Суспільство

Три роки минуло від дня загибелі Віталія Петровича, бійця 34 –го батальйону ТРО (ФОТО)

. 5325

Сьогодні виповнюється три роки від дня загибелі бійця 34-го батальйону територіальної оборони (нині окремий мотопіхотний батальйон) Віталія Петровича. 13 серпня 2014 року під час оборони 314 висоти «Курган Гострої Могили» Шахтарського району боєць отримав смертельні поранення під час обстрілу противником з реактивної системи залпового вогню БМ – 21 «ГРАД».

dfdss

Петрович Віталій Іванович – народився 7 березня 1981 року в молдовському місті Тирасполь. Дитинство та юність провів в селі Кірове (нині Грузське) Бобринецького району Кіровоградської обл.
Закінчив школу у Витязівці Бобринецького р-ну. Після школи закінчив медичне училище у Кропивницькому за спеціальністю «Лікувальна справа». Проживав у Кропивницькому.

Навесні 2014 мобілізований до лав ЗСУ. Віталій Петрович служив фельдшером 34-го батальйону територіальної оборони «Батьківщина» Збройних Сил України у званні молодшого сержанта.

Бойовий шлях військовослужбовець розпочав у складі 34 БТРО (нині 34 ОМБ 57 окремої мотопіхотної бригади). Вже влітку 34 батальйон взяв активну участь в бойових діях. На рахунку батальйону звільнення Торецька (раніше Дзержинськ) 21 липня. У той самий час у самому центрі міста,чекаючи на допомогу,в будівлі міськради в повному оточенні тримали оборону українські спецпризначенці.

Підрозділи 34 БТРО, підсилені ротно - тактичною групою 169-го навчального центру «Десна», здійснили сміливий та неочікуваний вихід з двох напрямків на околиці міста, в запеклих боях знищили 3 блокпости проросійських бандформувань, один опорний пункт та одну засідку противника.

Цього ж дня два взводи 34 БТРО, виконуючи завдання по розвідці шахти 6-7, що у Горлівці, потрапили в засідку, але змогли не тільки вийти з неї без втрат, а ще й оточити і знищити ворога. Загальні втрати бойовиків того дня склали близько 70 осіб.

Протягом двох тижнів батальйон зайняв позиції від м.Дзержинськ до с.Красний Партизан, що на перехресті доріг Ясиновата-Єнакієве.

29 липня 2014 року 2-й та 3-й взводи першої роти 34 БТРО зайняли позиції в опорних пунктах на кургані «Гостра Могила» та в Орлово-Івановці, що неподалік Шахтарська. Першого серпня до них приєднався 1-й взвод, зайнявши перехрестя доріг Чернухіно-Фащівка, в майбутньому опорний пункт «БАЛУ» відомий по зведенням з Дебальцівської дуги.

Для відтягування сил противника від десантників 25-ї бригади, які забезпечили прорив батальйонних тактичних груп 95-ї бригади та з боями відходили з району Шахтарська, взвод першої роти 34 БТРО з одним танком 17-го ОТБР та БМП 169 НЦ вступив у бій з ворогом в селі Розсипному Шахтарського району.
В ході бою було знищено значну кількість ворожої техніки, в тому числі один танк. Проросійські бойовики підтвердили в своїх засобах масової інформації численні втрати особового складу в тому бою, що налічували не менш ніж 30 чоловік вбитими та втричі більше поранених. При чому, помилково зазначаючи, що їх атакували силами ЗСУ не менше батальйону за підтримки танкової роти.

Під час воєнних дій влітку 2014 в зоні АТО особовий склад Кіровоградського 34 БТРО звільнив 6 населених пунктів серед них м.Дзержинськ ( нині Торецьк), брав участь в боях під Дебальцевим, ліквідував двох ватажків так званої ЛНР.

13 серпня 2014 року під час оборони 314 висоти «Курган Гострої Могили» Шахтарського району, отримавши смертельні поранення внаслідок обстрілу з установок «ГРАД», загинув Віталій Петрович.

15 серпня 2014 року героя поховали на Алеї Слави Ровенського кладовища у Кропивницькому. 14 листопада 2014 року Віталія Петровича нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

У героя залишились дружина та донька.

За інформацією офіційної групи 57 ОМБ у Фейсбуці

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама