Правозахисники звернулись до ГПУ щодо корупції у медустанові Кропивницького

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2877

Медиків "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області", що у Кропивницькому, змушують просити благодійні внески з пацієнтів.

Про це під час прес-конференції заявили правозахисники ГО "Українська правозахисна агенція" Олександр Сосонський та Наталя Пашина.

За словами Пашиної, кожна з 24 бригад щодня має віддавати головному лікарю медзакладу 50 гривень на добу.

Медикам видають заготовлену форму прибутково-касового ордеру із стандартною сумою внеску, уже з печаткою, яку заповнює пацієнт. Тобто медики або мають просити гроші в пацієнтів, або викладати гроші з власної кишені.

За словами правозахисників, внески за законом можуть бути лише безготівкові.

Також, за словами юриста, є звернення працівників, що доплату за напруженість праці у розмірі 50 відсотків не нараховують тим, хто відмовляється половину суми віддати керівництву.

На запит організації медзаклад повідомив, що в минулому році заклад отримав півмільйона гривень, але не зміг відзвітувати, куди кошти витратили.

Держпраці виявило, що працівники не забезпечені замобами індивідуального захисту, заклад нібито закупив засоби захисту, але по факту їх було менше, ніж на папері.

Громадська організація звернулась із заявою в НАБУ, яке переадресувало звернення на поліцію, де 31 січня справу не внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань через брак відомостей про кримінальне правопорушення. Тому зараз скаргу на бездіяльність правоохоронців подали до суду та написали додаткове звернення в ГПУ.

У ту саму чергу інші працівники медзакладу спростовують інформацію і вважають, що причина позовів насправді особистий конфлікт родини Пашиних з керівництвом закладу, адже це не перша скарга  і судовий позов.

У свою чергу, Наталя подібні коментарі пояснює страхом працівників, які бояться втратити роботу, адже тих, хто наважується скаржитись, залякують.

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+5 # федор Федорович 21.04.2017, 22:43
Що до ДТП- це "элітна бригада" йім можливо дадуть новий автомобіль, це ж слухняні та правильні пацани! Не ті що за такі ж гріхи розплачуються роками, одні в судах доводять свою правоту, інші в гаражах ремонтують бохери за власний кошт!!
Цитата
 
 
-4 # Тамара Беспалова 21.04.2017, 21:31
Доречі, сьогодні до мене звернувся лікар, який нібито, за словами пані Наталії, звертався до правозахисної агенції з приводу вимагання внесків і т.д. Він стверджував, що до Вас він не звертався, поясніть як до Вас потрапив цей лист, оприлюдніть до кого саме зверталась ця особа, чому Ви не показали і не оприлюднили адресата? Хто передав Вам це звернення? Чи не Ви наполягаєте на законності? Чи законно вчинив адресат?
Цитата
 
 
+1 # Наталя 26.04.2017, 20:17
Оприлюднити персональні данні забороняє ЗУ "Про захист персональних даних", в порушення якого визнали винною Вашу колегу, заступника головного лікаря Центру. Для додаткового роз'яснення зверніться до "досвіченого" юрисконсульта Центру - таємниці - її найулюбленіша тема.
Цитата
 
 
-4 # Тамара Беспалова 21.04.2017, 21:23
Шановний ВоваКиев , не за моєю логікою, а відповідно до вимог чинного законодавства України. Оскільки законно можна звільнити працівника тільки за численні порушення трудової дисципліни, тобто більше двох. Все інше можна оскаржити в суді, пані Наталя може підтвердити, вона ж "фахівець" у сфері охорони здоров'я !
Цитата
 
 
+6 # Мишко Потапович 20.04.2017, 13:05
Ще на рахунок швидкої, яка розбилася у Дніпрі, спитайте Ярошенка скільки він "зняв" із рідні хворого грошей за це перевезення. А можна було залучити САНАВІАЦІЮ, яка має займатися цим.
Цитата
 
 
+5 # Наталя 20.04.2017, 17:20
В нас в місті ще існує автопідприємств о з обслуговування медичних закладів, яке і має превозити хворих з одного медзакладу в інший безкоштовно, доречі в них також є гарні та сучасні реанімобілі. Але Центр збирає всі вершки з громадян собі , а має надавати допомогу тільки в межах області.
Цитата
 
 
+6 # Мишко Потапович 20.04.2017, 13:04
"Тамара Беспалова"Ще про засоби індивідуального захисту. Пані Наталя мала на увазі одяг, який має надягати водій, під час ремонту автомобілів.

Пані Тамаро, а скажіть водії не такі люди як Ви-медики? Чи Ви вважаєте, що водії повинні за власний рахунок купувати собі одяг, бо на ремонті він його зіпсував? Може водії повинні сімї годувати, а не Вас медиків із зарплатами до 20 тис. прикривати? І преклонятися перед вашим Ярошенком, який не компетентний ні в діловодстві, ні у фінансовій частині, ні в охороні праці. Це видно із численних звернень працівників ТМО до державних органів. І слава Богу я незнаю який він лікар - але начуваний, шо геніколог нікудишній. Мабуть ненароджені малята у райлікарні йому сняться ночами.
Цитата
 
 
+4 # федор Федорович 20.04.2017, 10:50
Особисто знаю лікарів які помилялися майже кожну зміну пропускали окс і що? Працюють до цих пір, й нічого калічать людей далі! Чого не скажеш за вашу відданість!
Цитата
 
 
-5 # Тамара Беспалова 20.04.2017, 10:47
Думаю, що саме час і нам звернутися до ГПУ з приводу додержання вимог чинного законодавства України про розгляд звернень громадян!
Цитата
 
 
-6 # Тамара Беспалова 20.04.2017, 10:45
Шановний Михайло Потаповичу! А ні на моє звернення, а ні на колективне звернення наших працівників, незважаючи що працівники центру були на особистому прийомі у голови обласної ради, відповіді так і не отримали. Вже рік пройшов, а воз и ныне там. Доречі, розгляд даних звернень доручено І.Степурі, який казав нам:"Звертайтес ь до обласної ради, ми виділемо вам кошти, щоб ви не збирали благодійні внески! " Звернулись до нього, як до депутата. ВІДПОВІДІ НЕМАЄ!
Цитата
 
 
+2 # федор Федорович 20.04.2017, 10:41
Шановна Тамара Степанівна це не є великою таємницею! Шприци закупили половину бракованих, закупили одяг,але після заяв Натальї! Ви краще не виправдовуйтесь , а поясніть нам майже стороннім людям, чому там таке коїться!? Чому Ярошенко доводить люддям, що ТМО його бізнес-проект!! Чому є факти залякування працівників! Де беруться штрафи з держпраці! Та й припиніть дещо зализувати--- Неварто!!
Цитата
 
 
-7 # Тамара Беспалова 20.04.2017, 00:38
Ще про засоби індивідуального захисту. Пані Наталя мала на увазі одяг, який має надягати водій, під час ремонту автомобілів. Скажіть, що важливіше, купити шини (колеса ) для автомобілів один костюм для переодягання водія? А той папірець,це всього лише рахунок, який може взяти будь хто у будь якому закладі торгівлі.
Цитата
 
 
+4 # ВоваКиев 20.04.2017, 11:35
Шановна Тамара Беспалова, бачу Вас понесло. А чому ж Ви так тихесенько сиділи із Вашим юрисконсультом на прес-пресконфер енції і не намагалися так яро спростувати викладену мною інформацію, як це робите зараз?! Стосовно папірця - так Ваш же керівник і надав цей папірець - видаткову накладну, а не рахунок, до своїх пояснень в матеріали перевірки Управління Держпраці у Кіровоградській області. Чи можливо Ви хочете сказати, що це Ваш керівник його десь узяв, ввів в оману перевіряючих, так ніяких ЗІЗ не придбав та не виконав припис??????
Цитата
 
 
-5 # Тамара Беспалова 19.04.2017, 23:48
Подивіться відео на моїй сторінці у фейсбуці, коли була прес конференція наші хлопці проривалися крізь негоду з хворим , з штучною вентиляцією легень, якого везли на термінову операцію до Дніпра, і ніхто не думає чи діють вони відповідно до чинного законодавства України, не думають про свої плани, бо мали б бути вже вдома, потрапили у ДТП, бо трасу замело у квітні, хто б міг таке передбачити, хворого доставили і тепер наші працівники думають де їм ночувати і що їсти у іншому місті. А пані Наталю турбує чи правильно оформлені благодійні внески!
Цитата
 
 
+3 # ВоваКиев 20.04.2017, 11:42
Стосовно ДТП, так, шкода працівників, від природнього лиха ніхто не застрахований. Витрати на перевезення та відрядження працівників передбачено згідно законодавства та покладена відповідальніст ь на керівника мед. закладу. А тому даним працівникам не має причин для хвилювання, адже керівник мав би їх забеспечити перед відрядженням до Дніпра, тим паче, що даний вид послуг Ваш Центр надає за окрему благодійнну винагороду, яку Ви "вірно оформлюєте".
Цитата
 
 
-8 # Тамара Беспалова 19.04.2017, 23:47
Була перевірка у зв'язку зі зверненням колишнього медичного працівника, який сказав родичам хворого, що він скоро помре і щоб ті викликали правоохоронні органи, взяв 20 грн. і поїхав з виклику. Коли приїхала міліція, пацієнт був ще живий. Хіба можна прислуховуватис ь до таких людей? Так, під час перевірок, не було встановлено грубих порушень, в основному все було виправлено у ході перевірок. Навіть, що стосується благодійних внесків,були залучені працівники поліції, їздили до людей, опитували чи не вимагали у них ці внески? Ніяких висновків нашому закладу не надали, до відповідальност і нікого не притягнули.Шано вні представники ЗМІ, поспілкуйтесь з нашими працівниками, почуйте їх, як всім набрид цей бруд. І на останок, перш ніж судити нас, спасіть хоча б одне життя!
Цитата
 
 
+4 # ВоваКиев 20.04.2017, 11:54
Так для мене не зрозуміло, що Вас більше збентежило, помилка медичного працівника чи той факт, що він не здав у Вашу казну 20 грн.?? То давай пригадаємо помилки інших Ваших медичних працівників, про які Ви змовчуєте, адже відкриті кримінальні провадження, тривають розслідування, чи вже забули про помилки.....
Цитата
 
 
-8 # Тамара Беспалова 19.04.2017, 23:46
Уявляєте не можна звільнити лікаря за його помилку, яка може призвести до негативних наслідків, з першого разу. Відповідно до вимог чинного законодавства України лікар може ще два рази помилятися, і знову ж таки головний лікар не може просто так його або, наприклад водія,звільнити . Перевірки, у тому числі і комплексні, ідуть у закладі більше року. Майже всі перевірки відбуваються з метою перевірки фактів, викладених у зверненнях гр. Пашина О. М. Совпадение? Не думаю!
Цитата
 
 
+2 # ВоваКиев 20.04.2017, 11:57
То за Вашою логікою - щоб звільнити лікаря, він має допустити 3 помилки зі смертельним "исходом". Три загублених життя??????
Цитата
 
 
-6 # Тамара Беспалова 19.04.2017, 23:45
Ідемо далі. Нам бракує лікарів, водіїв, оскільки чинним законодавством України визначений розмір оплати праці. А ні головний лікар, а ні департамент не впливає на заробітну плату.Тому ніякої конкуренції серед цих працівників, щоб їх залякувати звільненням, немає. Наразі, щоб звільнити працівника він має тричі порушити свої обов'язки. Повторюю , тричі.
Цитата
 
 
+2 # ВоваКиев 20.04.2017, 11:48
стосовно кадрового дифіциту - самі визнаєте, що є проблеми в кадрах, так можливо потрібно змінити ставлення Кервівництва до цих кадрів, або розцінки, бо долар зараз занадто дорогий відносно гривні. Цінуйте кадри, призначайте їм усі гарантовані законом надбавки, а не тільки керівному складу, не обдурюйте людей у зарплатах, адже це вже встановлений факт порушення.та можливо люди до Вас і потянуться.
Цитата
 
 
-7 # Тамара Беспалова 19.04.2017, 23:43
Скільки бруду і недостовірних фактів буде ще виливатись на екстрену - швидку допомогу? Людина викликає медиків до себе, тому що не може піти до лікарні самостійно, вона на місці хоче надати благодійну допомогу у вигляді коштів, їй видається кквитанція,кошт и здаються у банк на рахунок державної казни і так далі. Як гадаєте, держава дозволить закупити щось непотрібне?
Цитата
 
 
0 # ВоваКиев 20.04.2017, 11:59
Відповідь читайте у коментарях Михайла Потаповича.....
Цитата
 
 
+5 # МихайлоПотапович 19.04.2017, 20:30
Шановні мешканці міста! Прошу Вас допомогти цій тендітній жінці-правозахи сниці у боротьбі за справедливість! !! Прошу Вас при вимаганні лікарями швидкої допомоги грошей повідомляти про це в ОБЛАСНУ РАДУ. Головний лікар Ярошенко працює на рівні залякуваання медиків, які хоч трохи намагаються добитися справедливості. Прошу реагуйте на порушення Ваших особистих прав як ГРОМАДЯНИНА України. Не шкодуйте свого часу і не йдіть проти своєї совісті. Допоможіть подолати несправедливіст ь і корупцію. Разом ми сила!!!!
Шановні журналісти ГРЕЧКИ - у своїй статті за "іншими працівниками" Ви маєте на увазі Ярошенка???? Так йому ж не вигідно розкриття фактів його корупції, тому і розповідає що у нього особистий конфлікт з Пашиним. Нехай розповість де він заховав свою новеньку машину, на якій так хизував декілька тижнів тому???? І де він - керівник бюджетної установи- взяв такі великі гроші на рахунках (подивіться його декларацію на сайті НАЗК).
Цитата
 
 
0 # Наталя 26.04.2017, 20:13
Головний лікар дуже багато працює - головним лікарем Центру на ставку, старшим лікарем зміни майже ще на одну ставку, в пологовому будинку приймає пологи, а по ночам викладає в медичному коледжі. Працює без вихідних, перерв на відпочинок, та не спить по ночам.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити