Кіровоградщина: нардепи розповіли голові ОДА на що "вибиватимуть" гроші у Верховній Раді

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 811

Голова ОДА Андрій Ніколаєнко зустрівся із народними депутатами, які представляють інтереси Кіровоградщини у Верховній Раді України. Зовсім нещодавно вони створили групу "Кіровоградщина", яку очолив нардеп Станіслав Березкін. Подібні зустрічі мають відбуватися на постійній основі.

 

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Кіровоградщина: нардепи розповіли голові ОДА на що вибиватимуть гроші у Верховній Раді.На сьогоднішню розмову до голови облдержадміністрації завітали Андрій Табалов, Святослав Ханенко, Валерій Кальченко, Володимир Кудря і Станіслав Березкін.

На рівні області нещодавно створено свій дорадчий орган – Центр законодавчих ініціатив, який акумулюватиме звернення від громадських організацій, жителів області і після детального аналізу у вигляді законопроектів подаватиметься на розгляд, власне, депутатам до Верховної Ради. З принципами роботи Центру присутніх нардепів познайомив начальник юридичного відділу апарату облдержадміністрації Василь Смаглюк. Таким чином інтереси області в законодавчому плані на рівні регіону представлятиме і Центр законодавчих ініціатив, а вже безпосередньо в парламенті – депутатська група "Кіровоградщина".

Формат сьогоднішньої зустрічі із народними депутатами голова облдержадміністрації охарактеризував як засідання "круглого столу", що апріорі спонукає до вільного діалогу. Схвально ставиться Андрій Ніколаєнко і до створення депутатської парламентської групи "Кіровоградщина".

Коло обговорюваних питань під час 2-годинної розмови було надзвичайно широке – кожен з присутніх народних депутатів виділяв або найбільш важливі, задевнені проблеми для регіону, які варто вирішувати на законодавчому рівні, або ж звертався до вузько галузевих завдань, які сам собі визначав перед виборцями у минулому році.

Андрій Ніколаєнко запропонував присутнім демократичний формат бесіди: по черзі, кожен від фракції.

Про очистку Інгулу і очищену питну воду

Андрій Табалов обирався по Кіровоградському мажоритарному округу, тому й розпочав свою мову безпосередньо із проблем обласного центру. Говорив він про дефіцит вільних місць у дитячих садках, очистку Інгулу, облаштування громадських установ станціями доочистки питної води, а також про ремонт спортивної зали машинобудівного технікуму.

Кожне з порушених питань детально прокоментував голова облдержадміністрації.
Добудову третіх поверхів у дитячих садках Кіровограда Андрій Ніколаєнко вважає можливою за умови ґрунтовного експертного аналізу усіх ймовірних ризиків, що може завдати подібне будівництво приміщенням.
Згоден Андрій Ніколаєнко і з виділеною потребою у розчистці русла Інгулу, це питання варто відпрацьовувати на рівні профільного Міністерства.

А от питання оснащення шкіл, лікарень чи дитсадків станціями доочистки води уже відпрацьовують відповідні структурні підрозділи ОДА.

Про КЗГКОР і газифікацію Гайворона

Валерій Кальченко зупинився на більш глобальних питаннях, що важливі в цілому для Кіровоградщини. Це зокрема, завершення будівництва КГЗКОРу. Народний депутат повідомив, що вже завершує роботу над відповідним законопроектом, що має сприяти певним зрушенням у цьому плані. Наполягає Валерій Кальченко і на більш ґрунтовній роботі уряду в питаннях, що пов’язані із видобутком і переробкою урану. Переймається він і питаннями чорнобильських виплат. Іще одне важливе питання, яке озвучив Валерій Кальченко стосується газифікації Гайворона. З цього приводу Андрій Ніколаєнко пояснив, що є одразу кілька можливих шляхів вирішення цієї проблеми, але, як завжди, на остаточне рішення впливає ціна питання. Задорого може обійтися газифікація Гайворона і лише кількох навколишніх сіл від Вінницької області. Більш доречний варіант, що опрацьовується – газифікація усієї західної частини області, в тому числі і Гайворонського району, від Голованівського району. Окрім цього, обласна влада переконує НАК "Нафтогаз" включити Гайворон у плани робіт на перспективу самої компанії.

Про робочі місця і проблеми села

За найголовніші завдання для себе, як для народного депутата і як для голови депутатської групи "Кіровоградщина", Станіслав Березкін визначає сприяння створенню нових робочих місць і залучення додаткового фінансування для потреб регіону.
Добре обізнаний Станіслав Березкін із нинішніми проблемами українського села, де фермери орендують сотні, а то й тисячі гектарів землі, а в розвиток соціальної інфраструктури не вкладають жодної копійки. Таку ситуацію він вважає неприпустимою.
Що стосується міст, то тут на думку Станіслава Березкіна, варто працювати над зміною цінової політики у встановленні тарифів в частині здешевлення комунальних послуг.
Підтримав позицію народного депутата Станіслава Березкіна і голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.

Про охорону здоров'я і професійні об'єднання

Святослав Ханенко переконаний, що членам депутатської групи "Кіровоградщина" варто активно долучатися до реалізації програми соціально-економічного розвитку регіону. І паралельно бути активними учасниками формування бюджетних видатків на Кіровоградську область.

Окрему увагу він приділив галузі охорони здоров'я, оскільки сам за фахом лікар і є членом профільного комітету Верховної Ради України. З огляду на невтішні показники онкозахворювань в області, він радив розробити і затвердити обласну програму охорони здоров'я. Рекомендував також Святослав Ханенко організувати обласні професійні об'єднання лікарів і медичних сестер, а також пацієнтів. Інші питання, що озвучив Святослав Ханенко, стосувались створення центру паліативної допомоги і хоспісу у Кіровограді, а окрім цього при Центрі законодавчих ініціатив, на його думку, має з'явитися і рада із міжконфесійних відносин.

Андрій Ніколаєнко зауважив, що протягом останніх років область тримувала на окремі напрямки суттєве фінансування, але певна диспропорція у розподілі бюджетних коштів для регіонів є, і участь народних депутатів у цьому процесі, які лобіюватимуть інтереси Кіровоградщини, ним лише вітатиметься.
Що стосується сфери охорони здоров'я, було що розповісти керівникові області і з цього приводу, починаючи від організації протягом 2-х останніх років цілої системи дослідження впливу урану та радону на рівень онкозахворювань в області і закінчуючи безпрецедентним фінансуванням за роки незалежності медичної галузі з державного бюджету, що мало місце бути протягом останніх двох років.


Що стосується регіональних питань у медичній сфері, то паралельно із масштабним оновленням матеріально-технічної бази має по-новому працювати і медперсонал, це повинен бути і новий рівень знань, і відповідне ставлення до пацієнтів не як до об’єкту основного доходу. Такою є позиція голови ОДА. "Нині назріла потреба цивілізованого переходу до страхової медицини", - переконаний Андрій Ніколаєнко.

А щодо хоспісу - Андрій Ніколаєнко зауважив, що організаційну роботу розпочато, міська влада Кіровограда визначилася з приміщенням. А обласна – доручила відпрацювати можливість створення закладу такого профілю і в Олександрії.

Про зупинені ліфти і майбутнє бурого вугілля

Оскільки народний депутат Володимир Кудря сам родом із Олександрії, то й порушував питання, які в першу чергу стосуються цього міста. Безумовно, на першому місці – завдання по відродженню буровугільного комплексу. Він відзначив, що знає про певні зрушення в цьому напрямку, окрім цього покладає великі надії у розв’язанні проблеми на підтримку Міністра палива та енергетики України Едуарда Ставицького, який теж родом із Олександрії.

За важливу проблему в межах Олександрії Володимир Кудря виділив зношеність ліфтового господарства. зрозуміло, що дане питання актуальне не лише виключно для Олександрії. Добре відома ця проблема і обласному центру, і Смоліному разом із Малою Вискою, де взагалі всі ліфти зупинені. Вирішувати ці питання необхідно консолідуючи зусилля із місцевою владою, - наголосив Андрій Ніколаєнко.

Розмова ділова і має перспективу

Як підсумок – розмова вийшла спокійною, виваженою і насиченою різними проблемними темами, які перебувають в полі зору як народних обранців, так і обласної влади. Що ж стосується Центру законодавчих ініціатив при облдержадміністрації - жоден із присутніх народних депутатів не заперечував доречність створення такого дорадчого органу, відтак можна припустити, що кожен із них готовий співпрацювати із Центром, а разом з тим, і брати участь у зустрічах із головою облдержадміністрації.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити