Своєчасне звернення до лікаря і правильне застосування препаратів гарантує лікування більшості хворих на туберкульоз

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 684

Протягом року один хворий на активний туберкульоз може заразити від 10 до 15 осіб. Відповідно, чим швидше хворі пройдуть обстеження і знатимуть про свій діагноз, тим менше буде інфіковано людей на це інфекційне захворювання.

 

Раннє виявлення туберкульозу – це один із напрямків роботи Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

DSC 0020

«Я соціальний працівник. Працюю над раннім виявленням туберкульозу»

Роман Кузьменко – соціальний працівник благодійної організації, який протягом двох років працює над раннім виявленням туберкульозу серед безхатьків та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

За минулий рік йому вдалося «вмовити» пройти скринінг на туберкульоз 280 безхатьків, колишніх в’язнів та інших осіб, що входять до уразливої групи населення, з них 140 пройшли обстеження на туберкульоз.


- Насправді не всі безхатьки і колишні в’язні позитивно реагують на мою пропозицію пройти флюорографічне обстеження. Я їм кажу так: «Я соціальний працівник. Працюю над раннім виявленням туберкульозу». Як вони реагують? Кожен по різному. Більшість просто відмовляється. Тоді я пояснюю, що вони потрапляють до уразливої групи населення, серед якої більша вірогідність захворіти на туберкульоз. Деякі відгукуються, але їх мало, а дехто вигадує історії, що спізнюється на потяг чи автобус, що його чекають в іншому районі міста і потрібно терміново йти, - розповідає Роман Кузьменко.

Соціальний працівник щодня проводить просвітницькі бесіди з безхатьками. Каже, на це виділяє кожного дня по годині. Безхатьків шукає на місцях, де їх годують громадські чи православні організації, або ж на місцях їх постійного скупчення - біля сміттєвих баків, пунктів прийому металобрухту, макулатури, скла.
- Безхатьки постійно мігрують містом. Найбільше їх скупчення в районі Критого ринку, Бєляєва і в центрі міста, - додає Роман.

Результат флюрограми готовий через п’ять хвилин

Після того, як безхатько погоджується пройти флюорографічне обстеження, соціальний працівник благодійної організації ЛЖВ його повністю супроводжує його до Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру.

- У нас є домовленість із протитуберкульозним диспансером. Коли я приводжу безхатька, його оглядає фтизіатр і призначає проходження флюорографії або проходження флюорографії і аналіз мокроти. Результат не потрібно чекати до наступного дня, він готовий через п’ять хвилин. Якщо виявлено туберкульоз, фтизіатр призначає лікування, - розповідає про роботу Роман Кузьменко.

Туберкульоз виліковний

- За підсумками минулого року в рамках проекту Глобального фонду послугами соціальних працівників скористалися 25 осіб з ко-інфекцією ВІЛ/ТБ в містах Олександрія та Кропивницький. З моноінфекцією 71 особа охоплена послугами соціального супроводу під час амбулаторного лікування ТБ в місті Кропивницький.

Також пацієнти з ВІЛ/ТБ, які перебувають на стаціонарному лікуванні туберкульозу в обласній протитуберкульозній лікарні, а їх понад сто, - охоплені послугами. Серед груп ризику проведено скринінг на туберкульоз серед уразливої групи – чоловіки, що мають секс з чоловіками - 168 осіб, - резюмує Голова Правління Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Юлія Чабанюк. – Нам є над чим працювати у цьому напрямку. Туберкульоз виліковний! Своєчасне звернення до лікаря і правильне застосування препаратів гарантує лікування до 95% хворих.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити