Працівники, яким залишилось менше трьох років до пенсії, захищені від скорочення

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1254

 

Працівники, яким залишилось менше трьох років до пенсії, захищені від скорочення законодавчо.

 

Як повідомляє прес-служба, Кіровоградського обласного центру зайнятості статтею 50 Закону України “Про зайнятість населення” передбачено, що роботодавці зобов’язані за два місяці до вивільнення подавати до центрів зайнятості інформацію (за формою звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці») про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, скороченням чисельності або штату працівників (вивільнення по пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України). Критерії масового вивільнення визначені статтею 48 вказаного Закону.

В процесі вивільнення працівників роботодавці зобов’язані дотримуватись норм трудового законодавства. Зокрема, обов’язково необхідно враховувати, що відповідно до статті 42 Кодексу законів про працю України, при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації, певним категоріям громадян надається перевага в залишенні на роботі.

Законом України від 06.04.2017 № 2005-VIII “Про внесення змін до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників” (набрав чинності 30 квітня 2017 року) до таких категорій віднесено також працівників, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійного віку.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити