Чому у Кропивницькому кола досі лишаються другорядними (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 7077

Від учора в Україні вступили в дію нові правила проїзду перехресть з рухом по колу. Проте Кропивницького це не стосується. Проектом рішення про зміни проїзду перехресть з коловим рухом досі не займався. Поліція надала свої пропозиції, державне підприємство, що встановлює дорожні знаки, в очікуванні відповідного розпорядження.

watermarked znnnn1 copy

Відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань транспорту на своєму засіданні 5 жовтня 2016 року розглянув проект Закону України «Про внесення змін до ст. 41 Закону України «Про дорожній рух» (щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу)» .

Цей законопроект 4 квітня 2017 року підтримала за основу та в цілому Верховна Рада України. В середу, 26 квітня, закон підписав Президент України Петро Порошенко. 27 квітня документ опубліковано у виданні "Голос України".

Відповідно до прийнятого закону, перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу. Такий принцип проїзду перехресть з рухом по колу давно вже використовують в багатьох містах і населених пунктах країни. Прийнятий він і в більшості зарубіжних країн.

Для цього на всіх в'їздах на кільце встановлюється знак 2.1 «Дати дорогу» і табличка 7.8 «Напрямок головної дороги», на якій коло виділено жирною лінією, а всі під'їзди – тонкою. На самому кільці перед кожним примиканням встановлюється знак 2.3 «Головна дорога». Якщо інтенсивність руху по колу по всіх напрямках приблизно однакова, така організація проїзду дозволяє знизити до мінімуму ризик появи заторів та аварій.

watermarked znnnn2

Управління патрульної поліції Кропивницького, надіслало відповідного листа на ім’я міського голови Кропивницького Андрія Райковича ще 10 квітня. Про це "Гречці" повідомив начальник сектора безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в м. Кропивницькому Сергій Бабенко.

Відповідно до наданих пропозиційу Кропивницькому пропонують визначити пріоритетним рух транспортних засобів по колу на наступних перехрестях:

watermarked znaaa4

  • проспект Університетський з вулицею Мурманською;

watermarked znaaa5

  • проспект Інженерний з вулицею Аерофлотською;

watermarked znaaa6

  • проспект Винниченка з вулицею Преображенською (площа Богдана Хмельницького);

watermarked znaaa7

  • вулиць Євгена Маланюка та Полтавської (площа Дружби Народів);

watermarked znaaa8

  • вулиць Короленка та Романа Шухевича (біля АС № 1);

watermarked znaaa9

  • вулиця Кримська з вулицею Генерала Кульчицького.

Зазначені перехрестя пропонують облаштувати дорожніми знаками 2.3 «Головна дорога» та 4.10 «Круговий рух», а на примиканнях, дорожніми знаками 2.1 «Дати дорогу» з табличками 7.8 «Напрямок головної дороги» та інформаційними панно, що попереджатимуть про зміни в організації дорожнього руху.

watermarked znnnn202

Попри те, що зміни до закону вступили у силу від учора, у Кропивницькому вони досі не діють.
Відповідно до процедури, поліція подає свої пропозиції щодо організації руху на перехрестях, що підпадають під дію Закону, управління ЖКГ готує відповідний проект рішення, який ухвалює виконком. Міські депутати, керуючись ст. 27 Закону України «Про дорожній рух», вносять зміни до вже затверджених рішенням Кіровоградської міської ради від 6 червня 2014 року схем організації дорожнього руху (№ 3163 «Про затвердження схем організації дорожнього руху вулицями міста Кіровограда»).
Потім управління ЖКГ оплачує вартість придбання та встановлення нових знаків, а ДП УМВС України «Інформ-ресурси» виконують зазначену роботу.

Керівник підприємства ДП УМВС України "Інформ-ресурси" в Кіровоградській області Олександр Шумейко повідомив «Гречці», що до їх підприємства з озвученого питання ніхто не звертався.

Дізнатись на якому етапі виконання змін до ст. 41 Закону України «Про дорожній рух» у Кропивницькому, «Гречка» намагалась у начальника управління ЖКГ міської ради Віктора Кухаренка. Проте у чиновника не знайшлося вільного часу для спілкування, а відповіді на запитання він пообіцяв надати пізніше. Про це він повідомив через свого секретаря.

Головний спеціаліст відділу будівництва та благоустрою міської ради Тетяна Криворучко зізнається, що від 10 квітня цим питанням в управлінні ще не займалися.

- Закон прийнятий, але це така справа... Нам слід внести зміни до організації дорожнього руху. Цього року гроші на це не виділялися. Будемо готувати проект рішення, щоб нам виділили кошти на ці зміни. Вони будуть погоджуватись поліцією, міською радою, а аж потім будемо встановлювати знаки. Але у нас ще немає договору з підрядною організацією, яка їх встановлює.
- Це питання буде виноситись на комісію «З безпеки дорожнього руху».

Про те, коли перехрестя Кропивницького відповідатимуть нинішньому законодавству, «Гречка» розповість вже після травневих свят.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити