Суспільство

У Кропивницькому виявили стихійне звалище використаних шприців (ФОТО)

. 3152

На вулиці Енергетиків у Кропивницькому виявили несанкціоноване сміттєзвалище, де побутові відходи перемішані із горою використаних шприців.

 Про це у Фейсбуці повідомив начальник Спецінспекції Кропивницького Андрій Максюта.

Максюта вважає, що шприці викинув у невстановленому місці медзаклад.

 

Також невідомо чи пройшли шприці знезараження.

 

Нагадаємо, згідно Державних санітарно-протиепідемічних норм щодо поводження з медичними відходами, використані шприці (гострі та будь-які предмети, забруднені кров’ю або іншими біологічними рідинами) відносяться до відходів категорії В,

За стандартами медичні відходи, що становлять небезпеку для здоров’я чи інфікування людини, не можуть накопичуватися, тимчасово зберігатися, транспортуватися, знищуватися разом з іншими відходами.

Збирання відходів проводиться якомога ближче до місць їх утворення в окремі ємності, що візуально чітко розрізняються за кольором та/або маркуванням.

У місцях первинного утворення відходів повинні бути запасні ємності (пакети або контейнери) для збирання відходів. Наповнені пакети або контейнери після збирання герметизуються, позначаються біркою для маркування, переміщуються в накопичувальні контейнери, що закриваються кришкою.

Вивезення відходів категорії В, що не пройшли дезінфекції за межі території медзакладів не допускається.

Відходи категорії В після знезараження передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама