Кропивницький: Управління освіти програло апеляцію директору школи (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 4277

Апеляційний суд Кіровоградської області у складі колегії суддів Мурашко С.І., Головань А.М., Гайсюк О.В. розглянув апеляційну скаргу  Управління  освіти міської ради Кропивницького на рішення Ленінського суду м. Кропивницького, що  визнав незаконним наказ про звільнення Валентини Приліпко, директора НВОN18, постановив скасувати цей наказ та поновити директора на роботі, стягненувши середній заробіток за час вимушеного прогулу та відшкодувати моральну шкоду.

dd

Нагадаємо, конфлікт в НВО № 18 виник близько двох років тому, тоді проти керівництва школи виступили частина школярів та вихованців танцювального колективу "Надія". Для його врегулювання в міській раді створили спеціальну комісію.

За результатами її роботи, 21 липня 2016 рокк директора НВО № 18 Валентину Приліпко було звільнено з роботи. Причина звільнення - аморальна поведінка.

Докладніше про обставини цього звільнення в засіданні Апеляційного суду розповіла представник Управління Олена Васильєва.

За словами Васильєвої, проявів аморальності було два:  Приліпко нібито з особистих мотивів відмовилась прийняти на підготовку дитину.

"До директора звернулись батьки неповнолітньої дитини з проханням прийняти її на підготовчі курси, але директор відмовила. На комісії Приліпко повідомила, що не візьме дитину, оскільки має конфлікт з її дідусем. Окрім того в суді першої інстанції батько цієї дитини повідомив, що директорка вимагала у нього хабар за влаштування дитини на підготовку", - говорить представник Управління освіти.

Далі пані Олена розповіла про інший випадок, що стався в липні 2016 року. Тоді, нібито, Приліпко допустила нетактовне висловлювання та фізичний вплив на керівника гуртка.

"Все це відбувалось в присутності дитини, директорка випхала її за двері, налякавши її. Про ці події також описували свідки в залі суду. На наше переконання судом першої інстанції не було розглянути ці факти належним чином", - говорить представник. 

Валентина Приліпко підтвердила, що батько дитини дійсно приходив з тим, щоб записати дитину на підготовку, але він звернувся в липні і йому сказали, що ці питання розглядаються з 25 серпня по 1 жовтня. Саме тоді чоловікові і порадили звернутись повторно.

"Стосовно хабаря, то жодної згадки про це в скарзі батька немає, тож це вигадка", - зазначила Валентина Приліпко.

Також директорка заперечує некоректну поведінку відносно керівника гуртка.

"З 11 липня керівник гуртка пішов у відпустку. Коли він прийшов в кабінет, де зберігались матеріальні цінності на суму 80 тисяч гривень, я зайшла та поцікавилась коли він виходитиме, щоб ми опечатали приміщення. Керівник почав на мене кричати, не обираючи висловів. Після чого я вийшла", - запевняє Прилипко.

Стосовно дитини, то директорка стверджує, що нікого не виганяла і побачила її лише разом з батьками, коли вже приїхала поліція.

"Якщо ви поставите 20 дітей, я не скажу де ця дитина, у школі півтори тисячи дітей", - говорить Валентина Прилипко.

Також в засіданні з'ясували питання відносно правомірності звільнення директорки, яка в день звільнення взяла лікарняний.

"21 числа Приліпко була звільнена з посади. Вона була на робочому місці. Ми не знали, що Валентина Іванівна відкрила лікарняний, але це було явно після повідомлення їй про звільнення. Щоб усунути порушення її прав, дату звільнення було змінено на 13 серпня, саме тоді вона закрила лікарняний. Відповідний наказ було ухвалено 23 січня 2017 року, відразу після того, як нам стало відомо про те, що вона хворіла.  Про зміну дати ми повідомили Валентині Іванівні поштою", - говорить Олена Васильєва.

 Приліпко заявляє, що про повторний наказ нічого не знала.

"Звільнення моє відбулося о 15.10, мені вручили трудову книжку з наказом. У мене піднявся тиск і я пішла в лікарню після звільнення. Про зміну дати мого звільнення я дізналась лише зараз, коли отримала апеляційну скаргу", - говорить директор школи.

На думку представника Управління освіти, зазначена вище поведінка, суперечить загальноприйнятим нормам, дискредитують її як педагога, тож апеляційну скаргу слід задовольнити, рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення і визнати законним наказ про звільнення Валентини Приліпко з роботи.

Сама Приліпко та її представник проти задоволення скарги заперечували.

Заслухавши сторони, суд ухвалив: рішення Ленінського районного суду міста Кропивницького залишити без змін, а саме скувати рішення Управління освіти щодо звільнення Приліпко з посади директора, стягнути з управління освіти кошти за час вимушеного прогулу - 45 тисяч гривень, а також моральну шкоду директору у розмірі 5 тисяч гривень.

На рішення може бути подана касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ).

Валентина Приліпко повідомила "Гречці", що рішення Апеляційного суду вважає справедливим, а Олена Васильєва припускає, що Управління освіти оскаржуватиме його.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити