Суспільство

Новгородківська райрада та теплове підприємство хочуть стягнути один з одного борги

. 5330

 


Голова Новгородківської районної ради Олександр Горбенко звернувся до місцевого відділу прокуратури щодо повернення неправомірно отриманого прибутку ТОВ «РАО-ТЕС». Мова йде про 100 тисяч гривень бюджетних коштів.

 

ТОВ «РАО-ТЕС» надає послуги теплопостачання школам, дитячим садкам, лікарні і міжшкільному комбінату району. На сесії Новгородківської районної ради у жовтні 2015 році депутати встановили для цього підприємства тариф у розмірі 1126,07 грн/Гкал, який почав діяти з 1 січня 2016 року, з урахуванням єдиного соціального внеску у розмірі 37,06 % . Поте згодом ЄСВ зменшили до 22 %. За підрахунками представників районної влади таким чином вони переплатили тепловику 99 373, 20 грн.

Як повідомив голова районної ради Олександр Горбенко, за обопільною згодою встановлено термін виплати цієї заборгованості - 4 місяці. Цей термін минув і, за погодженням бюджетної комісії районної ради, матеріали з цього питання подали до прокуратури.

Проте директор ТОВ «РАО-ТЕС» Олександр Сачівкін зазначає, що підприємство кошти повертати не має, адже працювало за тарифом, який встановила сама райрада. Разом з тим, з 1 січня 2016 року збільшилась мінімальна заробітна плата і ТОВ «РАО-ТЕС» не звертався до влади щодо коригування тарифу, адже при перерахунку зменшення ЄСВ та збільшення мінімальної зарплати тариф залишався незмінним.

Також Сачівкін повідомив, що райрада заборгувала підприємству 616 тис. грн, оскільки з жовтня 2015 до січня 2016 підприємство працювало по збитковому тарифу - 740,05 грн. за 1 Гкал.

Підтримує тепловика і департамент ЖКГ Кіровоградської ОДА. У листі від директора департаменту Ольги Довжук йдеться, що якщо депутати визнали отримання неправомірного прибутку підприємством, то це свідчить про необґрунтованість прийняття власного рішення щодо тарифу.

На сьогодні справа розглядається Новгородківським відділом Олександрійської місцевої прокуратури, яка і має поставити крапку у конфлікті.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама