Суспільство

У Кропивницькому городники ще на крок наблизились до повернення «віджатої» рейдерами землі (ФОТО)

. 2134

Апеляційний суд Кіровоградської області частково задовольнив скаргу на рішення суду Кіровоградського району за позовом городницького кооперативу "Перспективний" (Кіровоградський район), який визнав 17 договорів купівлі-продажу землі городницького кооперативу недійсними.

watermarked sudd1

Нагадаємо, члени городницького кооперативу «Перспективний» від 2009 року намагаються повернути орендовану свою землю площею в 54 га. Тоді землею користувались 431 член кооперативу. За словами людей, голова городницького кооперативу Олексій Школьний, начебто від імені людей відмовився від землі, мотивуючи свої дії тим, що неспроможні її обробляти.

Після цього захоплення землі, 22 га були виокремленні та приватизовані. Кооператив розділився на городницький та садово-городницький кооператив «Перспективний». В садово-городньому кооперативі обрали нового голову, а у городників залишилось в користуванні 32 га.

Тим часом, 17 ділянок приблизно по 2 гектари на підставі договорів купівлі-продажу отримали нових власників. Ті, в свою чергу, поділили їх на 367 клаптиків та перепродали один одному під будівництво котеджів.

Соколівська сільрада замовила та затвердила новий генплан з вулицями та дорогами, проте городники взялись відстоювати своє право обробляти землю та пішли до судів. Загалом по справі проходить 31 відповідач.

Наразі вступили в силу 7 рішень судів різної інстанції, всі на користь ошуканих людей. Сьогодні суд майже в повному обсязі залишив в силі рішення суду першої інстанції. Таким чином 16 державних актів на землю залишаються скасованими, а по одному – суд закрив розгляд справи через те, що його власник помер ще 2011 року.

Позивачі просили суд долучити до справи спадкоємців померлого, проте в цьому їм було відмовлено.
Рішення апеляційного суду може бути оскаржено протягом двох тижнів. Городники ж планують встановити правонаступника та скасувати державний акт на ділянку померлого громадянина.

Після цього суд Кіровоградського району продовжить розгляд справи зі скасування 367 державних актів на землю. В разі успіху, члени «Перспективного» клопотатимуть про внесення зміни до генплану, а далі приватизують свої ділянки.

«Гречка» слідкуватиме за подальшим розвитком подій.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама