Lean, або ощадливе виробництво

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2903

 

Ощадливе виробництво сьогодні перетворилося на свого роду чарівну паличку, ключ до успіху в великій кількості сфер - і хоча цю концепцію відносять до випуску продуктів, низка принципів її застосування аж ніяк не обмежується лише ефективним впровадженням у бізнес-автоматизацію, а ще й у невиробничі компанії.
Зараз методологію ощадливого виробництва використовують сотні компаній в Україні й також країнах СНД. У цій статті ми розберемося в понятті й методах впровадження lean у різноманітні сфери життєдіяльності.


Lean production/ Lean manufacturing (ОВ) - це ефективна методика в менеджменті, сутність якої полягає в налагодженні бізнес-процесів за рахунок максимальної орієнтації на інтереси та потреби ринка/клієнта й урахування кожного робітника. Упровадження методології lean дозволяє досягти максимально вищої якості за умови низьких витрат, зменшити період створення продукції, оминути перевиробництво, зрегулювати нюанси постачань.

 

Концепцію ощадливого виробництва розробив інженер і підприємець компанії Toyota Таїті Оно разом зі своїм колегою Сіґео Сінґо. Пізніше вона була адаптована під американські компанії та отримала назву Lean Production. Ще Генрі Форд намагався донести принципи ощадливого виробництва до бізнес-спільноти, проте тоді суспільство не було готовим сприйняти його думки. Впровадивши ідеї ОВ “у дію”, японці вже вкотре переконали людство, що вони з успіхом вміють не тільки генерувати нові ідеї, а й удосконалювати раніше створені концепції, сприяючи їхньому розвитку.

Головною метою ощадливого виробництва є безперервне усунення збитків, оскільки тільки за такої умови можливо підвищувати якість продукції, знижуючи її вартість. У системі виробництва Тойота навіть існує термін муда (muda), що значить усі збитки, відходи, сміття й витрати (Більше читайте за посиланням: https://worksection.com/blog/lean.html).

Lean передбачає поетапну ліквідацію процесів, що не мають цінності для споживача (і, відповідно, компанії-виробника), які до того ж додають ціну тому чи тому товару.

Серед видів збитків виділяють такі:

  • перевиробництво;
  • очікування (у цьому випадку незакінчений продукт очікує в черзі на обробку, що додає вартості продукту);
  • непотрібне транспортування (його потрібно оптимізувати за часом і відстанню. Будь-яке перевезення передбачає ризик пошкодження продукції);
  • зайві етапи обробки;
  • зайві запаси (варто пам'ятати, що запаси на складах сприяють замороженню прибутку);
  • непотрібні переміщення (як втрата часу);
  • випуск дефективної продукції (що сприяє не тільки фінансовим витратам компанії, а ще й псує її імідж);
  • нереалізований потенціал робітників;
  • перевантаження робітників чи обладнання (мурі, muri);
  • нерівномірне виконання операції (мура, mura)

Ці 10 видів збитків ми навели з метою подання картини того, ЩО Вам потрібно мінімізувати чи зовсім ліквідувати та що сприятиме підвищенню якості й зниженню вартості товару.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити