Суспільство

Сансара та фенікс: у Кропивницькому поетеси презентували нові збірки (ФОТО, ВІДЕО)

. 4029

 

У Центральній міській бібліотеці Кропивницького сьогодні, 25 травня, дві молоді поетеси міста презентували на загал нещодавно видані поетичні збірки – це «Сансара» Олени Горобець та «Попелище для феніксів» Надії Гармазій.

 

hhh2

На презентацію зібрались місцеві письменники, викладачі та учні школи.

hhh3 copy

Олена Горобець вже відома читачам за такими збірками як «До барикад», «Горобці-молодці» та «Летючі менеджери». «Сансара» - це друга одноосібна поетична збірка поетеси.

«Багато поезій «Сансари» були написані у 2013-2015 роках. Значний вплив на ці поезії здійснили події в країні, тому у збірці є досить сильні рядки громадянського спрямування. В той же час, щоб якось врівноважити емоції, є вірші досить легковажні, про кохання чи різні емоції. Думаю, що читач дочитає до кінця сторінки і його наповнить легке відчуття катарсису, легкості, бажання жити та творити далі», - охарактеризувала свою збірку Олена.

hhh4

Поетеса зачитала декілька поезій присутнім гостям.

hhh8 copy

Збірка «Попелище для феніксів» за словами Надії Гармазій, символізує відродження у кращих його проявах, адже кожна людина переживає в своєму житті кілька народжень та кілька занепадів, саме це автор і поєднала у своїх поезіях. У книзі переважає філософська та інтимна лірика, всього у збірці близько ста поезій.

hhh7 copy

«Ми вдячні всіх вас бачити на презентації «Сансара Фенікса», ось така , може трохи дивна, двозначна, а може й зовсім не двозначна назва, яку ми придумали два дні тому. Оскільки назви наших книг ніби десь перегукуються. Якийсь мотив духовного відродження, поступу, прагнення змін він не заперечно звучить, що у назві Олениної збірки, що у назві моєї», - зазначила Надія.

За словами надії її книга «Приручення лиса» , яку редагував Віктор Погрібний, дала зрозуміти те, що поету важливо мати людей, які відчувають і читають слова так само як і він.

hhh0

«В житті іноді відбуваються такі речі, які нас вчать тому, що в жодній людині, навіть самому собі не можна бути впевненим. Можливо так простіше, коли ти живеш сьогоднішнім днем і просто імпресіоністично натякаєш на завтра, на те, що буде колись. А, насправді, живеш тільки сьогодні, бо можна бути впевненим тут і сьогодні. Завтра і через 10 хвилин вже не можна бути впевненим у собі, у комусь», - поділилась Надія.

Перший вірш, який зачитала Надія, присвячений найважливішому слухачеві - мамі.

hhh9 2

Також збірка, вперше за всю творчість поетеси, має присвяту – авторка присвятила книгу своїм батькам.

hhh8 2

hhh6 copy

hhh6 2

Видало книги місцеве видавництво "Імекс-ЛТД".

Збірки можна буде знайти в місцевих бібліотеках.

 Фото Аліна Каплій

Поширюйте

Коментуйте


Реклама