Суспільство

"Один баян на підлозі", або Кіровоградський міський Будинок вчителя

. 4211

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Будинок вчителя. Кіровоград.

Минуло 65 років від дня заснування в Кіровограді Будинку вчителя. Створений одразу після війни культурний центр кіровоградської інтелігенції сьогодні на межі закриття. Усе частіше в місті говорять про виселення працівників Кіровоградського міського Будинку вчителя разом з усіма гуртками, організаціями та народними колективами, які роками займаються в стінах цього культурного закладу. Після чого, вочевидь, приміщення за адресою Леніна, 20, площею в 467 квадратних метрів піде з молотка, а виручені кошти пустять на латання дірок у бюджеті або в невідомому напрямку.

Одні офіційні особи говорять про переселення Будинку вчителя до приміщення колишньої редакції газети "Кіровоградська правда" за адресою Єгорова, 40, інші – до школи № 26, і, можливо, з "поверненням". Але ні ті, ні інші не беруться 100-відсотково стверджувати, адже з понеділка 28 листопада розпочала свою роботу спеціальна комісія, яка і має на меті розібратися в ситуації, що склалася. Щоб спростувати або підтвердити ці чутки, "Гречка" вирішила розібратися в процесах, що відбуваються, і побачити все на власні очі.

 

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Керманичі міста й підпільна профспілка

У першу чергу ми відправилися до «Білого дому» , адже Будинок вчителя знаходиться в комунальній власності Кіровоградської міської ради.

Ігор Василенко, заступник міського голови, розповідає: «Ми кілька разів протягом півроку виїжджали до Будинку вчителя, і було таке, що в робочий день, у робочий час на весь заклад присутня всього одна людина. Один баян на підлозі - от і всі хорові колективи. Крім того, є ще питання щодо можливості використовувати дане приміщення для масових заходів, там обвалилася стеля при вході, тому потрібно ремонтувати ще і її. А на сьогодні в бюджеті не вистачає грошей навіть на зарплату вчителям, не те що на ремонт Будинку вчителя. Окрім того, є ще кімната профспілки, яка знаходиться там без нашого відома й без жодних підстав. На мою особисту думку, - наголошує пан Ігор, - це приміщення використовується неефективно. Всім відомо, що обласна рада провела нещодавно аукціон, на якому було продано перший поверх приміщення, у якому знаходиться Будинок учителя. І якщо будуть відповідні висновки комісії, то було б добре продати і другий. Нові господарі довели б усе до ладу й розмістили б там, скажімо, торгівельний центр».

Версія освітян

Далі "Гречку" зустрів заступник начальника відділу освіти Кіровоградської міської ради Євген Сєропян: «На сьогодні ми пропонуємо керівництву Будинку вчителя тимчасово переїхати до школи №26, допоки буде відремонтовано стелю, яка обвалилася близько двох тижнів тому. Ні про яке переселення мова не йде, це питання навіть не піднімалося», - запевнив нас пан Євген.

Підпільна – «неузгоджена» спілка освітян

Довідавшись про офіційну, хоча й фактично протилежну позицію двох представників влади, ми рушили до Будинку вчителя. На першому поверсі, біля входу, дійсно видно наслідки підтоплення, а другий поверх розпочинається з таблички, розміщеної на дверях, за якими "незаконно" оселилася Незалежнапрофесійна спілка освітян.

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Голова Кіровоградської міської організації вільної профспілки працівників освіти й науки України Володимир Фундовний надав "Гречці" офіційний документ - наказ від 23 травня 2008 року під № 287/0 за підписом начальника управління освіти Лариси Костенко, у якому підтверджується легітимність розміщення профспілки на території Будинку вчителя.

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Володимир Фундовний розповів про своє ставлення до можливого виселення Будинку вчителя й імовірного продажу приміщення, що належить громаді міста:

- Я думаю, що тільки люди недалекі можуть приймати таке рішення, тому що на сьогоднішній день майже всі державні культурні центри в місті знищені, залишився лише Будинок учителя.

"Один баян на підлозі", або Кіровоградській міській Будинок учителя

 

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Майя Липницька, директор Кіровоградського міського Будинку вчителя, розповіла, що останнім часом до культурного закладу почав часто навідуватися міський голова Олександр Саінсус, після чого керівника закладу викликала начальник управління освіти й науки Лариса Костенко й поставила питання про переселення культурного закладу до школи №26.

Майя Іванівна вважає, що це є нічим іншим, як спробою виселення з приміщення, адже в закладі займається кілька десятків колективів, а це близько 250 людей. Зокрема, цього року виповниться 65 років народному оркестрові народних інструментів - єдиному у своєму роді аматорському колективу в Україні. Також у Будинку вчителя працює хор дітей війни, народний хор ветеранів війни і праці, народний колектив "Студія сучасної пісні - Глорія", поетичний клуб "Парус" і ще чимало різних гуртків, студій та організацій.

 

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Будинок вчителя. Кіровоград.

Окрім того, керівник Будинку вчителя розповіла , що за штатним розкладом тут працює п’ять осіб, які , ймовірно, підпадуть під скорочення у разі перенесення закладу в інше, непристосоване приміщення. До речі, робота закладу обходиться бюджету у 12 тисяч на місяць. Разом з усіма виплатами - комунальними, окладами тощо.

«Я працюю директором Будинку вчителя двадцять років, але жодна влада за цей час, якою б не була важкою фінансова ситуація в місті, навіть мови не вела про виселення. За Пузакова - повністю перекрили дах, за Цимбаревича - поставили сучасне опалення в актовій залі, завдяки Пупишевій зробили нову проводку. Насправді ж «аварійність приміщення» - лише привід, – переконана Майа Липницька, – тому ми просто так звідси не підемо. І я дуже прошу всіх, кому не байдужа доля культурних закладів міста, підтримати нас, бо буде те саме, як із кінотеатром "Мир", "Дзержинський" - стоять із вікнами, забитими дошками. Я б не хотіла, щоб так сталося і з нашим приміщенням».

Валерій Лебідь Фото автора, з архіву Будинку вчителя

Поширюйте

Коментуйте


Реклама