У Центральній міській бібліотеці Кропивницького сьогодні, 25 травня, дві молоді поетеси міста презентували на загал нещодавно видані поетичні збірки – це «Сансара» Олени Горобець та «Попелище для феніксів» Надії Гармазій.
На презентацію зібрались місцеві письменники, викладачі та учні школи.
Олена Горобець вже відома читачам за такими збірками як «До барикад», «Горобці-молодці» та «Летючі менеджери». «Сансара» - це друга одноосібна поетична збірка поетеси.
«Багато поезій «Сансари» були написані у 2013-2015 роках. Значний вплив на ці поезії здійснили події в країні, тому у збірці є досить сильні рядки громадянського спрямування. В той же час, щоб якось врівноважити емоції, є вірші досить легковажні, про кохання чи різні емоції. Думаю, що читач дочитає до кінця сторінки і його наповнить легке відчуття катарсису, легкості, бажання жити та творити далі», - охарактеризувала свою збірку Олена.
Поетеса зачитала декілька поезій присутнім гостям.
Збірка «Попелище для феніксів» за словами Надії Гармазій, символізує відродження у кращих його проявах, адже кожна людина переживає в своєму житті кілька народжень та кілька занепадів, саме це автор і поєднала у своїх поезіях. У книзі переважає філософська та інтимна лірика, всього у збірці близько ста поезій.
«Ми вдячні всіх вас бачити на презентації «Сансара Фенікса», ось така , може трохи дивна, двозначна, а може й зовсім не двозначна назва, яку ми придумали два дні тому. Оскільки назви наших книг ніби десь перегукуються. Якийсь мотив духовного відродження, поступу, прагнення змін він не заперечно звучить, що у назві Олениної збірки, що у назві моєї», - зазначила Надія.
За словами надії її книга «Приручення лиса» , яку редагував Віктор Погрібний, дала зрозуміти те, що поету важливо мати людей, які відчувають і читають слова так само як і він.
«В житті іноді відбуваються такі речі, які нас вчать тому, що в жодній людині, навіть самому собі не можна бути впевненим. Можливо так простіше, коли ти живеш сьогоднішнім днем і просто імпресіоністично натякаєш на завтра, на те, що буде колись. А, насправді, живеш тільки сьогодні, бо можна бути впевненим тут і сьогодні. Завтра і через 10 хвилин вже не можна бути впевненим у собі, у комусь», - поділилась Надія.
Перший вірш, який зачитала Надія, присвячений найважливішому слухачеві - мамі.
Також збірка, вперше за всю творчість поетеси, має присвяту – авторка присвятила книгу своїм батькам.
Видало книги місцеве видавництво "Імекс-ЛТД".
Збірки можна буде знайти в місцевих бібліотеках.
Фото Аліна Каплій
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте