Експерт не виявив порушень в документах, підписаних директором СТ «Річ Аскот»

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2295

Кіровський районний суд міста Кропивницького продовжив розгляд кримінального провадження за  обвинуваченням Олександра Жимінюка, директора споживчого товариства «Річ Аскот», якого обвинувачують в тому, що він підписав акт виконаних робіт з завищеною вартістю ремонту. Двоє з трьох засновників компанії визнані потерпілими, при цьому гроші за ремонт з рахунків СТ «Річ Аскот» досі не сплачені.

eksp

Михайло Петров, експерт, який проводив повторну експертизу в рамках кримінального провадження, надав вичерпні відповіді на всі запитання поставлені слідством та судом.

Серед іншого він зазначив, що відповідно до висновків, проведені роботи, що були виконані в окремій адміністративній будівлі, слід відносити до поточного ремонту, які не відносяться до будівництва. Відповідно на ці роботи не поширюються законодавчі норми, що застосовуються до будівельних робіт.

- Це дає забудовнику складати проектно-звітну документацію лише користуючись рекомендаціями, які містяться в будівельних нормах – і це є головна теза в моєму виступі, - говорить Петров.

Відповідаючи на інше питання, експерт зазначив, що надана йому звітна документація, а саме довідка про якість виконаних робіт, та акт приймання виконаних будівельних робіт (Форми №КБ-2в і №КБ-3) за порядком складання та наведеними розрахунками відповідають чинним та правовим актам галузі будівництва, що висуваються до складання подібних документів, дають змістовну інформацію про дату, види, обсяги та вартість виконаних робіт, обчислення прибутку з обґрунтуванням вартості та підтвердженням витрат матеріалів та ресурсів.

- Типові форми №КБ-2 в і №КБ-3, що були чинні на час складання експертного висновку, є обов’язковими для застосування лише у випадках, коли мова йде про будівництво за кошти бюджету або за кошти установ та організацій державних форм власності. Під час будівництва за власні кошти фізичних та юридичних осіб, ці нормативні документи носять суто рекомендаційних характер, - зазначив експерт.

Також Михайло Петров запевнив, що візуально без замірів та спеціальних досліджень встановити обсяг утеплювача на стінах та відповідність його кількості, вказаній в
акті виконаних робіт, неможливо.

- Звітну документацію, зокрема Форму №КБ-2 в та акт виконаних робіт готує виключно підрядник, або виконроб зі сторони підрядника і дає їх на підпис замовнику.

Раніше це все складалось вручну, але зі створенням програмних комплексів в будівництві це все створюється з-за допомогою різних розрахункові кошторисні програмні комплекси. В цьому випадку було застосовано програмний комплекс АВК.

- Це має бути достатньо фахова людина. Виконроб вносить необхідні данні та отримує на виході документи: Акт виконаних робіт та ресурсну відомість.

Петров пояснює, що ця програма не є бездоганною, адже навіть сертифікований програмний продукт може давати збої. . Існує велика кількість доповнень та оновлень до неї.

- У випадках, коли є збій в програмному забезпеченні, замовник висуває свої претензії, а виконавець їх усуває. Якщо це не пов'язано з людським фактором, то виконавець звертається до розробників програми в зручний для нього спосіб, і ті усувають недоліки.

За словами експерта, без відповідних навиків самостійно виконати роботу в складному програмному комплексі неможливо.

- Я сильно сумніваюсь, що Жимінюк міг впоратись зі складанням кошторису, відповідно не міг складати акт КБ-2 в, перебуваючи на своєму офісі.

Обвинувачений Жимінюк в залі суду повідомив, що необхідної будівельної освіти та відповідних знань він не має.

Після допиту свідка захисником обвинуваченого, Михайло Петров отримав ще кілька запитань від прокурора, але вони були зняті суддею, оскільки виходили за межі
компетенції експерта.

В наступному судовому засіданні суд слухатиме свідків по справі.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити