Кіровоградщина: чиновник звинуватив ветеранів у склерозі?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1398

Сьогодні, 7 травня, на апаратній нараді у Кіровоградській ОДА розповіли, як виконуються державні та обласні програми із соціального, медичного забезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни. Звітували мало не до бійки, а «живі» факти, себто такі, які з’явилися з народу, назвали необ’єктивними і застарілими, в той час як звітні документи і надалі вважаються у наших чиновників цінними «папірцями». Про те, які факти обізвали брехнею, а які кіровоградські чиновники вважають достовірними, читайте далі.

У Кіровоградській області, за словами директора департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА Олександра Догарова, до єдиного державного реєстру пільговиків внесено 40 тисяч осіб. З них 3, 5 тисячі – інваліди І, ІІ, ІІІ груп та близько 1, 5 тисячі осіб – безпосередні учасники бойових дій. Чиновник розповідає, що у цьому році суттєво збільшилося фінансування ветеранів: у минулому ж від усіх видатків на соціальну сферу 40 % виділяли саме на фінансове забезпечення ветеранів. Цього року фінансування збільшилося до 52 %, що дало змогу підняти й рівень разових виплат органами соціального захисту. На апаратці зазначили, що до 9 травня інваліди І категорії отримають 2200 гривень, ІІ категорії – 2110, ІІІ категорії – 1895, учасники бойових дій – 745, члени сімей та дружини загиблих (померлих) учасників бойових дій – 1385 гривень. За словами Олександра Догарова, більшість людей (96 %) вже отримали разові допомоги, наразі очікуються чергові надходження коштів на виплати.

 За словами виступаючого, ймовірно збільшиться і кількість санаторно-лікувальних путівок. Так, завдяки обласній програмі, на санаторне лікування ветеранів виділили 210 тисяч гривень, на які закупили 70 путівок, з яких 39 – призначені саме ветеранам ВВВ. Вже, за словами чиновника, виділено близько 300 тисяч, на які планують закупити ще 90 путівок, деякі з них дістануться ветеранам.

А от Олег Рибальченко, начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської ОДА, зазначив, що у цьому році ветерани повністю забезпечені безкоштовними лікарськими рецептами, засобами медичної реабілітації. Чиновник також додав, що у медицині Кіровоградщини працює така кількість медперсоналу (2161 особа саме по догляду за учасниками війни), яка забезпечить персональний догляд кожному ветерану.

Планують збільшити цього року і кількість стаціонарних відділень при територіальних центрах, так звані мініінтернати, яких в області поки налічується лише 12. Наразі також діє Власівський пансіонат(Світловодський район.), де перебуває 66 ветеранів.

Досить невеселі факти відносно вищевикладеної інформації висловив начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Останній. Управлінням було проведено моніторинг виконання обласної програми «Зірка пам’яті», яка передбачає систематичний різносторонній догляд за ветеранами: за кожним ветераном закріплені медичний, соціальний працівник, представник місцевого бізнесу, школярі, які мають прийти на допомогу за першим дзвінком.  Згідно списку учасників ВВВ в області налічується 2 440 осіб.

Опитування проводилося з допомогою працівників "Гарячої лінії" та методом безпосереднього спілкування з ветеранами на місцях. Моніторинг здійснювався вибірково, лише у деяких районах. Згідно з його результатами виявилося, що серйозно турбуються про ветеранів лише у Компаніївському районі та місті Знам’янка. Нічого не чули про програму «Зірка пам’яті» у Знам’янському районі (ветерани с. Суботці та с. Петрово), Олександрівському районі (с. Бовтишки), Кіровоградькому районі (с. Аджамка). Тут медична допомога надається лише за викликом, а безкоштовні продуктові набори та допомогу від школярів отримують лише напередодні 9 травня. Хоча у звітній документації районів, зазначає Віталій Останній, наявні списки людей, які закріплені за ветеранами. Неправдивості документам додає ще й те, що їх з року в рік просто копіюють без жодних змін. А от люди, що зазначені у цих списках як відповідальні особи, як це було, наприклад, у Кіровоградському районі з одним із підприємців, запевняють, що з ними ніхто не зв’язувався і навіть не повідомляв про накладені обов’язки.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Кіровоградщина: чиновники звинуватили ветеранів у Проте перший заступник голови ОДА Віктор Серпокрилов назвав озвучені факти необ’єктивними через те, що інформація була зібрана станом на 30 квітня. За останні 7 днів вже були проведені «обходи ветеранів», в чому він особисто переконаний і проінформований. До того ж, враховуючи чималий вік ветеранів (а це в основному 85-90 років), говорить Віктор Серпокрилов, герої війни могли просто-напросто забути те, що до них хтось навідувався. А Олександр Догаров зазначив, що кожен медичний огляд ветерана закріплюється підписом у спеціальних документах, тож не може бути такого, що підпис медпрацівника є, а огляду не було. І соціальний працівник, говорить чиновник, закріплюється лише у тому випадку, якщо ветеран залишився один, немає допомоги з боку родичів.

Чиї слова вважати правдивими – чиновників, які лише отримують звітні документи з територій, чи ветеранів, які не завжди отримують обіцяну допомогу? Адже підчас телефонного опитування з 49 респондентів лише 19  відповіли, що отримують цю саму допомогу....

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Вася 07.05.2013, 18:23
Не хто не приходить до ветеранов .и до мого діда він учасник бойовий дій
Цитата
 
 
0 # леся 07.05.2013, 20:37
У Кіровограда ходять. правда в основному напередодні 9 травня. а от далі - не впевнена...
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити