Суспільство

Раритетний паротяг із Кіровоградщини мандрував на Закарпаття

. 3072

На Закарпатті однією із туристичних родзинок є Боржавська вузькоколійка, яка існує понад століття. Туристи люблять їздити нею, хоч і на невеликій швидкості та без особливого комфорту. Нещодавно маршрут вузькоколійки сягнув і Кіровоградської області.

Про це повідомляє «KarpatNews».

Туристичні мандрівки Боржавською вузькоколійкою стануть регулярними. Укрзалізниця спільно з Міністерством інфраструктури України, Закарпатською облдержадміністрацією та іноземними партнерами реалізує туристичний проект, у межах якого з міста Гайворон Кіровоградської області на Закарпаття прибув паротяг ГР-280, побудований майже 70 років тому в Німеччині.

Локомотиви цієї серії використовували під час зйомок фільмів, зокрема серіалу «Дев’ять життів Нестора Махна». Паровозів серії «ГР» в Україні збереглося лише кілька у вигляді пам’ятників. Цей же відремонтований і працює заради збільшення туристичних атракцій у краї за Карпатами.

Першої суботи серпня він вирушив у перший туристичний рейс, а згодом щовихідних кататиме шанувальників вузькоколійок маршрутом між Хмільником і Виноградовом.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама