У Кропивницькому науковці розказували про наших видатних земляків

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 765

18 жовтня у Кропивницькому у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області з нагоди відзначення 100-річчя від дня створення системи архівних установ України та 90-річчя журналу «Краєзнавство» відбулась Відкрита обласна науково-краєзнавча конференція «Благословенні ви, сліди…»

Як повідомляє прес-служба архіву, у роботі конференції взяли участь науковці і практики (краєзнавці, педагоги загальноосвітніх шкіл) з обласного центру, міст обласного підпорядкування та десяти районів Кіровоградської області.

На конференції заслухано понад три десятки доповідей і повідомлень за напрямами:

  1. Видатні постаті, які є невід’ємною частиною історії  Центральноукраїнського регіону:
  • життєвий та творчий шлях визначних краян;
  • Геніальні особистості України – видатні люди нашого краю.
  1. Внесок видатних земляків у відродження і збагачення духовних основ національного розвитку, інтеграцію традицій, морально-етичних норм у життя сучасного суспільства:
  • відомі педагоги, науковці та письменники краю;
  • нове покоління українських  істориків;
  • Герої рідної землі.

Особливу увагу під час проведення конференції приділено концептуальним напрямкам: пріоритетам та перспективам розвитку краєзнавства в області та використання досліджень з життєдіяльності видатних особистостей у навчальному процесі.

Під час конференції відбулась відкрита дискусія науковців та практиків, що дало змогу і тим, і іншим зосередитися на актуальних проблемах щодо вивчення життєвого і творчого шляху визначних краян, а також їхнього внеску у розвиток суспільства.

За результатами конференції буде видано черговий випуск збірника «Між Бугом та Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України», у який включено публікації понад 30 авторів. Матеріали конференції, які ввійдуть до збірника допоможуть нинішньому і прийдешнім поколінням краще розуміти історію рідного краю, дізнатися про тих, хто уславив наш мальовничий край лісостепу і степу.

В рамках проведення конференції відбулась презентація добірки архівних документів та матеріалів «В.Сухомлинський – творець педагогічної системи». В експозиції представлені документи та матеріали Держархіву області, які ілюструють потужний інформаційний масив щодо цікавих сторінок життя видатного уродженця Кіровоградщини, педагога Василя Сухомлинського.

Також було представлено добірку архівних матеріалів – метричних записів про народження М.Кропивницького, В.Винниченка,  Ю.Яновського, В.Сухомлинського та ін.

Нагадаємо, нещодавно в приміщенні обласного архіву представили архівні документи УПА.

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити