Із 416 сміттєзвалищ на Кіровоградщині жодне повнісю не виконує вимоги законодавства

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1058

В рамках підготовки Національної стратегії поводження з відходами в Україні Мінрегіоном разом з обласними адміністраціями здійснено моніторинг наявних в областях полігонів/звалищ побутових відходів.

Згідно оприлюднених даних на Кіровоградщині 416 сміттєзвалищ. На всіх них відсутня система збирання і знезараження фільтрату та системи з вилучення та утилізації газу, що передбачено державними будівельними нормами. Частина полігонів не паспортизовані, як цього вимагає законодавство.

Це порушує нові правила з будування полігонів, які вступили в силу 1 березня 2017 року в Україні вступили в силу нові правила проектування полігонів твердих побутових відходів.

Нагадаємо, відповідно до статті 35-1 Закону України «Про відходи» захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Правилами експлуатації полігонів побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 435, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.12.2010 за № 1307/18602, встановлено вимоги щодо експлуатації та утримання полігонів побутових відходів, зокрема:

на полігон, прийнятий в експлуатацію, повинен бути відповідний паспорт місця видалення відходів відповідно до Порядку ведення реєстру місць видалення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.98 № 1216;

— на полігонах має бути створена система моніторингу та заходи екологічної безпеки мають бути спрямовані на захист нормального стану повітря, ґрунту та підземних вод;

— по периметру території полігона побутових відходів має бути споруджена суцільна огорожа заввишки до 2,0-2,5 м або ґрунтовий вал заввишки 1,5-1,7 м і завширшки 3,0-3,5 м, що забезпечить в¢їзд транспортних засобів на полігон побутових відходів лише через КПП;

— при в¢їзді на полігон побутових відходів має бути встановлений шлагбаум або в’їзні ворота.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити