Кіровоградщина: понад 360 дітей-сиріт охоплено сімейними формами виховання

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 388

Понад 360 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з Кіровоградщини охоплено сімейними формами виховання цього року.

Про це повідомила начальник служби у справах дітей ОДА Наталія Чернявська під час апаратної наради інформують на сайті ОДА.


Посадовець зазначила, що цього року за результатами здійснених перевірок в області вперше поставлено на облік 559 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Загалом на обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад станом на 1 грудня 2017 року перебуває 2292 дитини із 995 сімей.

Найдієвішим методом запобігання соціальному сирітству, за словами Наталії Чернявської, є раннє виявлення неблагополуччя в родині та надання цій родині соціальної підтримки. Саме з метою раннього виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, щотижня проводяться профілактичні рейди. Протягом звітного періоду службами у справах дітей спільно з відділами освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій і міськвиконкомів та з представниками відділів нацполіції проведено 2356 таких рейдів, у результаті яких виявлено 330 дітей, які потребували соціального захисту з боку держави. Також, здійснено 4824 перевірки умов проживання дітей у сім’ях, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Начальник служби у справах дітей ОДА повідомила, що з метою недопущення соціального сирітства запроваджено нову соціальну послугу – патронатна родина.

Така родина є альтернативою притулкам, центрам соціально-психологічної реабілітації та інтернатним закладам. Влаштування до патронатних родин дає можливість дітям виховуватися в сім'ях, допоки з біологічними батьками працюють на усунення обставин, що призвели до вилучення дітей.

Протягом січня-листопада 2017 року в області 358 дітей отримали статус дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування. Усього в області на первинному обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів перебуває 2983 дитини цих категорій.

Наталія Чернявська підкреслила, що протягом січня-листопада 2017 року в області сімейними формами виховання охоплено 362 дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких 61 усиновлено, 221 передано під опіку та піклування, а також створено 1 дитячий будинок сімейного типу та 13 прийомних сімей, у які влаштовано 58 дітей, 22 дитини повернено на виховання у біологічні сім’ї внаслідок поновлення батьків у батьківських правах або повернення з місць позбавлення волі.

Під опікою і піклуванням в області перебуває 2075 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. На території Кіровоградщини функціонує 47 дитячих будинків сімейного типу та 207 прийомних сімей, в яких виховується 715 таких дітей. З метою популяризації сімейних форм виховання служба у справах дітей обласної державної адміністрації співпрацює з громадськими організаціями.

Посадовець також повідомила, що вперше в 2017 році виділена субвенція з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво або придбання житла для дитячих будинків сімейного типу чи соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, для області виділено кошти у сумі 6236,1 тис. грн.

Нагадаємо, на Кіровоградщині за рік 130 осіб позбавили батьківських прав.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити