Суспільство

У Кропивницькому металісти розкопали могильник радіоактивних відходів (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 13351


В околицях Кропивницького, на місці де виділена ділянка під нове кладовище, проводяться незаконні розкопки, повідомив начальник Спецінспекції Андрій Максюта.

Екскаватором викопують метал. Для цього розритий цілий котлован. Крім того Максюта підозрює, що розкопки можуть призвести і до екологічних проблем.

"Є підозра, що це розкопують саме ті виробничі небезпечні відходи, які поховані в тому місці, і які потрібно було накривати саркофагом. Вчора звідти виїхав завантажений металом МАН. " - зазначає Максюта.

Там знаходяться нібито зариті контейнери з зараженим цезієм грунтом.

 


Як повідомляє прес-служба патрульної поліції нині на місці подій працюють патрульні, слідчо-оперативна група та підрозділ ДСНС, який має взяти грунт на аналіз радіоактивності.

У прес-службі У ДСНС оласті "Гречці" підтвердили, що їх спеціалістів викликали для заміру радіаційного фону до Веселівського глиняного кар'єру. Нагадаємо, комунальному підприємству «Ритуальна служба» надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування по вул. Аджамській (бувший кар’єр по видобутку цегельної сировини) орієнтовною площею 49,00 га для розміщення міського кладовища за рахунок земель промисловості, що перебувають у запасі.

Довідка.Цезій (Cs) - хімічний елемент з атомним номером 55. В найпростішому вигляді являє собою м'який лужний метал золотистого кольору (трохи світліше, ніж чисте золото).

Природний цезій існує у вигляді єдиного стабільного ізотопу - цезію-133. При атомних вибухах і в котлах ядерних реакторів утворюється цезій-137, який є вкрай небезпечним забруднювачем біосфери.

Цезій широко застосовується в різних сферах науки і техніки. Він використовується в ядерній енергетиці, електротехніці і радіоелектроніці, рентгенотехніки і хімічній промисловості, оптиці, медицині і т. д.

Поширюйте

Коментуйте