Кіровоград: сморід у житловому будинку через його невдалу конструкцію?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1024

Нещодавно до «Гречки» звернулися жителі будинку по вулиці Жовтневої Революції, 31 з проблемою, яку не можуть вирішити вже не один рік. У будинку, особливо в опалювальний сезон, стоїть страшний сморід, що, на думку одного із жителів, Миколи Леонтьєва, пов’язано із неправильним розташуванням опалювальних труб (розміщені під землею на відстані 20 см), внаслідок чого вони постійно заливаються стічними водами і своїм теплом зумовлюють неприємний запах.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал

Дану проблему жителі будинку озвучили ще у 2008 році. Проте на всі звернення отримували відписку про те, що ремонтні роботи потребують коштів, тож вони переносяться на наступний рік. Вже у 2012 році у листі-відповіді з ЖЕКу №7 зазначили, що «роботи з підйому труб є реконструкцією. Обсяги робіт з реконструкції значно перевищують обсяги з утримання, враховані у тарифах, тому у поточному році виконати роботи з підйому трубопроводів неможливо». А от у 2013 році жителі після чергового листа отримали письмовий звіт про виконані роботи за 2012 рік, де зазначалося, зокрема, що проведено заміну труб каналізації та теплопостачання, що «значно перевищило обсяги, які враховані у тарифів». Жителі впевнені, що ця відповідь є черговою відпискою, адже проблема і надалі залишається: у підвалі постійно збираються стоки, а сморід зникає лише у холодну погоду.

Начальник головного управління житлово-комунального господарства Кіровоградської міської ради Олександр Хачатурян зазначив, що таких проблем там бути не може, жителі часто перебільшують ситуацію, підбурюючи тим самим ЗМІ критикувати владу ні за що. Натомість у ЖЕКу № 7, на балансі якого і утримується будинок, роз’яснили ситуацію конкретніше.

Євген Марченко, начальник ЖЕКу № 7, показуючи журнал звернень, говорить, що будинок вже багато років є проблематичним і знаходиться на постійному контролі. Така увага пов’язана з тим, що приміщення за цією

адресою має безліч невдалих конструктивних рішень. Одним із цих недоліків і є розміщення підвалу у зазначеному будинку. За словами пана Марченка, перекриття підвального приміщення, де проходять труби водопостачання та каналізації, знаходиться нижче від мітки землі, тож там не передбачена і відсутня вентиляція, а точніше немає душників. Відкриті двері у підвальне приміщення, де зараз активно збирається сміття, – єдина вентиляція. До того ж дворову систему стічних вод побудовано так, що підвал під’їзду № 7, жителі якого і звернулися до «Гречки»,  підтоплюється у першу чергу, оскільки є найнижчою точкою в усій системі. Саме тому затоплення труб опалення та водопостачання стічними водами є регулярною проблемою для ЖЕКу, яку, як запевняє начальник контори, усувають за першим викликом. Причиною забиття каналізаційних труб є ще й відсутність культури їх використання жителями будинку.

Що ж до занепокоєння жителів, то Євген Марченко говорить, що «бунтують» саме боржники, у яких наявні борги до 800 грн. Труби підняли ще у минулому році, при усуненні двох аварій. За минулий рік у деяких місцях були замінені і каналізаційні труби. Аварії з’являтимуться і надалі, адже це пов’язано насамперед із невдалою конструкцією, тож у їхніх силах лише оперативна ліквідація пошкоджень. Допомогли б у цій ситуації і завідуючі будинків, яких, принаймні за цією адресою, немає. Вони б могли співпрацювати напряму із ЖЕКом, оперативніше повідомляти про проблеми, проводити роз’яснювальну роботу серед жителів з приводу обов’язків, що мають виконувати як самі житлово-експлуатаційні контори, так і управління ЖКГ.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал

www.gre4ka.info - Інформаційний портал

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити