПТУ №№ 8, 9 та 14.

 На жаль, проект передбачає охоплення саме цієї категорії молодих людей, тож поза увагою залишаються учні старших класів та студенти. Олександр Остапов пояснює це тим, що профілактичну роботу зі школярами має проводити держава, до того школярі є неповнолітніми, що ускладнює співпрацю з ними (наприклад, на проведення безкоштовного ВІЛ-тестування необхідний дозвіл батьків), а от серед студентів вишів, вважають інвестори проекту, потенційних споживачів наркотиків майже немає, тож головний потік фінансування йде на профтехучилища. Проте керівник фонду «Повернення до життя» зазначає, що вони можуть проводити тренінги і встановлювати бокси із інформаційною продукцією, засобами захисту за проханням керівництв закладів.

Одним із ключових напрямків роботи фонду у проекті «Заповнюючи прогалини» є створення організованого волонтерського руху саме у цьому напрямку – запобігання наркоманії та інфікуванню ВІЛ/СНІДом серед молоді. Зараз Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні розглядається заявка фонду на створення такого руху, проте аби він працював ефективніше необхідні ініціативні люди, яких поки у проекті небагато (4 діючі волонтери і 8 бажаючих, які наразі проходять навчання). Остапов говорить, що волонтерами мають бути люди, які живуть і рухаються в оточенні групи ризику. Потенційних волонтерів шукають на тренінгах та вуличних акціях, що проводить фонд серед молоді. Бажаючі згодом зможуть допомагати своїм одноліткам матеріально, розповсюджуючи буклети, листівки та засоби захисту, а також подолати бар’єр, що виник сьогодні на шляху хворого до лікувально-профілактичних закладів, і незнання про найбільш активні інфекційні хвороби у суспільстві. 

Під час круглого столу учасники різних благодійних фондів, організацій та соціальних служб домовилися провести 16 травня арт-акцію, куди може завітати молодь нашого міста. Подібний захід фонд проводив минулого року на свято Маковея – тоді молодь розмальовувала житловий будинок на вулиці Колроленка. У цьому році також планують створення графіті за заздалегідь створеним ескізом, а також чаювання і відкрите спілкування із волонтерами фонду про найгостріші проблеми молоді. Також тут можна буде зробити безкоштовний тест на ВІЛ/СНІД та отримати інформаційну продукцію та засоби захисту. Докладніша інформація про час і місце проведення акції чекайте згодом.

На фото ілюстрації зі щоденної роботи фонду.

pov2

pov3

Світлана Дубина

Фото надані фондом

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити