Суспільство

У Кропивницькому обговорили перспективи виборчої реформи в Україні

. 1463

14 грудня в Кропивницькому в рамках другого етапу всеукраїнського туру “ЗміниТИ” відбувся публічний діалог “ВиБОРИ: нові правила”, під час якого представники місцевої влади обговорили перспективи виборчої реформи в Україні.

 

Ключовою темою діалогу було запровадження системи з відкритими регіональними списками на парламентських виборах, яка пропонується в законопроекті 3112-1 – проекті Виборчого кодексу, в першому читанні проголосованого Верховною Радою 7 листопада.

За інформацією Громадського руху "ЧЕСНО", слово на заході взяли Артем Погребнюк (голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” в обласній раді), Олександр Кришко (голова Фортечної районної у місті Кропивницькому ради, “БПП – Солідарність”), а також голови кропивницьких міських партійних організацій: Олександр Рацул (“За життя”), Михайло Мицюк (“Партії пенсіонерів України”), Геннадій Осетров (“Рідне Місто”) та Алла Суліма (“Об’єднання “Самопоміч”).

Більшість учасників діалогу підтримали запровадження пропорційної системи з відкритими списками, оскільки вона запускає внутрішньопартійну конкуренцію і менше сприяє підкупу виборців.

“Відкриті списки працюють у більшості країн Європи, конкуренція між представниками однієї партії корисна, бо покращує якість кадрів і якість політики. “Самопоміч” підтримує виборчу реформу, бо без неї не відбудеться оновлення еліт. Якби вибори відбулися зараз за старими правилами, ми б отримали тих самих людей, тому до 2019 року систему треба змінити. Ну і не будемо забувати, що не можна йти на вибори зі старим складом ЦВК”, – зазначив Артем Погребнюк​.

“Я брав участь в останніх виборах по мажоритарному округу і знаю, що людина без грошей там не виграє ніколи. Тому для Верховної Ради закон однозначно треба змінювати, треба повністю пропорційна система. Мажоритарку, як і суттєве зниження бар’єру, можна буде допустити тільки після того, як виборці будуть сприймати депутата не як людину з гаманцем, а представника своїх інтересів”, – підкреслив Олександр Рацул​.

Інше бачення до ідеї відкритих списків висловилися керівники осередків “Партії пенсіонерів України” і партії “Рідне місто”.

“З підкупом треба боротися, але ми не знищимо його зміною законодавства. Його причина – не в системі, а в низькому рівні соціального забезпечення громадян. Якщо говорити про позитиви проекту Виборчого кодексу, то це збільшення явки на виборах, бо партії будуть зацікавлені, будуть за вуха тягнути свого виборця на дільниці”, – наголосив Михайло Мицюк​.

Геннадій Осетров​ підкреслив, що важливіше врегулювати питання виборчої реклами:

“Сьогодні політична реклама майже ніяк не регулюється, і це велика проблеми. На телебаченні в період виборів її дуже багато, і вона не інформативна, а емоційна. Якщо така можливість буде, то політичну рекламу варто заборонити”.

Підтримав таку ідею і Олександр Кришко​:

Політичну рекламу треба заборонити взагалі – на телебаченні, на радіо, борди. Партії мають йти до людей і спілкуватись з виборцями, і як не буде реклами, то залишиться більше грошей, щоб заплатити партійним агітаторам”.

Позиція інших учасників щодо реклами була менш категоричною: запровадити обмеження на її формати і кількість, але повністю не забороняти.

Нагадаємо, у Кропивницькому в рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ” стартувало обговорення пропозицій щодо напрацювань рішень у медичній, освітянській та політичній реформах. Позиції, зібрані в рамках консультацій, будуть враховані профільними міністерствами при підготовці пропозицій щодо зміни державної політики.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама