Суспільство

Вибух, який налякав кіровоградців(ВІДЕО)

 Автор: Віталій. 2716

Минулого тижня в Кіровограді пролунав потужний вибух. І якщо в понеділок 5 грудня по шістнадцятій ви були в центрі або в районі аеропорту, чи то на Балашівці, а тим паче перебували в районі вулиці Жадова, то неодмінно мусили це чути. Адже гримнуло на весь Кіровоград!  Містом одразу поповзли різноманітні чутки.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Вибух, який налякав кіровоградців(ВІДЕО)

Досить скоро всіх заспокоїли кіровоградські "мнсники". Виявилося, що це звичайні підрівні роботи на одному з кіровоградських гранкар'єрів.

"Гречка" спробувала довідатися з перших вуст про обставини того вибуху. І окрім як почути, нам пощастило побачити все на власні очі. 

Іван Соломаха, виконуючий обов'язки генерального директора ВАТ "Кіровоградський кар'єр" , де і пролунав вибух, розповів журналістам про специфіку саме понеділкових гірничих робіт:

"Всі підрівні роботи на нашому кар'єрі проводяться за планом, не став винятком і вибух 5 грудня. Йшли бурові роботи по утворенню свердловин, в які потім закладали вибухіву і о 16.15 було проведено плановий вибух. По кількості підірваної гірничої маси цей вибух був звичайним. Спеціалістами було закладено 27 тон вибухової речовини.

Але цього понеділка спостерігалася низька хмарність, підвищена вологість та атмосферний тиск. І всі ці погодні явища посприяли тому, що звукова хвиля поширилася не вгору, а розійшлася по всьому місту."

Можливість значного поширення звукових хвиль внаслідок подібного вибуху за певних погодних умов підтвердили  і в Кіровоградському обласному Гідрометіоцентрі.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Вибух, який налякав кіровоградців(ВІДЕО)Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Вибух, який налякав кіровоградців(ВІДЕО)

Наступний вибух в кар'єрі  ВАТ "Кіровоградський кар'єр" заплановано на 30 грудня. Тож якщо на той час погодні умову будуть подібні до понеділкових, очікуйте на наступні розкати грому від вибухової хвилі над  Кіровоградом. А поки що пропонуємо побачити на власні очі, як це відбувалося. На відео - той самий вибух, що налякав кіровоградців 5 грудня 2011 року.

Валерій Лебідь Фото автора, відео надав Кирило Ющчишин

Поширюйте

Коментуйте