За час дії проекту RESPECT у Кропивницькому виявили 54 ВІЛ-позитивні особи

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 719

У Кропивницького навчили 748 медичних працівників бути толерантними до ВІЛ-позитивних осіб та груп найвищого ризику, вперше в місті запровадили ефективні алгоритми перенаправлення пацієнтів з підозрою на ВІЛ-інфекцію від лікаря до соціального працівника.

 DSC 0296Про це повідомив Павло Давлєтбаєв під час прес-конференції, яка відбулася 23 листопада, інформує прес-служба КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Участь взяли начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук, голова правління КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлія Чабанюк, журналісти.

- У Кропивницькому основними причинами, що формують проблему пізнього виявлення ВІЛ-інфекції та несвоєчасного її лікування, ми відзначаємо стигматизуюче відношення медичного персоналу до людей з ВІЛ та груп найвищого ризику, що призводить до дискримінації. Також відсутність ефективних політик роботи медичних закладів, в тому числі маршруту пацієнта, направлених на своєчасне виявлення ВІЛ-позитивних пацієнтів та їх ефективне лікування, недостатню забезпеченість медичних закладів швидкими тестами на виявлення ВІЛ-інфекції, відсутність участі соціального працівника в маршруті пацієнта, направленої на доведення ВІЛ-позитивних пацієнтів до постановки на диспансерний облік в КОЦПБС. Ці причини були виявленні під час реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), - повідомив його координатор в Кіровоградській області Павло Давлєтбаєв.

Кіровоградське обласне відділення ЛЖВ за підтримки управління охорони здоров’я міської ради зробили суттєвий крок вперед у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу в регіоні, наголосила голова правління КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлія Чабанюк.

Про це свідчать результати: вперше було розроблено та затверджено наказом по закладах охорони здоров’я та впроваджено ефективні алгоритми перенаправлення пацієнтів з підозрою на ВІЛ-інфекцію, гендерно-чутливі та дружні політики по відношенню людей, що живуть з ВІЛ, та груп найвищого ризику.

Відповідно було вмотивано та долучено до тестування 318 осіб, перенаправлено пацієнтів з підозрою на ВІЛ-інфекцію соціальними працівниками. Було забезпечено психологічний та юридичний супровід клієнтів проекту, підвищено їх рівень прихильності до постановки на диспансерний облік та початку лікування – психологом надано 428 консультації, проведено 17 психотерапевтичних груп та груп зменшення самостигматизації, юристом успішно здійснено ведення 10 випадків індивідуального представництва клієнтів, та надано 61 консультацію.

Відвідали тренінги щодо зниження стигми та дискримінації 748 медичних працівників (239 лікарів та 509 молодшого медичного персоналу).

Загальна кількість нововиявлених ВІЛ-позитивних осіб за час реалізації проекту: 54 особи, з них на диспансерному обліку та почали лікування 42 особи.

Таких показників вдалося досягти завдяки активній роботі у шести пілотних закладах проекту (Поліклінічне об'єднання, Центр первинної медико санітарної допомоги №1, Центр первинної медико санітарної допомоги №2, Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер, Центральна міська лікарня, Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги ) та трьох медичних закладів, які долучилися протягом проекту (Пологовий будинок №1, Госпіталь для ветеранів війни та КЗ «АЗПСМ» (с. Гірниче).

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити