У Кропивницькому студентка забрала документи з вишу через пост в Instagram

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 16265

Студентка державної форми навчання магістратури природничо-географічного факультету ЦДПУ ім. Винниченка Діана Пархомчук забрала нещодавно документи з ВУЗу. Дівчина розповідає, що через пост у соцмережі, де вона назвала свою профільну кафедру «помийкою», згодом викладачі не дали їй вільне відвідування, що поставило її перед вибором: робота або магістратура.

 

Дівчина каже, що до такого радикального вислову її наштовхнули прикрі випадки, пов’язані з навчанням. «Гречка» вирішала розібратися у цій ситуації і з’ясувати, як вислови на персональній сторінці у соцмережі можуть призвести до різких проблем із навчанням.

Діана

Перше і найглобальніше, що мене привело до такого означення кафедри - це несправедливий вступ до магістратури. Нас вступало близько 25 чоловік і всіх розділили на дві підгрупи.

У однієї підгрупи сидів наш куратор, а у іншій, куди я потрапила, сидів викладач зоології. Аудиторія, яка сиділа з куратором, мала можливість списати. А екзамен був дуже важкий, адже були питання по предмету, який ми майже не проходили. У нашій - викладач постійно спостерігав за студентами. І перша підгрупа написали екзамен на 80+ балів, а ми своїми силами написали гірше. І так вийшло, що і в тій, і в тій аудиторії були студенти з трійками, але через цей екзамен хтось пройшов на бюджет, а комусь треба платити 9 тисяч гривень в рік. Я ж своїми силами пройшла на бюджет, але сама ця ситуація мене обурила. Чому такий розділ був, і чи було це випадково - невідомо.

Коли вже почався навчальний рік, всі почали розказувати про те, що вони влаштувались на роботу. Деяким викладачі допомогли влаштуватися. Але знову ж таки, допомагали вони не всім, а вибраним. Мене це теж обурило.

На третьому курсі у нас була екологія і це дуже фундаментальна дисципліна. Її вів нинішній декан, і робив це "на відвали". Він міг нам дати роздруківки і сказати «робіть що хочете», не відповідав на наші питання. Я одного разу обурилася і дорікнула йому за це і він розлютився. А вже на екзамені треба було принести зошит з лабораторними. Якщо він є – то оцінка не змінюється, а якщо немає – то мінус 10 балів. Тоді я випадково переплутала зошити і не змогла відразу здати. Попросилась за півгодини піднести, а він не дозволив. При чому, він бачив на всіх семінарах, що я пишу лабораторні. І за півгодини я точно не змогла б написати все з нуля. В результаті – в мене було мінус 10 балів, і замість «відмінно», яке в мене мало бути, я отримала за екзамен менший бал. Я так зрозуміла, що це теж був відбір, коли треба поставити певну кількість «п’ятірок», «четвірок» і «трійок».

І тепер пост. В той день, коли я його написала, на мене все це звалилось. Ще на парах викладачка сказала, що Сонце – це планета, і я не витримала.

Місяць мене ніхто не чіпав, пост висів і збирав коментарі. Навіть з природничо-географічного факультету були коментарі у дусі «я з тобою погоджуюсь, так і є». А за місяць, коли мої одногрупники прийшли привітати завкафедри з днем народження, вона сказала щось типу «ось, я професор, а у нас є невдячна студентка Діана, яка написала, що наша кафедра – помийка».

В цей день ніхто з викладачів мені не зателефонував, навіть мій улюблений куратор. Як виявилось, на п’ятихвилинку кафедри хтось приніс роздрукований на А4 текст мого посту, всі його перечитали. Наступного дня мені все ж таки подзвонила куратор і сказала, що зі мною хоче поговорити завкафедри. Вона попросила пом’якшити пост, або видалити. Але хотілося, аби від нього щось змінилося, тому я цього не зробила.

Потім викладачі почали проводити виховні години студентам з посилом, що не можна так писати. Можна думати що-завгодно про кафедру та університет, але в мережі цього не можна розміщувати, бо це відлякує студентів. 

А між тим, мені потрібно було підписати дозвіл на вільне відвідування на семестр. Я пішла до завкафедри, думала, що в нас буде конструктивна розмова і вона запитає мене чому я так написала. Але цього не відбулося. Сказала лиш «що зроблено – те зроблено», «будемо вчитися».

Деякі викладачі з кафедри підписали. Потім я підійшла до своєї улюбленої викладачки, а вона сказала «знаєш, Діано, у тебе є особиста думка, і в мене є особиста думка. Я вважаю, що ти не потягнеш мій предмет» і не погодила. А до цього вона казала, що я здібна.

Але через те, що одна викладачка мені не погодили дозвіл на вільне відвідування і сказала, щоб я замість того, аби працювати – навчалася, вирішила забрати документи.

Бакалаврат я закінчила добре, з середнім балом 85 балів зі ста, всі чотири роки була старостою.
Це смішно, що доктори наук, доценти, так відреагували на якийсь пост в Інстаграмі. Невже я не маю права на власну думку?

Декан факультету, доктор біологічних наук, доцент Гулай Олександр

Діана вступила на магістратуру на державну форму, почалось навчання. Діани на навчанні немає. У нас багато студентів працевлаштовуються на старших курсах. І при працевлаштуванні ми не даємо індивідуальний план, ми даємо вільне відвідування занять, при чому, тільки лекційних. Для того, аби отримати вільне відвідування, відповідно до положення, треба дозвіл декану. Але дозвіл дається на основі заяви студента та дозволу викладачів. Тобто, до заяви треба докласти довідку з роботи і підписи всіх викладачів. 

Діани Пархомчук заяви я не бачив, вона мені її так і не принесла. Тому, те, що їй не дали можливість вільно відвідувати заняття – це не через мене. Викладачі не дали згоду і це їх позиція. Діана навчалась не на «відмінно», тому, можливо, хтось з викладачів вважав, що їх предмет занадто складний і вивчити його без відвідування лекцій буде не просто. І це не тільки Діани стосується, викладачі не всім студентам підписують. Це справа викладача, бо потім він відповідає за те, як студент буде складати його предмет на сесії.

Діана не з’являлась з початку року взагалі, я її не бачив, і це можна побачити в журналі.

Зрештою, у мене на столі з'явилася заява з проханням відрахувати. Вона в мене пролежала протягом двох, чи трьох днів, тому що я хотів з нею поговорити. Вона написала «прошу за власним бажанням». Я згодом зателефонував їй і вона сказала, що вона хоче навчатися в іншому ВУЗі. Я погодив потім заяву на відрахування.

Ми, звичайно, обговорювали коментар Діани в соцмережі. При чому, нам було дещо дивно, тому що Діана розміщувала відразу після вступної кампанії, що їй все сподобалось і все було чесно. Позитивний відгук був. Причину, чому вона написала той негативний пост, ми з’ясувати не можемо. Я знаю, що завкафедри, професор Калініченко, дзвонила і питала у Діани чому так вона написала. Може, хтось її образив. Для нас це незрозуміло. За чотири роки в нас не було жодних проблем, вона була активною студенткою, навчалася, була в студраді, виступала на концертах.

Але якби вона сказала про якісь порушення, або погане ставлення з боку викладачів - я б спробував з цим розібратися. Проте, такого не було.

 

Крім того, ми переглянули пост, який Діана розмістила відразу після вступу, і там вона теж розказує про несправедливі умови вступу.

 

Минулого тижня вже закінчилася процедура відрахування і Діана забрала свої документи.

 

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Аліса 07.12.2017, 19:31
Дивно читати подібне про улюблений факультет на якому навчалася 5 років. Сама на 5 курсі навчалася на індивідуальній формі навчання і працювала в 2 школах іншого району, намагалася максимально бути присутньою на парах. Дуже вдячна викладачам рідної кафедри географії , а також кафедри біології, які завжди з розумінням ставилися до мене. Була 5 років на бюджеті і все було чесно. Деякі викладачі буквально благали невстигаючих студентів ходити на пари і допомагали.
Цитата
 
 
0 # Анна Ком 01.12.2017, 10:04
Пока есть девушки с мышление той что написала себе кучу хвалебных речей под этим постом система образования так и будет работать. Ведь не для кого не секрет что педуниверситет можно закончить без особо посещения и сдачи экзаменов. Самому не смешно, а самое главное не противно от того что это все оправдывается? Да еще при этом кого то облить грязью. Наверное за медаль дадут на кафедре))) Если за не угодный пост пришлось документы забрать
Цитата
 
 
+5 # Svan 17.11.2017, 09:04
Цитую LUXEON:
Довели бедную девушку, что документы забрала, реакция преподавателей детский сад.

Уявляю собі, як ціла кафедра не їсть-не спить, а тільки думає, як це дошкулити студентці, щоб вона спромоглася пост в інстаграмі написати. Злочинна кафедра - списати не дала, пропустити пари не дала, а поганий викладач поставив добре.
Паплюжити викладачів - це зараз такий героїзм у студентів, шановна Гречко? Героїня - взірець вихованості, її портрет на повний зріст і дивна стаття за найкращими стандартами кропивницької журналістики.
Цитата
 
 
+7 # Віталій Журак 16.11.2017, 23:03
Швидше за все, Діана говорить правду. Ця дівчинка, й справді, активістка, яких ще потрібно пошукати. Вона багато сил і душі віддала аби займатися студентських самоврядуванням . Відтак, її прохання на п'ятому курсі можна було б і одобрити. Тим більше, що є на цьому факультеті "особливі" студенти.
Цитата
 
 
+1 # Светлана 16.11.2017, 19:45
Я закончила ПГФ химфак 8 лет назад, я могу сказать, что на кафедре химии работают высокопрофессио нальные, толерантные, справедливые и да требовательные преподаватели. Но как без этого, ведь они должны не только передать знания, а и увидеть результат. И мне никак в голове не укладывается как это студентка-актив иста Диана смогла потерпеть этих всех ужасных людей целых 5 лет, а потом бедняжка забрала документы. Может стоит задуматься о правдивости ее слов?
Цитата
 
 
-3 # Банік Анастасія 16.11.2017, 10:25
Цитую LUXEON:
Довели бедную девушку, что документы забрала, реакция преподавателей детский сад.


Дитячий садок - це поведінка Діани. Після її публікації, викладачі кафедри віднеслись до цього по-філософськи, і їх відношення до Діани, як до студентки, лишилось незмінним.
Діана влаштувалась на роботу, університет практично не відвідувала. Викладачі, судячи з відвідуваності занять (хоча скоріше відсутності відвідувань) не підписали заяву на вільне відвідування. Діана обрала роботу, забрала документи і розіграла драму, яка погана кафедра.
Цитата
 
 
+2 # LUXEON 16.11.2017, 04:22
Довели бедную девушку, что документы забрала, реакция преподавателей детский сад.
Цитата
 
 
-8 # Банік Анастасія 15.11.2017, 17:44
(ПРОДОВЖЕННЯ 2)

Я щоденно відвідую університет, і перші два місяці тебе не бачила жодного разу. Звісно тобі не підписали дозвіл на вільне відвідування, адже ПГФ готує професійних спеціалістів, а якщо ти такою не прагнула бути, то все вірно викладачі зробили, адже в першу чергу треба досконало опанувати науку. Не варто вдавати жертву, коли всі знають, якими є твої знання, і якою ти особистітю. Краще зізнатись, що ти була не варта навчання на магістратурі, а не звинувачувати викладчів, яким ти не насмілилась очі сказати свою думку, а є "героєм" в обличчі школярів-підпис ників.
Цитата
 
 
-8 # Банік Анастасія 15.11.2017, 17:44
(ПРОДОВЖЕННЯ)

Я працюю чотири роки в Корпорації "ХХІ Століття", і другий рік в ДНМУ старшим лаборатом, але жодного семінару я не пропустила, за всі роки навчання, навіть при хворобі. Тому твоє бажання дійсно вчитись і бути високоосвітчени м спеціалістом візначається такий же рівнем, як і твоя порядність, назвати кафедру "помийкою" в Інтернеті. Чому Ви, пані Діано, не насмілись сказати в очі своїм викладам таку інформацію? Спосіб піару ти обрала такий, яким власне назвала свою кафедру. Свої ситуації студенського обурення уподібнюють тебе до малечі, в сенсі: а вона списала...; а він сказав...; а він не прийняв лабораторні.. :D .
Цитата
 
 
-8 # Банік Анастасія 15.11.2017, 17:43
Дуже прикро, коли такі "розумі" студенти, як пані Діана, плюдрують кафедру, яка є однією з кращих в університеті, викладачі - найвимогливішим и та найсправедливіш ими. Публічні заяви подібного сенсу, які оприлюднила Діана, принижують її гідність, але скромних інтелектуальних даних недостатньо, щоб зрозуміти цей факт. Я є студенткою 7 курсу ПГФ (другий рік магістратури). Якщо відповідати структуровано, по її зауваженням, то Діано, заявляти про своє бажання списати на вступному екзамені до магіструри - є глибоко сумнівним прагненням, ймовірно ти не гідна була там вчитись, раз не опанувала науки, які вивчались на Бакалавраті. Ти є ймовірно дитиною-індиго, раз бачила, що відбувалось в сусідній аудиторії на вступному іспиті.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити