На Кіровоградщині не знають, що губернатор області вже не Ларін

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1151

На Кіровоградщині невизначено ставляться до політики чиновників. Такі результати показало соціологічне дослідження «Стан громадської думки на Кіровоградщині», проведене з 1 по 21 березня. Результати дослідження презентував Едуард Клюєнко під час сьогоднішньої апаратної наради в ОДА.

У поквартирному опитуванні взяли участь 600 респондентів із 10 районів, 8 міст та 18 сіл області. Опитування стосувалося рівня задоволення умовами життя населення Кіровоградщини, оцінок та ставлення до політики місцевої влади, програм, що пропонують чиновники, а також щодо стану корупції у регіонах.

 Жителі Кіровоградщини і досі не визначили своє ставлення до політики можновладців. Едуард Клюєнко зазначає, що у деяких населених пунктах і досі думають, що губернатором області є Сергій Ларін, а не Андрій Ніколаєнко, що свідчить про недостатню поінформованість людей. Згідно з результатами опитування 74, 8 % на питання «Як ви оцінюєте діяльність голови ОДА?» відповіли «важко сказати». Такі ж відповіді давали і щодо питань з приводу діяльності голови облради – 68,4%, міського голови Кіровограда – 36,4%. Значних негативних оцінок зазнав якраз останній, проте, незначний з погляду соціологів, негатив був присутній і в оцінці вищезазначених посадовців.

Та поряд із невизначеністю у людей присутнє і незнання про наявність такої програми як «Центральний регіон - 2015» (про програму знають лише 49 % опитаних, що значно нижче згідно з даними попереднього визначення стану громадської думки), втім про «Гарячу лінію» знають навіть у селах – аж 81,3 % опитаних від загальної кількості.
Найактуальнішими проблемами кіровоградців, за результатами опитування, виявилися низькі зарплатні - 42 %, високі ціни – 30,9 %, безробіття – 25, 7 % (у селах кожен 4 житель не має роботи) та стан доріг – 21,7 %. Тож поряд із цими проблемами населення намагається самостійно покращувати своє життя, тим самим менше брати участь у громадських організаціях, профспілках та різноманітних товариствах: лише 9, 3% зазначили, що є членами вказаних організацій. Керівник соціологічного опитування говорить, що саме люди, що не входять до складу громадських організацій та об’єднань, частіше за все є збудниками негативних проявів у суспільстві (саботажі, страйки).

Торкнулися в опитуванні і теми рівня комунального обслуговування населення: 50 % респондентів виразили своє незадоволення, і лише 30 % зазначили, що рівень комунального обслуговування більш-менш задовольняє їхні потреби. Створення об’єднань мешканців будинків замість КРЕПів взагалі населенням сприймається негативно, більш того великий відсоток опитаних не розуміє, що ці зміни передбачають, тож бояться втратити те, що мають – 60 %.
Найкорумпованішою галуззю життя, на думку опитаних, є медицина. 14,6 % відповіли, що неодноразово давали у своєму житті хабаря, з них 67 % зазначили, що хабарництвом займаються лікарні, 25 % опитаних давали хабаря ДАІшникам, по 20,5 % зазначили, що корупція існує у школах та органах влади, 19, 3 % корумпованими вважають ВУЗи, 12, 5 % - міліцію, по 11, 4% - прокуратуру та суд, і лише (Едуард Клюєнко розповів, що цей показник свідчить про те, що люди не бояться говорити на тему хабарництва) 17 % не дали відповіді.

Першочерговими завданнями, які мають ставити перед собою чиновники, на думку опитуваних, мають бути: ремонти доріг – 33,5%, створення робочих місць – 23,5%, підвищення розміру зарплатні та пенсії, припинення росту цін – по 13,5 %, покращення рівня медичного обслуговування – 13 % та умов життя на селі – 12, 9%.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # олег 15.04.2013, 16:37
Не тільки прості люди не знають хто є очільником області , але й деякі представники виконавчої влади на місцях. Ось наприклад у Олександрійсько му МРЕВ ДАІ й досі перебуває графік прийому губернатора Ларіна С.М.!!!
Цитата
 
 
0 # Андрій 15.04.2013, 17:41
Олег, не треба далеко їхать. В обласному ДАІ те саме. На минулому тижні бачив особисто.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити