Мінюст традиційно звітував про "успіхи" у боротьбі з корупцією

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 918

Виступи народних депутатів під час сьогоднішнього парламентського дня, надто представників опозиції, просто-таки рясніли посиланнями на традиційний звіт міністерства юстиції щодо “успіхів” у боротьбі з вітчизняною корупцією. “Гречка” за визначенням не могла пройти осторонь цієї теми, тож спробуємо деталізувати окремі розділи важливого офіційного документа.
Найчастіше в Україні беруть хабарі депутати різних рівнів, місцеві чиновники і правоохоронці. Такі дані оприлюднив позавчора наш мін'юст. Щоправда, дізнатися поіменний список українських корупціонерів неможливо: реєстр корупційних правопорушень з ініціативи того ж міністерства закритий для пустої цікавості.

Міністерство юстиції України оголосило, що минулоріч збиток від адміністративних і кримінальних корупційних правопорушень склав 1,8 мільярда гривень. Такі дані містяться в щорічному звіті про результати проведення заходів щодо протидії корупції, підготовленому міністерством. Всього на розгляд українських судів у минулому році було скеровано 2740 кримінальних справ, пов'язаних з корупцією.

 

ДО “ТРАДИЦІЙНИХ” ХАБАРНИКІВ ДОДАЛИСЯ... ЕКОЛОГИ
Найчастіше, судячи зі звіту, українці в минулому році стикалися з корупцією у місцевій законодавчої влади, судах та правоохоронних органах. Так, до кримінальної відповідальності за підсумками року притягнуто 264 співробітника органів внутрішніх справ, 140 податківців та митників та 31 професійний суддя. Що стосується адміністративних справ (в Україні "дрібна" корупція карається штрафом та дисциплінарним стягненням), то відповідальність тут понесли 537 чиновників, 289 міліціонерів, 227 депутатів різних рівнів, 89 співробітників прокуратури і навіть один член Центральної виборчої комісії. Всі разом вони заплатили 2,1 мільйона гривень штрафу. При цьому найбільша кількість "адміністративної" корупції цілком очікувано було зафіксовано у бюджетній сфері, охороні здоров'я, освіті, і .... у сфері охорони навколишнього середовища. Тут, як пояснюють в мінюсті, мова йде про "замовні" екологічні експертизи і вимагання при екологічних перевірках.

Дані мін'юсту доповнили вітчизняні правоохоронці. Так, за статистикою МВС України, найбільший хабар, даний у минулому році в Україні, потягнув на 11 мільйонів доларів. Найчастіше українці платять хабарникам від 10 до 30 тисяч гривень.

Втім, вся ця статистика все одно може бути названа, щонайменше, оптимістичною. Реальні обсяги корупції в Україні мало хто візьметься підрахувати. Наприклад, міжнародні "оцінювачі" з організації Transparency International у минулому році відвели Україні 144-е місце у списку з 176 держав за рівнем корупції, зазначивши принагідно, що боротьба з хабарами в країні "ведеться номінально".

Примітно в цьому зв'язку, що і сам Президент Віктор Янукович, говорячи про корупцію, оперує цифрами куди більшими, ніж представив мін'юст - за його словами, Україна втрачає через це явище до $2,5 мільярда щорічно.

Однак головною перешкодою на шляху суспільного осуду корупції в Україні є закритість інформації про ці справи. Так, міністр юстиції Олександр Лавринович закрив для загального доступу Єдиний державний реєстр із відомостями про вчинені корупційні правопорушення. При цьому реєстр по решті кримінальних справ та судових рішень залишився загальнодоступний. За словами Лавриновича, "люди і так покарані", тож не варто розголошувати їх персональні дані, що містяться в реєстрі. Відомо лише, що на початок поточного року в цьому реєстрі було зафіксовано 5700 злочинів.

НА ЦЕНТРАЛЬНОУКРАЇНСЬКОМУ ФРОНТІ — БЕЗ ЗМІН...
Немовби поспішаючи “вскочити на підніжку” вагона потягу, що відправився, учора з цього ж актуального приводу висловився й Центр громадських зв'язків Управління МВС України в Кіровоградській області. Повідомлення під заголовком “Спільними зусиллями – проти корупції”, звісно, за інформаційною насиченістю поступається вищезгаданому звіту мін'юсту; та не будемо забувати про різний фаховий рівень київських та кіровоградських “піарменів” із “піарвумен”.

Подаємо текст без правок і скорочень.
Протидія корупційним проявам один із пріоритетних напрямків роботи органів внутрішніх справ. З початку року міліція Кіровоградської області вжила низку профілактичних і практичних заходів, що сприяли викриттю та припиненню цього явища.

Зокрема, з початку року правоохоронними органами проведено 5 профілактичних семінарів для посадовців органів місцевого самоврядування.

За три місяці працівниками ОВС складено та направлено до суду 9 адмінпротоколів про порушення вимог антикорупційного законодавства, за 7 з яких винесено рішення про накладення штрафних санкцій.
Серед понад 40 виявлених кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, майже 90% із ознаками кримінальної корупції. Загалом 30 кримінальних проваджень відкрито стосовно службових осіб органів влади та управління, 13 – представників контролюючих органів.

Працівники міліції вдячні громадянам за співпрацю у напрямку протидії корупції та звертаються до жителів регіону з проханням інформувати правоохоронні органи про відомі їм корупційні діяння за цілодобовими телефонними лініями – УМВС України в Кіровоградській області «Громадянська позиція»: 0800-509-102 та УБОЗ УМВС в області: (0522) 24-23-15”.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити