Понад 60 мільйонів гривень іноземних інвестицій надійшло в економіку Кіровоградщини

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 718

Про це під час засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради повідомила заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Кіровоградської облдержадміністрації Світлана Соломаха.

Посадовець поінформувала учасників засідання про стан реалізації в області інвестиційних програм та перспективи створення робочих місць, повідомляють на сайті ОДА.

За її словами, на фінансування заходів регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Кіровоградській області у 2016 році з місцевих бюджетів було спрямовано 1,2 млн. грн., у тому числі, з обласного бюджету – 500 тис. грн. У 2017 році на ці цілі в місцевих бюджетах передбачені видатки у сумі 2,4 млн. грн., з них в обласному бюджеті – 1 млн. грн.

За підсумками 2016 року та з початку цього року область має позитивну динаміку розвитку базових галузей економіки, інвестиційної діяльності, наповнення місцевих бюджетів та в інших сферах діяльності, – відзначила вона.

Так, у минулому році обсяг капітальних інвестицій в економіку області склав понад 6,2 млрд. грн., і порівняно із 2015-м роком збільшився на 47%. За І квартал 2017 року в області освоєно майже 1,1 млрд. грн. капітальних інвестицій, що на 7,4% більше ніж у відповідному періоді 2016 року.

Майже 90 % обсягу капітальних інвестицій освоєно у реальному секторі економіки, зокрема у сільському господарстві – 64,8%, та у промисловості – 18%. 84 % капітальних інвестицій – це власні кошти підприємств та організацій.

На підтримку сільгосппідприємств та фермерських господарств у 2016 році з державного бюджету в область було спрямовано понад 11 млн. грн.

Світлана Соломаха зазначила, що у поточному році на проведення робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання доріг загального користування передбачається залучити з державного бюджету близько 600 млн. грн.

Також за рахунок коштів державного бюджету інвестиційного спрямування (державного фонду регіонального розвитку, субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад) у 2016 році освоєно понад 180 млн. грн. (у 2015 році – понад 140 млн. грн.) За рахунок цього фінансового ресурсу та відповідного співфінансування з місцевих бюджетів здійснювалася реалізація майже 200 інвестиційних проектів на об’єктах соціальної інфраструктури.

Значна увага обласної влади зосереджена на залученні в економіку області іноземних інвестицій, участі у проектах міжнародної технічної допомоги та міжнародних фінансових організацій. Так, у першому кварталі цього року було залучено понад 1,5 млн. грн. коштів міжнародної технічної допомоги та близько 700 тис. грн. кредитних коштів міжнародних фінансових організацій.

Минулого року іноземними компаніями в економіку області було вкладено 9,9 млн. дол. США прямих інвестицій, що майже у 10 разів більше порівняно з 2015 роком (1 млн. дол. США). Інвестиції надійшли переважно у підприємства промисловості.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій унесених з початку інвестування в економіку області, станом на 1 квітня 2017 року склав 60,6 млн. дол. США.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити