Банк хоче стягти з «Кіровоградобленерго» 52,8 мільйони доларів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 965

Госпсуд Кіровоградської області розглядає позов ВТБ Банку до «Кіровоградобленерго» про стягнення 52,8 млн дол як з поручителя за договором поруки №66ВД/П-01 від 26.11.2009.
ВТБ Банк звертався до суду із клопотанням щодо забезпечення позову (в межах суми позовних вимог) шляхом накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунках відповідача в будь-яких банках, однак 25 травня суд відмовився задовольнити це клопотання, про це повідомляє Finbalance.

Як третя особа в цій справі фігурує ПАТ "Українська іноваційно - фінансова компанія", яке було позичальником за кредитним договором №66 ВД від 04.12.2006. Відповідно до умов цієї угоди, у випадку порушення позичальником взятих на себе зобов`язань за кредитним договором, поручитель і позичальник несуть солідарну відповідальність перед банком у повному обсязі зобов`язань позичальника за кредитним договором, включаючи повернення кредиту, сплату нарахованих процентів за користування кредитом, комісії, неустойки (пені, штрафів) та відшкодування збитків, пов`язаних з порушенням зобов`язань позичальником.
У позовній заяві ВТБ Банк зауважував, що у зв`язку з невиконанням позичальником зобов`язань за кредитним договором та вимог зазначених в листі-вимозі №1422-1/1-2 від 15.02.2017, 23.03.2017 на адресу поручителя було направлено лист-вимогу №2389/1-2 від 17.03.2017 про повернення всієї суми заборгованості ПАТ "Українська іноваційно - фінансова компанія".
Водночас Госпсуд м. Києва розглядає позов «Кіровоградобленерго» до ВТБ Банку про визнання недійсним договору №13 від 10.10.2016 про внесення змін до договору поруки №60ВД/П-01 від 26.11.2009.

Додамо, що Госпсуд Херсонської області розглядає позов ВТБ Банк до «Херсонобленерго» про стягнення 37,6 млн дол як поручителя за виконання ТОВ «Незалежна інвестиційна агенція» зобов’язань по сплаті кредиту за кредитним договором №56Д від 01.11.2007.
Крім того, Госпсуд Одеської області розглядає позов ВТБ Банку до «Одесаобленерго» про стягнення 15 млн дол за договором про відкриття кредитної лінії №02/08 від 29.05.2008.

Вказані енергокомпанії пов’язують з російською групою VS Energy, бенефіціарами якої вважаються Михайло Воєводін, Євген Гіннер, Олександр Бабаков, Михайло Спектор.
У червні США – у зв’язку з агресією Росії проти України – внесли в т.ч. О. Бабакова в санкційний список. Раніше він був включений у санкційний список ЄС.
О. Бабаков був віце-спікером російської Держдуми, сьогодні – заступник голови Комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити